Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zadanie ze szkoły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 CLAy

CLAy
  • 15 postów

Napisano 29 grudnia 2007 - 16:19

Witam zaniosłem do szkoły na zajęcia informatyki starego macintosha performe 5200 i teraz w czwartem mam pokazać jakieś ciekawe rzeczy na nim ale ja jestem zielkony z macintoschy byłbym wdzęczny jakbyście mi napisali co mogę na nim zdziałać zaprezentować klasie Specyfikacja kompa: Procek: 75 MHz Ram 32 MB Grafa 1 MB HDD 3GB System MacOS 9.0.4

#2 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 grudnia 2007 - 19:51

Pokaż Prince Of Persia i porównaj do wersji dosowej. Różnica w wyglądzie jest, a w tym samym czasie powstało(1989/1990). Nastaw się na masę innych gierek. Możesz też Internet Explorera pokazać(że "chodzi na maku", btw. IE na maka jest na przekór bratu z windowsa bardzo dobry*), Opere 6(ma zakładki, jak każda nowoczesna przeglądarka). *- IE/Mac obsługuje różne bajery techniczne(css) jako pierwsza przeglądarka na świecie, mimo iż do dziś wielu z nich IE/Win nie obsługuje.

#3 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 29 grudnia 2007 - 21:52

Zainstaluj jakiś w miarę nowy program i pokaż że działa na takim starym kompie i powiedz niech spróbują zrobić to samo na Windowsie.

#4 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 29 grudnia 2007 - 22:12

Może Photoshop? Podawajcie mu nazwy programów, pokażmy na co klasyka stać!

#5 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 29 grudnia 2007 - 23:31

MS word? Photoshop to super pomysł. Pokaż sam system operacyjny :)

#6 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 grudnia 2007 - 10:17

I koniecznie zaznacz, z którego jest roku i jak wtedy wyglądał MS Windows. :)

#7 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 30 grudnia 2007 - 16:38

Rok jest w "About this mac"

#8 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 30 grudnia 2007 - 17:01

A masz możliwość pokazania nowego Maca?

#9 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 30 grudnia 2007 - 17:18

Aha, jeszcze zapomniałem - prócz porównania jak w tamtych czasach wyglądał Mac OS i MS Windows porównaj też jak wyglądały Maki i pecety. Jest różnica.

#10 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudnia 2007 - 17:46

Za takich starszych programów jeszcze Adobe Photo Deluxe 2.0, Illustrator 7.0, a z gier oczywiście Myst i moja ulubiona "Daedalus Encounter". Jeszcze był taki programik dla początkujących DJ-ów "Rap, Rock&Roll" - na pewno się spodoba :) Wszystkie te programy uruchamiałem bez problemu na podobnej Performie.

#11 CLAy

CLAy
  • 15 postów

Napisano 31 grudnia 2007 - 07:56

dzięki wszytstkim jak by ktois jeszcze miał jakieś pomysły to pisać postaram sie pokazac to co mi podpowiedzieliście

#12 kamillys

kamillys
  • 854 postów
  • Skądokolice W-wy

Napisano 06 stycznia 2008 - 18:21

Można wrażenia opisać? Coś powiedzieli?

#13 kwantad

kwantad
  • 100 postów

Napisano 21 kwietnia 2008 - 11:32

Oprócz w.w.: Do pracy naukowej: Systat, Statistica, Matematica, Matlab, Cabri, Theoretist, Mini Cad, Archi Cad, Do edycji: Apple Works 5, MacWord (2004), MacExcel(2004), Corel, Canvas 3, Sym. Great Works i inne Do programowania: Hyper Card (czyt. Hyper Tock, w nim powstają w USA setki tysięcy tzw stosów stworzonych przez uczniów, studentów i nauczycieli), Hyper Studio Pascal, Think Pascal, Logo (kilka jego odmian) Fortran, Basic i szereg innych o niebo prostszych w stosowaniu niż ich odpowiedniki na PC. Dziś oprócz G4, PC-ta korzystam nadal z Performy 5200. Czasem nie mogę jej zastąpić innym sprzętem.

#14 M@thias

M@thias
  • 188 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 maja 2008 - 21:17

Za takich starszych programów jeszcze Adobe Photo Deluxe 2.0, Illustrator 7.0, a z gier oczywiście Myst i moja ulubiona "Daedalus Encounter". Jeszcze był taki programik dla początkujących DJ-ów "Rap, Rock&Roll" - na pewno się spodoba :) Wszystkie te programy uruchamiałem bez problemu na podobnej Performie.


... Andrzeju mówisz ze na preformie Ci to śmigalo a co powiesz że ja to odpalałem na LC III i chodziło jak złoto :)

#15 Zadys

Zadys
  • 6 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 maja 2008 - 23:42

Kiedyś dawno temu był taki film o Preformie, dziecko filmowało swoje wakacje, zmontowało i puscilo potem na Macu to w szkole. Ja wiem ktos Ci powie ze na PC też można. To poproś o PC z tego okresu i niech robią ;).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych