Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iBooks - miejsce zajmowane przez książki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2016 - 08:23

Witam, zastanawia mnie jedna rzecz dotycząca działania iBooks. Załóżmy że mam na dysku dużo plików pdf, np. 10GB. Importuję te pliki do iBooks, i jak wiadomo iBooks swoje dane trzyma w swoim katalogu. Czy te pliki zostaną tam skopiowane i na dysku będzie zajęte 2x10GB? Te pliki widać też w iCloud Drive, ale chyba trzeci raz już ich nie kopiuje?

A może tworzone są dowiązania do plików i pomimo że widać że plik jest skopiowany to zajmuje na dysku miejsce tylko raz? Tak chyba działa Photos.

Można to sprawdzić doświadczalnie ale może ktoś wie jak to jest.



#2 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 18 września 2016 - 10:43

Podepnę się pod ten wątek. Kiedy otworzę iBooks na iphone mam na liście kilka plików które po lewej stronie mają znaczek chmurki z strzałką w dół. Mogę te pliki pobrać na telefon, mogę usunąć z telefonu ale nie mogę usunąć z miejsca gdzie są. Myślałem że są na iCloud ale jak wejdę poprzez Safari na iCloud to tam ich niema. 

Co robię nie tak, gdzie faktyczne są te pliki ? 



#3 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2016 - 12:07

Książki są w ukrytym folderze iCloud. Można się do niego dostać przez szukajkę. Wyszukujesz książkę, a następnie wyszukaną książkę pokazujesz w folderze docelowym czy jakoś tak.



#4 kuba1961

kuba1961
  • 94 postów

Napisano 18 września 2016 - 14:36

Dłubałem i znalazłem je w iBooks ale dostałem się poprzez Mac-a . Prawdopodobnie poprzez tego Mac-a wsadziłem je do iBooks. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych