Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Legalność systemu mac os przy kupnie komputera bez nośnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maqowiec

maqowiec
  • 2 postów

Napisano 11 września 2016 - 17:44

Witam wszystkich.

Otóż zakupiłem na firmę komputer Powerbook g4.Komputer otrzymałem bez wszelkich nośników z systemem i z sformatowanym dyskiem twardym.Chciałbym zapytać jaki system mogę zainstalować żeby był legalny w celu późniejszej odsprzedaży komputera.Czy mogę pobrać z internetu obraz systemu 10.4 i zainstalować go na maszynie czy też muszę poszukać wersji systemu który był preinstalowny z komputerem tj. 10.0.3.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam



#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 11 września 2016 - 18:00

Legalny bez nośników = sprzedany razem z nowym komputerem w zestawie. Wtedy - nieobowiązkowa jest obecność nośników, a system (ale tylko tę wersję) można pobrać "z internetu". Wszelakie inne = zakup nośnika.


Użytkownik madmax332 edytował ten post 11 września 2016 - 18:04


#3 maqowiec

maqowiec
  • 2 postów

Napisano 11 września 2016 - 18:21

Legalny bez nośników = sprzedany razem z nowym komputerem w zestawie. Wtedy - nieobowiązkowa jest obecność nośników, a system (ale tylko tę wersję) można pobrać "z internetu". Wszelakie inne = zakup nośnika.

w moim przypadku nie jest mi znane z która wersją systemu komputer był sprzedawany na stronie everymac widnieje informacja że komputer początkowo z wychodził z wersją 9.1,później natomiast 10.0.3,więc zastanawiam się czy w tym przypadku sprzedawać komputer bez zainstalowanego systemu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych