Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook - leasing


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olek Lis

Olek Lis
  • 6 postów

Napisano 04 sierpnia 2016 - 13:47

Witam,

 

Jestem zainteresowany kupnem macbooka lecz chciałbym skorzystać z leasingu w salonie Apple. Czy, ktoś z Was używał takiej formy zakupy i jeżeli tak to jak mniej więcej to wszystko wygląda. Z góry dziękuje za odpowiedź.



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2016 - 13:50

Liczyłem to. Leasing w iSpot wychodzi drożej niż zakup na raty na firmę. Moim zdaniem się nie kalkuluje.



#3 Olek Lis

Olek Lis
  • 6 postów

Napisano 04 sierpnia 2016 - 14:27

Tylko uzyskać raty na firmę to papierologii jest tyle aż się tego odechciewa... Jak się pojawią nowe we wrześniu to się dokładniej temu przyjże. 


A mógłbyś mi tak pokrótce przedstawić różnice cenowe jakie Ci wyszły w czasie obliczania oraz na jaki okres czasu chciałeś wziąć leasing ?



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2016 - 15:28

Tylko uzyskać raty na firmę to papierologii jest tyle aż się tego odechciewa... Jak się pojawią nowe we wrześniu to się dokładniej temu przyjże. 


A mógłbyś mi tak pokrótce przedstawić różnice cenowe jakie Ci wyszły w czasie obliczania oraz na jaki okres czasu chciałeś wziąć leasing ?

 

Papierologia? Praktycznie żadnej. Załatwiona od ręki, podczas pierwszej, krótkiej wizyty w iSpot. Druga wizyta była po odbiór sprzętu, tylko dlatego, że moja konfiguracja nie była akurat dostępna od ręki.

 

Różnic nie pamiętam, ale generalnie raty były 0%, 23% VAT odpisujesz a od kwoty netto 19% to koszty. W przypadku leasingu właściwie tak samo, tyle że leasing nie jest 0%



#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 05 sierpnia 2016 - 22:50

Liczyłem to. Leasing w iSpot wychodzi drożej niż zakup na raty na firmę. Moim zdaniem się nie kalkuluje.

Brałeś raty na podmiot posiadający osobowość prawną (np. sp. z o.o. , S.A. , etc.) czy na jednoosobową działalność lub s.c. ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 630 postów
  • Płeć:

Napisano 08 sierpnia 2016 - 10:39

Na jednoosobową DG. Faktycznie, tu może być różnica. Ale wystarczy złapać za słuchawkę i za 5 minut będziesz wszystko wiedział. :)



#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 00:06

Na jednoosobową DG. Faktycznie, tu może być różnica. Ale wystarczy złapać za słuchawkę i za 5 minut będziesz wszystko wiedział. :)

Po prostu większość oferowanych kredytów ratalnych w sklepach musi być na osobę fizyczną. Przy jednoosobowej dg nie ma problemu. W przypadku spółki osobowej - może raty wziąć "na siebie" jeden ze wspólników. Ale przy podmiotach posiadających osobowość prawną zaczęłaby się się jazda np. z wprowadzeniem środków do majątku spółki , etc.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych