Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z odtwarzaniem Wideo w TVP. Wirus? Reklama? Wewnętrzna blokada?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 karol.go

karol.go
  • 3 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 19:15

Dzień dobry,
 
jestem nowym użytkownikiem Mac i mam na wstępie problem z odtwarzaniem filmów na platformie TVP Player. Sprawa wygląda tak: Otwieram video na stronie TVP, przez 1,5 s. zaczyna mi się film odtwarzać, po czym robi się czarny ekran (przypuszczam, że wyskakuje reklama, która automatycznie przez system jest blokowana i wszystko zacina).
 
Niestety problem widoczny jest również na tym forum, ponieważ z komputera Mac nie mogłem skorzystać, żeby napisać tę informację - ponieważ zblokowało mi edytor tekstowy (załączam zrzut ekranu)
 
Jakie kroki podjąłem:
Adbloc - ściągnąłem, próbowałem nim blokować, próbowałem go wyłączać - wszystko.
 
inne przeglądarki - Chrome, Mozilla. Nic.
 
Wcześniej pracowałem na Windows i pierwsze, co bym zrobił, to sprawdził, czy nie zainstalowałem sobie jakiegoś trollowego oprogramowania (wyskakujące reklamy, zasłaniające część okna przeglądarki). Tutaj "jakby" nic takiego nie instalowałem, ale może gdzieś, coś... Nie wiem jak to sprawdzić.
 

 

Proszę o sugestię. Chciałbym pooglądać olimpiadę 1f609.png

Załączone pliki



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 20:52

Sprawdź kompa tym na okoliczność przeglądarkowych syfów.

https://www.malwareb...ntimalware/mac/

To bezpieczny program, potem można go usunąć, uruchamia się go tylko na czas skanowania.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 07 sierpnia 2016 - 20:53

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 21:17

Sprawdź kompa tym na okoliczność przeglądarkowych syfów.

https://www.malwareb...ntimalware/mac/

To bezpieczny program, potem można go usunąć, uruchamia się go tylko na czas skanowania.

Potwierdzam, kiedyś też miałem problem z wyskakującymi reklamami i złośliwymi stronami  reklamowymi. Ten program załatwił sprawę.



#4 karol.go

karol.go
  • 3 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 22:21

Dzięki! Dam znać jak poszło!


No niestety program nic nie odkrył. Dalej się nic nie odpala. Jakieś inne sugestie? 



#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 07 sierpnia 2016 - 22:31

Tak. Jeżeli program nic nie wykryje, a problemy nadal występują, jest w nim opcja "Take system snapshot" (czy podobnie, nie pamiętam w tej chwili, i nie mam jak sprawdzić; szukaj w pasku menu programu). Podziel się, proszę, wynikami (żeby unknąć kilometrowych linii, użyj serwisu typu pastebin.com).

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 22:39

Dzięki! Dam znać jak poszło!


No niestety program nic nie odkrył. Dalej się nic nie odpala. Jakieś inne sugestie? 

 

Z tego co pamiętam z forum, to częstą przyczyną takich akcji jak twoja było zainfekowanie routera. Poszukaj postów pod tym kątem.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#7 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 08 sierpnia 2016 - 17:26

Spróbuj też przeskanować Maca programem antywirusowym Avast. Ja ostatnio z ciekawości to zrobiłem i wykrył zagrożenie w pliku instalacyjnym programu MacKeeper.



#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 08 sierpnia 2016 - 18:56

Spróbuj też przeskanować Maca programem antywirusowym Avast. Ja ostatnio z ciekawości to zrobiłem i wykrył zagrożenie w pliku instalacyjnym programu MacKeeper.


Jeden wart drugiego. MacKeeper pewnie potraktowałby Avasta jako zagrożenie. I bardzo dobrze zresztą. Może by się wtedy nawzajem powybijały i byłby wreszcie święty spokój? :D

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 18:56

  • jacob31 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych