Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 z Vodafone DE - nie mogę aktywować polską kartą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tyu123

tyu123
  • 2 postów

Napisano 03 października 2016 - 19:38

Kupiłem nowego iPhone 7 (miał być bez simlock), ale przy próbie aktywacji Polską kartą (Play, Plus) wyskakuje komunikat, m.in coś takiego: 'karta sim nieważna, by aktywować iPhone użyj karty obsługiwanego operatora, która została dostarczona z iPhone'.

 

Telefon nowy, nigdy nie był aktywowany.

 

Kupiłem sprawdzenie iPhone i otrzymałem taki raport:

 

IMEI ORDER SUCCESS

 

Unlock code : Activation Policy Details. Initial Activation Policy ID: 321 MEID: Activation Policy Descript_ion: Germany Vodafone.  Applied Activation Policy ID: Part Descript_ion: iPhone 7 Applied Activation Policy Descript_ion: Product Version: 6.X Next Tether Policy ID: 321 Last Restore Date: Next Tether Activation Policy Descript_ion: Germany Vodafone. Bluetooth MAC Address: First Unbrick Date: Last Unbrick Date: Unbricked: Unlocked: false Unlock Date:

 

Z tego wynika, że telefon ma simlocka na Vodafone DE? Telefony w Niemczech posiadają w ogóle jeszcze simlocki?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 



#2 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 03 października 2016 - 20:00

Wystarczyło zajrzeć na www operatora:

https://www.vodafone...ck-ausgeliefert



#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 października 2016 - 20:53

Tak telefony nadal mają simlocki, a z tego raportu jasno wynika, że ten ma simlocka na niemiecki Vodafone.

 

Next Tether Activation Policy Descript_ion: Germany Vodafone.

 

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś ściągali simlocki dopiero po skończeniu abonamentu, więc musiałbyś poczekać rok czy dwa. Ale napewno jest to opisane w linku, który podał nie_lubie_jablek. Ja niemieckiego nie znam.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 tyu123

tyu123
  • 2 postów

Napisano 03 października 2016 - 20:55

Dzięki za link, sporo wyjaśnił.

 

Tak, jest opisane, że:

 

Tak, wszystkie nowe modele iPhone będzie początkowo dostarczany z Netlock. Oznacza to, że można korzystać z urządzenia tylko z kartą SIM Vodafone.

W dniu 1 lutego 2017 roku, 7 i iPhone iPhone 7 PLUS następnie odblokowany dla wszystkich sieci.

Musisz synchronizacji z iTunes iPhone tylko raz.

 

 

Czy da radę odpłatnie ściągnąć wcześniej simlock? Czekanie 4 miesięcy z telefonem to trochę jednak długo.



#5 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 03 października 2016 - 21:09

Musisz czekac albo oddac telfon sprzedawcy. Zawsze co roku najnowsze iphony maja na poczatku simlocka.

#6 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2016 - 21:18

Możesz też kupić kartę Vodafone  ;)


A oddać to wątpię, jak już otworzyłeś i wkładałeś kartę, po otworzeniu nowy to on już nie jest


A najlepiej zgłoś się do operatora, odpłatnie zdejmą Ci simlock


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#7 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 03 października 2016 - 21:37

Jeden post a 3 glupoty napisane.

Uzywania ip w niemieckim roamingu nawet nie bede komentowal.

Wyraznie pisze ze telefon mial byc bez blokady simlock wiec co do tego ma ze odfoliowal telefon ? Telefon jest niezgodny i sprzedawca ma go doprowadzic do stanu zgodnego z umowa w ty, wypadku jest to niemozliwe i najlepsza opcja dla sprzedawcy jest wyminama na inny egzemplarz albo zwrot.

Co do zdjecia masz jakies zrodlo na potwierdzenie tego czy tak sobie chciales napisac ? - Z tego co wiem nie ma innej opcji na odblokowanie czy to,platnie czy bezplatnie jak poczekamie do 1.02.2017. Ewentualnie mozna probowac skorzystac z serwisu worlwide ale tam gwarancja jest na 60 dipni i po 60 dniach moga zablokowac z powrotem a koszt to 300zl.

#8 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 03 października 2016 - 22:08

Jeden post a 3 glupoty napisane.

Uzywania ip w niemieckim roamingu nawet nie bede komentowal.

Wyraznie pisze ze telefon mial byc bez blokady simlock wiec co do tego ma ze odfoliowal telefon ? Telefon jest niezgodny i sprzedawca ma go doprowadzic do stanu zgodnego z umowa w ty, wypadku jest to niemozliwe i najlepsza opcja dla sprzedawcy jest wyminama na inny egzemplarz albo zwrot.

Co do zdjecia masz jakies zrodlo na potwierdzenie tego czy tak sobie chciales napisac ? - Z tego co wiem nie ma innej opcji na odblokowanie czy to,platnie czy bezplatnie jak poczekamie do 1.02.2017. Ewentualnie mozna probowac skorzystac z serwisu worlwide ale tam gwarancja jest na 60 dipni i po 60 dniach moga zablokowac z powrotem a koszt to 300zl.

1 Nie musi z niego dzwonić, lepiej tak używać niż ma leżeć.

2 Miał być, miał być, na słowo to wiesz, nie udowodni.

3 Masz google i szukaj. Ja takie coś znalazłem. 


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#9 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2016 - 07:29

Potwierdzam ze simlock zostanie zdjety przez operatora po 01.02.2017. Wczesniej nie ma mozliwosci, nie ma tez na te siec uslugi, a proponowany tu przez kogos serwis worldwide po pierwsze nie jest teraz dostepny, a po drugie usluga ta czasami generuje re-locki (simlock wraca). Srednio godna polecenia.
Jesli telefon kupiles jako bez simlocka, masz prawo go zwrocic na podstawie rekojmi - wada ukryta. I niewazne ze go uzywales.

Użytkownik demandred edytował ten post 20 października 2016 - 07:30


#10 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 października 2016 - 22:05

Kupiłem nowego iPhone 7 (miał być bez simlock), ..

"Miał być bez simlock" to znaczy, że miałeś zamiar/plan (i nadzieję) kupić bez simlocka czy sprzedawca zapewnił Cię o braku simlocka ?


Użytkownik bee3 edytował ten post 21 października 2016 - 22:05

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych