Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czas budowania w Swift


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paweł Pałka

Paweł Pałka
  • 34 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 04 października 2016 - 10:27

Witam

 

Może tutaj się czegoś dowiem bo internerty nie dostaraczają inforomacji, a tu są praktycy.

 

 

Czas budowania naszej aplikacji, czysty build to około 8 minut na Macbook i7, 16GB ram z SSD. Niby spoko bo to clean build, raz za czas wykonywany w teorii. Praktyka jest taka, że jak modyfikuje protokół, generic lub nawet zwykłego structa i daje build to leci ponownie rebuild w wszystkiego - tak 20-40 razy dziennie po kilka minut czekania. Ja wiem, resolve typow, dependencies itp. ale czy macie jakiś sprawdzony sposób na przyspieszenie budowania ? 

 

Zamykamy ostatnio wszystko w moduły, feature per moduł itp. Dependecies redukujemy, carthege zamiast Podsów itp. Nie wiele to zmienia. Byłbym wdzieczny za jakieś uwagi, doświadczenia itp. 



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2016 - 13:17

Bez kodu raczej nikt tu nie pomoże. Pewnie dużo jest tam zależności i stąd takie czasy. Też mamy wielki projekt, kilka modułów i buduje się całkiem szybko.



#3 Paweł Pałka

Paweł Pałka
  • 34 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 05 października 2016 - 06:54

No kodu nie mogę pokazać ;-) ale z tego co pamietam ze statycznej analizy kodu to mamy tam z 800 plików w głównym targecie, 10 modułów i ze 30 frameworkow. Obawiam się ze głównym problemem jest to, iż jak zaczynaliśmy w Swift to nikt nie myślał o moularyzacji i masę zależności powstało. Ciągłe dopisywanie funkcjonalności ogranicza czas na refactor. Code base puchni wraz z zależnościami. 

 

Teraz i tak jest lepiej bo pracujemy już daleko od MVC/MVVM i mamy własne architektury czerpiące z Vipera i MVC-RC i innych, więc wymusiło to zamykanie funkcjonalności w jeden klocek - moduł. Tylko co zrobić ze starociami aby je przyspieszyć.

 

Generalnie też polecam duplikować bug na radarze, bo potobno Apple bierze pod uwagę bugi na podstawie ilości powtórzeń.

BUG: http://openradar.appspot.com/28501724


Użytkownik Paweł Pałka edytował ten post 05 października 2016 - 06:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych