Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dystrybucja zamknięta aplikacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 paszcz

paszcz
  • 2 postów

Napisano 13 września 2016 - 12:41

Cześć,

 

mam nietypowe pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Myślę o przygotowaniu aplikacji iOS, dedykowanej do zamkniętej grupy odbiorców. Czy coś takiego jest możliwe? Chodzi o to, żeby dostęp do zawartości aplikacji był możliwy jedynie dla pracowników konkretnej firmy. Może to się odbywać na zasadzie konieczności wpisania kodu dostępowego. Czyli coś jak aplikacje mobilne banków, które są w zasadzie bezużyteczne bez posiadania konta w danym banku.

 

 

Druga kwestia, to czy macie doświadczenie, jak Apple podchodzi do następującej sprawy:

mamy aplikację darmowo pobieraną, z zakupami in-app. Chodzi o to, że ten kontent może być kupowany na aplikację androidową oraz w aplikacji webowej. Jeśli zakup zostanie dokonany w innym systemie, zostanie odblokowany (synchronizacja na bazie obsługującej różne systemy) również w aplikacji iOS, co oczywiście pozbawi przychodów Appla. Oczywiście nie chodzi tu o drobne kwoty, które Apple nie otrzyma, tylko o kwestię ich polityki, która jest ponoć bardzo restrykcyjna. 
Zakładam, że w mojej aplikacji będzie możliwość dokonania zakupu in-app, ale chciałbym mieć możliwość odblokowywania zawartości wybranym użytkownikom (kupujących zawartość w aplikacji androidowej lub webowej).

 

Mam nadzieję, że opisałem kwestię w sposób zrozumiały.

Pozdrawiam.



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2016 - 13:56

Wg mnie nie powinno być problemu bo skąd Apple będzie wiedziało że coś zostało kupione na innej platformie? Poza tym będziesz sprzedawał dostęp do swojego serwera a nie aplikację która będzie darmowa.



#3 paszcz

paszcz
  • 2 postów

Napisano 13 września 2016 - 14:00

Wg mnie nie powinno być problemu bo skąd Apple będzie wiedziało że coś zostało kupione na innej platformie? Poza tym będziesz sprzedawał dostęp do swojego serwera a nie aplikację która będzie darmowa.

Apple będzie widziało, że bez dokonania zakupu w aplikacji treść jest dostępna dla użytkownika. Czy może się mylę i nie będzie wiedziało?



#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2016 - 15:00

Ktoś ci płaci a ty dajesz mu dostęp do serwera, nie ma siły żeby zgadnąć dlaczego akurat teraz serwer zwraca dane.

Ale to są przypuszczenia, mogą się przyczepić do czegokolwiek.



#5 guziaster

guziaster
  • 40 postów
  • SkądChorzów

Napisano 13 września 2016 - 18:21

a co do zamkniętej grupy użytkowników, można wypuścić aplikację na testy zewnętrzne( external tests) w itunesconnect. Aplikacja wtedy normalnie przechodzi review od apple a po przepuszczeniu lista użytkowników, którą dam dodasz ma dostęp do aplikacji poprzez zaintstalowanie jej przez aplikację testflight przez bodajże 60 dni.



#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 14 września 2016 - 08:18

Jeżeli robisz to dla jakiejś firmy to ta firma może wykupić konto enterprise i wtedy może instalować aplikacje na swoich urządzeniach z pominięciem AppleStore. Dostarczasz im aplikację a oni sami dystrybuują wśród swoich pracowników.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych