Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Finder - Kod błędu -36


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 19 lipca 2016 - 12:33

Czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z błędem wyskakujący w czasie kopiowania plików (w tym przypadku z dysku zewnętrznego na mac'a) o nazwie "kod błędu -36" ?? Krew mnie zalewa z tym kopiowaniem, bo niestety brakuje opcji pomiń i kopiuj dale, tylko z automatu operacja kopiowania zostaje zatrzymana. Przy kopiowaniu ponad 10 tys plików, w różnych katalogach jest to delikatnie mówiąc dosyć problematyczne. Problemem są pliki niezależne od rozszerzenia tj. exe, jpg, avi. Jak sobie z tym poradzić ?? Dysk zewnętrzny jest sformatowany pod Windowsem i chciałbym z niego przegrać fotki i inne pliki na maca. 


Użytkownik RumburMK edytował ten post 19 lipca 2016 - 12:34


#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lipca 2016 - 12:37

Ten błąd wynika z uszkodzenia dysku, przewodu lub ogólnie plików na tym dysku. Zwyczajnie nie da się odczytać lub zapisać danych. Kopiuj pliki powoli zaznaczając po kilka.

Sprawdź SMART obu dysków, bo jeden z nich prawdopodobnie jest do wyrzucenia.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 19 lipca 2016 - 18:40

Ok. Dzięki za wskazówkę. Czy istnieje, jakiś szybszy sposób na kopiowanie czy "ziarnko po ziarnku" ?? Niestety problem z tym dyskiem mam tylko w przypadku zgrywania na maca, na laptopie z windowsem 7, nie ma żadnych problemów. 



#4 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 19 lipca 2016 - 18:51

Niestety problem z tym dyskiem mam tylko w przypadku zgrywania na maca, na laptopie z windowsem 7, nie ma żadnych problemów. 

 

Spróbuj jeszcze tego:

http://osxdaily.com/...inder-mac-os-x/

 

a co do kopiowanania to w terminalu 

 

cp -R /ścieżka/do_katalogu_źródła /ścieżka/do_katalogu_celu (można przciągac katalogi na okno terminala, to ścieżka sama się wstawi)

 

przynajmniej się nie zatrzymuje jak w Finderze, jak coś uszkodzone to nie skopiuje tylko wyświetli ile plików nie dało się skopiować.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 19 lipca 2016 - 18:58

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#5 RumburMK

RumburMK
  • 613 postów

Napisano 23 lipca 2016 - 16:00

Ok. Dzięki ciociu paszczaka :-) Twoje rady pomogły i udało mi się przekopiować to co chciałem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych