Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * - - - 3 głosy

iPhone 6/SE, czy wstrzymać się z zakupem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#1 Renox

Renox
  • 46 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 20:18

Cześć,

Obecnie jestem użytkownikiem iPhone'a 5 który ma już swoje lata, nie działa najlepiej a po aktualizacji do iOS 10 będzie jeszcze gorzej, więc zdecydowałem się na zmianę telefonu. Uzbierałem 2600zł na zakup ip6 żeby kupić go w sklepie i darować sobie stresu związanego z zakupem używanego telefonu. Tak jak byłem zdecydowany na 6tke to iphone SE wygląda o wiele lepiej, który bardziej opłaca się wybrać? Przyznam, że po używaniu iPhone'a 5 przez te 3~ lata fajnie by było mieć w ręku inaczej wyglądające urządzenie. I ostatnie, ale najważniejsze :) - czy to prawda, że we wrześniu apple zaprezentuje swój nowy flagowy smartfon? Czy ceny 6/6s po wyjściu siódemki spadną? Jeśli tak to jak dużego spadku cen można się spodziewać?



#2 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 20:39

Czekaj do września bo pewnie za te 2600 +/- 100zł będziesz miał 6s z oficjalnej dystrybucji chociaż już teraz można kupić za tyle od kogoś kto przedłużał umowę. 



#3 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2016 - 20:42

Jak dużego spadku? To wróżenie z fusów. A jak dużego Ty się spodziewasz? Tak samo nieważna odpowiedź jak nasza.

 

Jeżeli Ci się nie spieszy to warto poczekać, ale to potrwa z miesiąc


Użytkownik maciek5s edytował ten post 18 sierpnia 2016 - 20:44

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#4 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 21:03

Za 2600zł to już teraz można kupić 6s na Allegro od osoby biorącej na przedłużenie umowy (16GB), tak jak wspominał kolega wyżej, we wrześniu trochę cena spadnie jeszcze, ale ten spadek będzie rozłożony na 2-3 miesiące, aż do grudnia pewnie, kiedy rynek wysyci się nowym iPhonem.



#5 Renox

Renox
  • 46 postów

Napisano 18 sierpnia 2016 - 21:58

@maciek5s - Myślę, że nie do końca wróżenie z fusów, bo na podstawie wcześniejszych modeli można zobaczyć ile ceny spadały.

 

Możecie wytłumaczyć na czym polega iPhone od osoby przedłużającej umowę?


Chyba nie mogę mieć pewności, że taki iPhone jest nieużywany. Allegro to allegro, potrafię posprawdzać numery imei, kupiłem już dwa używane ip, mogę powiedzieć, że znam się na tym. Zawsze jednak ktoś może cię oszukać



#6 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 01:41

Ktoś bierze/przedłuża umowę w którejś z sieci i wybiera dany model iPhone, telefon sprzedaje na allegro a raty co miesiąc spłaca w ustalonych wartościach.

Jak ktoś sprzedaje nowy, to będzie on zapakowany w taką folijkę jednorazową, a nawet gdybyś nie był pewny to możesz sprawdzić kiedy był aktywowany po raz pierwszy, jeśli wcześniej niż twoja aktywacja to był używany. 

Raczej nie da się oszukać w kwestii nowego/używanego przy iPhone, bo jak nie będzie chciał podać Ci imei przed kupnem żebyś sprawdził czy był aktywowany to będziesz wiedział że wałek.


Użytkownik Arkhan edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 01:42

Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#7 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 19 sierpnia 2016 - 09:04

To pytanie można sobie zadawać bez końca i nigdy nic nie kupić. Jeżeli ceny spadną to nie będzie to jakaś wielka kasa, tylko zapewne kosmetyczne sumy. I to pytanie, czy Apple wypuści flagowy model. To pytanie do CEO Apple.

iPhone14 Pro 256GB // iPad Pro 11 256GB


#8 RobJagiello

RobJagiello
  • 24 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 11:07

Z tym spadkiem ceny był bym ostrożny - skoro plotki mówią, że ceny nowych iPhonów mogą być wyższe od cen obecnego modelu, to nie widzę powodów dla których Apple miało by obniżyć ceny 6/6S.



#9 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 12:13

Na sto procent obniży ceny 6s, warto pamiętać, że w Apple Store one nadal są w cenie 3200zł. Mówi się, że ceny mogą być wyższe, ale chodzi o cenę w porównaniu do ceny 6s, czyli zamiast 739eu za podstawowego iPhone 6s w Niemczech, nowy iPhone w momencie premiery będzie kosztował np. 759eu. 6 może wylecieć z oficjalnej sprzedaży Apple, wtedy obniżka cen zależy już od konkretnych sklepów typu Saturn, itp.

 

Btw, widzę, że ceny w Apple Store Online DE podniosły się o kilka eu, cóż to się stało, jakieś podatki nowe?



#10 Renox

Renox
  • 46 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 12:36

Czy w razie gdyby ceny 6s nie spadły do 2600zł~ (szczerze w to wątpię), jak myślicie, czy po wyjściu iPhone'a 7 apple będzie prowadziło sprzedaż zwykłej 6tki?



#11 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 12:40

a skąd wiesz że nowy iPhone będzie się nazywał 7? podaj źródło :) ja słyszałem że 6SE i że niezbyt dużo zmian w porównaniu do 6s będzie..  a dopiero model na 10-tą rocznicę, w 2017, będzie miał numer 7..



#12 Renox

Renox
  • 46 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 14:07

To prawda, że nie wiadomo jak będzie nazywał się ten model. Doceniam twoją wiedzę i dużo wnoszący do tematu komentarz :). Używam nazwy iPhone 7 bo większość osób rozumie, że chodzi o nowy model, nazwa 7 jest o wiele częściej używana (zobacz sobie na przykład artykuły na myapple, kanał everythingapplepro). Oczywiście, nowy iPhone może mieć inną nazwę niż 7 i SE, też słyszałem, że siódemka może być zarezerwowana dla bardziej przełomowego modelu. Do póki nie zostanie nam zaprezentowany nowy model nie możemy być pewni nazwy, ale ta przyjęła się na tyle, że gdy ją słyszysz rozumiesz o który model chodzi. Więc jeśli masz coś sensownego do dodania w temacie to zapraszam :)


  • effe lubi to

#13 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 14:23

nie jestem zwolennikiem kupowania aktualnego modelu chwilę przed premierą nowego..

ja bym poczekał do początku września żeby:

a.) zobaczyć co konkretnie pokażą, może np. będą 3 modele i najtańszy z najmniejszą pamięcią dostaniesz za te 2600...

b.) zobaczyć o ile spadnie cena 6s



#14 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2016 - 14:30

nie jestem zwolennikiem kupowania aktualnego modelu chwilę przed premierą nowego..

ja bym poczekał do początku września żeby:

a.) zobaczyć co konkretnie pokażą, może np. będą 3 modele i najtańszy z najmniejszą pamięcią dostaniesz za te 2600...

b.) zobaczyć o ile spadnie cena 6s

To akurat prawda.

 

Chwilę przed wejściem iPhone SE, iPhone 5s kosztował w MM około 1800zł, chwilę po wejściu spadek ceny o jakieś 300zł-400zł.


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#15 Renox

Renox
  • 46 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 16:06

Dzięki. Jak myślicie, to prawda, że planują premierę we wrześniu? Która data waszym zdaniem jest najbardziej prawdopodobna :)?


I jeszcze jedna rzecz, może nadaje się na nowy temat ale zapytam tutaj. Skąd się bierze różnica między apple.pl, czy iSpot w którym iPhone 6 kosztule 2699zł, a Mediamarktem w którym kosztuje on 2599zł? Skąd 100zł różnicy i gdzie lepiej jest kupić iPhone'a?



#16 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2016 - 18:49

7 wrzesień premiera, tak sądzę


tam gdzie najtaniej i masz najbliżej


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#17 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 19:13

Ja doczytałem się informacji że premiera 6 września :P


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#18 Skinneq

Skinneq
  • 117 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 sierpnia 2016 - 23:20

Jesli Ci sie faktycznie nie spieszy, poczekaj z zakupem do premiery nowego Iphona, ktora bedzie PRAWDOPODOBNIE za 3 tyg. Cena "Eski" w sklepach powinna sie zmiejszyc. Jesli chodzi o to, gdzie kupic 6s taniej to z reka na sercu polecilbym Ci Komputronik, Media Markt i Saturn. W iSpotach nie ma co przeplacac za niby ,, Premium Obsluge". Cale szczescie, ze mieszkam w Szwecji, gdzie znajduja sie oficjalne Apple Story. Z gwarancja nie ma zadnego problemu i co najwazniejsze, klienta traktuja jak krola. Podejscie pelne profesjonalizmu, nie to co w Polsce w niektorych serwisach...


Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#19 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 21 sierpnia 2016 - 09:19

W Polsce można też kupić bezpośrednio od Apple, w Apple Online Store;) No ale gwarancja to już autoryzowane serwisy, nie Apple Store niestety.

#20 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 21 sierpnia 2016 - 09:42

Nie wiem kurcze czy kupić teraz nowe żelazko Philipsa, czy poczekać, może niedługo nowsze wyjdą. Pomożecie?


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#21 zorak

zorak
  • 299 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 sierpnia 2016 - 10:47

Nie wiem kurcze czy kupić teraz nowe żelazko Philipsa, czy poczekać, może niedługo nowsze wyjdą. Pomożecie?

Ja tak samo mam. Tylko odkurzacz chcę kupić i nie wiem czy czekać na nowy model. Niektóre wątki są dziwne


  • czesiekwiesiek lubi to

iPhone14 Pro 256GB // iPad Pro 11 256GB


#22 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 24 sierpnia 2016 - 18:44

@czesiekwiesiek i @zorak , lepiej nie czekajcie! UE zmniejsza maksymalną moc odkurzaczy, które można sprzedawać na jej terenie. Jak będziecie zbyt długo czekać to później będziecie musieli się więcej namachać przy odkurzaniu.



#23 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 24 sierpnia 2016 - 19:34

I jak tu żyć. Zapytam jeszcze na innym forum. Albo nie, rzucę monetą, orzeł biere tera :)

Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 24 sierpnia 2016 - 19:35

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#24 ezop12

ezop12
  • 42 postów

Napisano 25 sierpnia 2016 - 18:33

Ktoś bierze/przedłuża umowę w którejś z sieci i wybiera dany model iPhone, telefon sprzedaje na allegro a raty co miesiąc spłaca w ustalonych wartościach.

Jak ktoś sprzedaje nowy, to będzie on zapakowany w taką folijkę jednorazową, a nawet gdybyś nie był pewny to możesz sprawdzić kiedy był aktywowany po raz pierwszy, jeśli wcześniej niż twoja aktywacja to był używany. 

Raczej nie da się oszukać w kwestii nowego/używanego przy iPhone, bo jak nie będzie chciał podać Ci imei przed kupnem żebyś sprawdził czy był aktywowany to będziesz wiedział że wałek.

 

masz rację podstawa przy kupnie telefonu to IMEI, 

 

na tej stronie można sprawdzić IMEI appla http://imei24.com/pl/imei_check/Apple/ datę gwarancji, to powinno się przydać przy zakupie z allegro

 

Pozdrawiam



#25 Renox

Renox
  • 46 postów

Napisano 28 sierpnia 2016 - 13:18

@Skinneq najtańsza cena w komputroniku, czym jest to spowodowane? Są np różne długości gwarancji?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych