Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

HomeKit z iphone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 14 sierpnia 2016 - 12:20

Koledzy

Kupiłem sobie pierwsze urządzenie Elgato Eve Energy i jestem mega zadowolony. Czy ktoś z Was posiada bądź kojarzy urządzenie do mierzenia pobranej wody dla HomeKit?

#2 kacpi123

kacpi123
  • 3 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 23 sierpnia 2016 - 17:49

Nie, a jak kto w ogóle działa? Ile kosztowało?



#3 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 23 sierpnia 2016 - 19:02

Elgato kosztuje 220 PLN. Plusem HomeKit jest zakup urządzeń rożnych producentów i połączenie ich w jeden system. Minusem cena. Za każdy element min.200

Teraz poszukuje coś do zliczania ilości przepływających litrów wody

#4 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 sierpnia 2016 - 00:57

Jeśli chodzi o HomeKit to mam zestaw startowy Philips Hue czyli mostek + 3 żarówki RGB. Bardzo fajnie się to sprawdza, można za pomocą siri nie tylko włączać/wyłączać oświetlenie ale również zmieniać jasność, kolory, sceny. Na becie iOS 10 można również wygodnie sterować oświetleniem z centrum sterowania. 

 

Z minusów to cena. (Akurat zestaw startowy wyrwałem nowy na Olx za 500zł) ale dokupienie jednej żarówki RGB to równo połowa tej kwoty. Białe można dorwać poniżej 100zł. Oraz bardzo słaba jest aplikacja Philipsa jeśli chodzi o wybór scen oświetleniowych. Można się ratować aplikacjami innych developerów, choć większość płatna. 

 

No i podobno można ustawić aby oświetlenie dopasowywało się do odtwarzanych multimediów a ja nie mam pojęcia jak to uczynić. 


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#5 hoof

hoof
  • 55 postów

Napisano 27 sierpnia 2016 - 07:10

Właśnie. Cały problem polega na cenie. W stanach kupisz to za około 300$ przy zarobkach 2tyś. U nas 3x tyle.
Ja teraz walczę z supportem Elgato. Okazało się, ze Eve co jakiś czas automatycznie wyłącza się i włącza. Mam podłączone do tego grzałkę elektryczna do bojlera. 8,6A przez godzinę potrafi niezłe podgrzać urządzenie. Wczoraj zmierzyłem temp. urządzenia. Ponad 50'. Napisałem do Elgato czy testowali przy takich parametrach. Na ta chwile nie otrzymałem od nich informacji.

Jesli chodzi o Philipsa. Moze muzę musisz puścić z iPhone przez airplay może wtedy uda się zmieniać światło w rytm muzyki.
Właśnie. Cały problem polega na cenie. W stanach kupisz to za około 300$ przy zarobkach 2tyś. U nas 3x tyle.
Ja teraz walczę z supportem Elgato. Okazało się, ze Eve co jakiś czas automatycznie wyłącza się i włącza. Mam podłączone do tego grzałkę elektryczna do bojlera. 8,6A przez godzinę potrafi niezłe podgrzać urządzenie. Wczoraj zmierzyłem temp. urządzenia. Ponad 50'. Napisałem do Elgato czy testowali przy takich parametrach. Na ta chwile nie otrzymałem od nich informacji.

Jesli chodzi o Philipsa. Moze muzę musisz puścić z iPhone przez airplay może wtedy uda się zmieniać światło w rytm muzyki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych