Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stacja dokująca do MacBooka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 13:57

Apple złożyło wniosek Patentowy w USA w którym jest mowa o stacji dokującej do MacBooka.
Stacja dokująca wygląda mniej więcej jak iMac w którego ekran wsuwa się MacBook.
Genialne w swojej prostocie. Jeśli pokazało by się to na rynku to ja mogę zamówienie złożyć w ciemno :)
http://gizmodo.com/3...ra slim-macbook
  • seba22 lubi to

#2 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 14:55

Jakoś mnie nie przekonuje takie wsuwanie całego komputera. Wizualnie na pewno interesujące, ciekawe jednak, jak sprawdziłoby się w praktyce? Wolałbym standardową stację dokującą do MBP.

#3 ser91e

ser91e
  • 461 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 03 stycznia 2008 - 15:03

Zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce 15 stycznia. Ca łkiem ciekawe rozwiązanie, ale wymusza dużo wyższe koszty "stacji dokującej" i zmusza do używania monitora Apple (oczywiście można podłączyć kolejny ale trochę mija się to z celem). Nie to żebym płakał z tego powodu, ale możliwość wyboru jest ważna dla wielu użytkowników.

#4 bartp

bartp
  • 16 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 stycznia 2008 - 15:30

To tylko patent, więc nie ma się co podniecać. Zresztą, patrząc na ceny CinemaDisplay, ile takie coś by kosztowało? I to za co? Monitor z hubem USB i zasilaczem. Żeby tak jeszcze miało dodatkowy dysk wpinany przez eSata. Tylko do tego muszą się zmienić same notebooki.

#5 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 18:25

W przeszłości był już PowerBook Duo i była do niego stacja dokująca... Dlaczego by nie wrócić do tego pomysłu? Ciekawie to by wyglądało :)

PowerBook Duo -> http://en.wikipedia....i/PowerBook_Duo

#6 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 03 stycznia 2008 - 18:37

ale dziwactwo :lol: mi sie nie podoba, to nie najlepsze dla dysku twardego, raz w poziomie, raz w pionie :/

#7 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 18:40

beznajdzieja :D i czemu to ma niby służyć?

#8 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 03 stycznia 2008 - 18:54

beznajdzieja :D i czemu to ma niby służyć?


wracajac do domu nei musisz podpinac 4-5 kabli [dzwiek/monitor/tablet/zasilanie/zewnetrzny dysk]
tylko wsuwasz lapa .. dla mnie to rewela :)

#9 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:03

Prawie jak PB Duo. Prawie.... ;) Ciekawa koncepcja, ale pod warunkiem ze stacja dokujaca bedzie w cenie sprzetu, a ta bedzie na poziomie (zaleznie od parametrow) Macbooka/iMaka

#10 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:11

Ciekawy pomysl, tylko jak rozwiazano: - odprowadzanie ciepla z zamknietego MacBooka - prace dysku raz w pionie raz w poziomie - rysowanie obudowy MacBooka przez wkladanie/wyjmowanie go z monitora dokujacego Taki szczegol, w patencie Apple na tych koslawych rysunkach widac naped i porty z prawej strony laptopa, czyli albo to tylko rysunek pogladowy albo nowy laptop jednak bedzie mial wbudowany naped?

#11 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:17

Ciekawy pomysl, tylko jak rozwiazano:
- prace dysku raz w pionie raz w poziomie
- rysowanie obudowy MacBooka przez wkladanie/wyjmowanie go z monitora dokujacego


- dysk flash :D
- jakieś prowadnice czy cuś

#12 Mac IW

Mac IW
  • 161 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:18

Cena tej stacja raczej nie będzie niska. Prawdopodobnie wyższa od ceny MacBook

#13 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:34

Cena tej stacja raczej nie będzie niska. Prawdopodobnie wyrzsza od ceny MacBook


Wyższa może być, ale tylko teoretycznie. Co prawda Apple Cinema Display nie są tanie, do tego dochodzi genialne rozwiązanie na którym Steve będzie chciał dobrze zarobić $$$ ale sam MacBook już sporo kosztuje więc cena musi być zredukowana. Nikt przecież nie skusi się na tą stacje, bo pewnie każdy wolałby dołożyć trochę kasy i kupić np. iMaca jako stacjonarny komputer, a MacBooka dalej używać jako przenośny sprzęt...

Zobaczymy co z tego będzie już za 12 dni na Keynote :-P

#14 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:37

Chyba nie ma się czym emocjonować - patent ten co prawda dopiero teraz ujrzał światło dzienne, ale został złożony już w roku 2006. Jak można przeczytać na kilku zagranicznych serwisach "Apple już nie raz patentowało pewne rzeczy tylko po to żeby zrobić wokół siebie szum". Tyle na ten temat. A problem odprowadzania ciepła tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to pic na wodę.

#15 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:54

Tyle na ten temat. A problem odprowadzania ciepła tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że jest to pic na wodę.


Jaki to niby problem zamontować kawałek rury i wentylator w środku takiej stacji?

#16 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 19:57

wracajac do domu nei musisz podpinac 4-5 kabli [dzwiek/monitor/tablet/zasilanie/zewnetrzny dysk]
tylko wsuwasz lapa .. dla mnie to rewela :)


nadal mnie nie przekonales :), wole podlaczyc sprzet do 6 kabli niz mam sie obawiac ze spadnie ;)

#17 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:02

Wentylator, moze ledy i przezroczysta obudowa z wygrawerowanym smokiem :P .

#18 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:03

Jaki to niby problem zamontować kawałek rury i wentylator w środku takiej stacji?


W tym przypadku kawałek rury i wentylator niewiele zrobią (chyba że się mylę) bo mogą sobie co najwyżej obudowę tego MacBooka schłodzić. Chyba że będą włączone na jakieś przyzwoite obroty + wentylatory w MacBooku też będą włączone. Pojawia się kolejny problem - hałas. I nadal takie chłodzenie nie jest na tyle wydajne, żeby sobie spokojnie pracować w upalne letnie dni.

#19 Mac IW

Mac IW
  • 161 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:09

Może naprzykład przed włożeniem MacBooka do środka będzie się w nim otwierać jakąś klapke.

#20 Bartch

Bartch
  • 438 postów
  • SkądWarsaw, PL

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:14

Może naprzykład przed włożeniem MacBooka do środka będzie się w nim otwierać jakąś klapke.


Prawde mowiac watpie.

Do mnie ten pomysl jakos nie przemawia. No ale pozyjemy zobaczymy. Moze jest to cos godnego uwagi.

#21 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:26

jeżeli będzie prezentacja tego w styczniu to wiem co w tym roku makowego sobie zakupie

#22 iG4

iG4
  • 541 postów
  • SkądKraków,Poland

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:32

Apple często na nowatorskie rozwiązania i zazwyczaj dobrze im to wychodzi:)

#23 easymike

easymike
  • 328 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:36

Wspaniałe, po prostu wspaniałe. Kolejny strzał w dziesiatkę. Co prawda chyba zacznę patentować swoje myśli bo o czymś takim zawsze marzyłem. Mam subnotebooka i zawsze mnie wkurzało 2 rzeczy. Mała rozdzielczość i rozmiar obrazu w domu oraz dużo kabli przy stacji dokującej. Ja to kupię do wakacjo na 100%.

#24 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:39

Czy ja wiem... z rysunku wynika, że w przeciwieństwie do opisu w newsie napęd i porty są bezpośrednio w laptopie a nie w stacji dokującej. http://gizmodo.com/p...tent/1000406814

#25 kondrat_93

kondrat_93
  • 649 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 stycznia 2008 - 20:41

Dodajmy, że tutaj chodzi o nowego jeszcze nie wyprodukowanego macbooka slim z dskiem flash i bez napedu optycznego, szkoda... gdyby to bylo do mojego maczka i w przystępnej cenie to bym zakupił (przystępna cena= 1000-2000zl bo wiecej za taki monitorek sie nie oplaca dac)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych