Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zniknał VPN(PTTP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 wnuczus

wnuczus
  • 54 postów

Napisano 08 sierpnia 2016 - 16:00

Cześć dzisiaj odkryłem bardzo straszną na mnie rzecz. Zniknełą możliwość konfiugurowania VPN poprzez PTTP

 

wnuczus_phpzJODcj_Zrzut%20ekranu%202016-

 

 

Ktoś wie jak przywrócić konfiguracje tej opcji? Przez to straciłem dostęp do swojego domowego serwera i nie mogę zmapować dysku. 


Użytkownik wnuczus edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 16:00


#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 08 sierpnia 2016 - 17:08

Chyba nijak, ostrzegają, żeby się przygotować :) 

https://support.appl.../pl-pl/HT206844


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 17:09

  • cronopioverde lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 REEL

REEL
  • 74 postów
  • SkądUnimatrix 01

Napisano 19 sierpnia 2016 - 17:39

Darmowy, lekki działa bardzo dobrze https://tunnelblick.net



#4 greatbelow

greatbelow
  • 362 postów
  • SkądPolska

Napisano 24 września 2016 - 10:45

Podpowiecie może, łączę się z siecią firmową za pomocą VPN, ale nie wiem jak zmapować dyski jakie są udpostępnione dla mojego konta :(


everything is made in china

#5 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 24 września 2016 - 18:55

Darmowy, lekki działa bardzo dobrze https://tunnelblick.net

A co ma TunnelBlick do PPTP ??? Przeciez to klient/serwer TYLKO OpenVPN.

Przegladajac internety widze, ze na dzien dzisiejszy do PPTP zostaje tylko Shimo (moge sie mylic, nie szukalem doglebnie) ktory lekko odstrasza cena ale warto, chocby ze wzgledu obslugi wszystkich popularnych tuneli. Jakis czas temu byl w promocji na MacUpdate za 15$.
Pewnie niedlugo jakis deweloper wykorzysta nisze i napisze jakiegos klienta PPTP za 1/10 ceny Shimo.

PS. Ktos jeszcze w tych czasach stawia korporacyjne dziurawe jak druszlak PPTP ? Serio ?

#6 citanek

citanek
  • 582 postów
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 września 2016 - 12:36

[...]

PS. Ktos jeszcze w tych czasach stawia korporacyjne dziurawe jak druszlak PPTP ? Serio ?

 

 

Niestety tak. Gdybyście słyszeli o jakiejś promocji na Shimo, to dajcie znać, bo cena faktycznie odstrasza. Testuję triala i nie mam zastrzeżeń jak na razie.



#7 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 22 października 2016 - 16:43

Odswieze temat, Shimo w promocji na StackSocial za 19$.
Jak ktos potrzebuje PPTP to tylko brac: https://stacksocial....-client-for-mac

Użytkownik jacekb1 edytował ten post 22 października 2016 - 16:44


#8 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 22 października 2016 - 17:40

Tym, którym brakuje PPTP podpowiem może niespecjalnie popularne, ale chyba jedyne sensowne rozwiązanie: jeśli router ma inny typ VPN to skonfigurować np. L2TP/IPsec, a jeśli nie ma to zmienić router na taki, który ma. Dowolny Mikrotik się nadaje. Z tego co widzę, najtańsze są już poniżej 100PLN, więc chyba szkoda wydawać 80PLN na program do przestarzałego tunelu VPN jeśli za podobne pieniądze mamy router z nowymi, dużo bezpieczniejszymi. Konfigurowałem L2TP z IPsec na routerach Mikrotik, Draytek i działa z Mac OS X i z iOS bez problemu.



#9 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 22 października 2016 - 17:56

@marcusp - chyba nie przeczytales watku, chodzi o polaczenie do korporacyjnych sieci, ktore wystawiaja tylko PPTP (zazwyczaj z powodu lenistwa adminow i latwosci konfiguracji), a nie podpiecia do domowej sieci chociaz takie pytanie bylo w pierwszym poscie.

Użytkownik jacekb1 edytował ten post 22 października 2016 - 17:59


#10 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 22 października 2016 - 18:30

@jacekb1 - czytałem, czytałem. Jak admini leniwi, to trzeba im trochę potruć - w końcu zrobią. Co do konfiguracji, to fakt, PPTP konfiguruje się na routerze bardzo łatwo, ale z L2TP, czy SSTP nie przesadzajmy - konfiguracja tego nie nie jest nic specjalnie trudnego.



#11 jacekb1

jacekb1
  • 48 postów
  • SkądStarachowice

Napisano 22 października 2016 - 18:53

Jak admini leniwi, to trzeba im trochę potruć - w końcu zrobią

Spojrz na to z perspektywy adminow w duzych firmach - tylko po co jak dziala i nie chce mi sie tworzyc od nowa kont dla kilkudziesiecu lub kilkuset uzytkownikow. Jest dziala to nie narzekac.

...zaraz nas moderatorzy pogonia za OT. Ja sie juz nie odzywam, jak ktos szuka rozwiazania na brakujace PPTP w Sierra to rozwiazania sa powyzej.

#12 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 października 2016 - 22:31

Dzięki za info o promocji! 
Ja niestety musiałem skorzystać aby łączyć się z Biblioteką UG - rozmawiałem czy nie mogą zmienić protokołu - odpowiedź była nie bo taki protokół jest obsługiwany na windowsie  :huh:


"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG


#13 REEL

REEL
  • 74 postów
  • SkądUnimatrix 01

Napisano 18 grudnia 2017 - 18:38

A co ma TunnelBlick do PPTP ??? Przeciez to klient/serwer TYLKO OpenVPN.

Przegladajac internety widze, ze na dzien dzisiejszy do PPTP zostaje tylko Shimo (moge sie mylic, nie szukalem doglebnie) ktory lekko odstrasza cena ale warto, chocby ze wzgledu obslugi wszystkich popularnych tuneli. Jakis czas temu byl w promocji na MacUpdate za 15$.
Pewnie niedlugo jakis deweloper wykorzysta nisze i napisze jakiegos klienta PPTP za 1/10 ceny Shimo.

PS. Ktos jeszcze w tych czasach stawia korporacyjne dziurawe jak druszlak PPTP ? Serio ?

A zanim skomentujesz to przeczytaj dokumentację dobrze? nie nie jest tylko do OpenVPN 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych