Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ROLAND Juno-G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Razle

Razle
  • 184 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 lipca 2016 - 20:18

Cześć,

Dostałem niedawno Juno-G, którego chciałbym wykorzystać z moim Maciem. Mam najnowszy El Capitan (10.11.5). Kiedyś korzystałem z tego syntezatora za pomocą kabla USB. Niestety sterowniki Rolanda zatrzymały się na 10.8 i  instalator nie pozwala się uruchomić na 10.11 (próbowałem rozpakować plik .pkg, ale kolejny plik ze środka nie daje się zainstalować; próbowałem zmienić plik sprawdzający wersję systemu, jednakże nie potrafię skompilować pliku .pkg).

Kupiłem na allegro dwie przejściówki USB-Midi, które widziałem wykorzystywane na YouTubie. Niestety po podłączeniu ich do urządzenia i uruchomieniu GarageBand uzyskuję jakąś kakofonię dźwięków (randomowo naciskane klawisze).

Brzmi to tak:

https://www.dropbox.... 21.12.m4a?dl=0

Czy ktoś może zna sposób na rozwiązanie tego problemu ? Próbowałem googlować, ale nic nie mogę znaleźć.


blackandtan.eu - ręcznie szyte etui dla urządzeń Apple


#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 16 lipca 2016 - 21:25

Znalazłem Juno-Gi - może pójdzie: http://www.roland.co..._news/2876#1011

 

Pozzdro, aa

 

P.S.

Najprościej jest do nich napisać. Naprawdę:)


Użytkownik angelares edytował ten post 16 lipca 2016 - 21:27


#3 Razle

Razle
  • 184 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lipca 2016 - 21:33

Tak jak się spodziewałem. Produkt nie jest wspierany, w związku z czym nie będzie nowych sterowników. Ostatni system, z którym zadziała to 10.8. Zwrócili mi uwagę na produkty Rolanda MIDI-USB. 

Pewnie ostatecznie kupię jakiś porządny interfejs. Liczyłem, że może uda mi się uruchomić sprzęt na tych prostych wszechobecnie w Polsce dostępnych kablach USB-MIDI.


Użytkownik Razle edytował ten post 18 lipca 2016 - 21:34

blackandtan.eu - ręcznie szyte etui dla urządzeń Apple





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych