Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

MacBook Retina się grzeje (było: Kupiłem Macbooka Pro i teraz żałuje...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
175 odpowiedzi w tym temacie

#26 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 lipca 2016 - 20:31

Jak to zamieniles dyski? ten w pro ssd jest szybszy od tego z air'a ?

No ja ogladam od 20 min film w przegladarce i komputer juz sie prawie pali...

Mam go tydzien, a czekalem na pro od ponad roku i jestem bardziej niz zawiedziony...

 

Czy u Ciebie przy na prawde najpodstawowczych czynnosciach się też tak grzal ten komputer ?

 

Dyski w AIR i Retinach są takie same. 
Retina grzała się przy kilkunastu tabach w Chrome. Po przełożeniu dysku do AIR z tymi samymi odpalonymi programami AIR jest tylko lekko ciepły.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#27 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 11 lipca 2016 - 20:36

Dyski w AIR i Retinach są takie same. 
Retina grzała się przy kilkunastu tabach w Chrome. Po przełożeniu dysku do AIR z tymi samymi odpalonymi programami AIR jest tylko lekko ciepły.

No to mi sie grzeje teraz przy samym przegladaniu myapple...

Chyba ten zakup to był błąd którego będe długo zalowac...

Nie mam farta, rok temu kupilem air 2014 i po wyjeciu z pudelka dolna pokrywa sie uginala i skrzypiala, a na dwoch tych samych makach w domu nic takiego sie nie dzialo...

 

Szkoda ze nie mam szczescia do tych sprzętów i, że wszedzie sie slyszy ze je wychwalaja, a nigdzie nie mowia jak jest



#28 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 11 lipca 2016 - 20:47

no u mnie niestety też Air skrzypiał. W szwajcarii wymienili caly top case i baterie, a w polsce powiedzieli, że jestem naciągaczem... taka jest roznica.

Komputer po wymianie działał dobrze przez 3 mies po czym znowu pojawił się problem ze skrzypieniem, oczywiscie w polsce nawet po załączeniu filmiku gdzie słychać trzaski i iSpot na Marszałkowskiej odparli, że to normalne, że komputer "strzela", ugina się dolna pokrywa i, że ogolnie nie widza problemu...

Jak się nie ma znajomego w Apple albo nie da się w łape to chyba w Polsce nigdy nie załatwią czegoś tak profesionalnie jak za granica

 

 

iSpot to amatorka. To samo mi powiedzieli a co mieli powiedzieć jak nawet go nie otworzyli. Śruby jak były luźne tak luźne mi oddali ;) w Cortlandzie wymieniono top case oraz całą baterię ze stelażem(?) i do tej pory cisza. 


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#29 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 11 lipca 2016 - 20:59

iSpot to amatorka. To samo mi powiedzieli a co mieli powiedzieć jak nawet go nie otworzyli. Śruby jak były luźne tak luźne mi oddali ;) w Cortlandzie wymieniono top case oraz całą baterię ze stelażem(?) i do tej pory cisza. 

w Szwajcarii wymienili mi top case i baterie łącznie z bateria (do tego stopnia ze chcieli mi wymienic klawiature na polską, która ma ą,ł,ę wiec dobrze ze ogarnalem i zaprzeczyłem)

Problem wrocil po 3 miesiacach i w pl zrobili ze mnie złodzieja i wyłudzacza, a babka z Appla była dla mnie bardzo nie miła



#30 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 05:06

Ja w pewnym serwisie także niedawno się poczułem jak zło konieczne. Szok trochę bo bardziej pro klient nawet w hipermarkecie bywają. Jednak zapłacić sobie kazali słono. Będę omijał bardzo szerokim łukiem. Trochę jak u pani sklepowej w PRL.



#31 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 lipca 2016 - 07:24

Nie wierzę w to, że komputer grzeje się Wam bez żadnej przyczyny. Ja też mam Macbooka Pro z Retiną i nic mi się nie grzeje. Bądź tak łaskaw i otwórz Monitor Aktywności, a następnie CPU i przefiltruj listę po %CPU - wyskoczą Ci najbardziej obciążające system procesy - zrób screen i wklej. To samo zrób z zakładką Energia. 



#32 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 08:54

AIR przy tym jest lekko ciepły.
W retinie wiatraki szalały.

Załączone pliki


Użytkownik Iro edytował ten post 12 lipca 2016 - 08:55

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#33 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 lipca 2016 - 08:57

No - najwięcej prądu chrome Ci żre. nie próbowałeś używać Safari? Ta przeglądarka serio jest bardziej energooszczędna...

Pamiętać jeszcze musisz, że Retina ma do obrobienia więcej grafiki - obraz 1280x800 to nie natywne 1280x800, a 2560x1600 (zawsze jest skalowany 2x - tak samo 1440x900 bedziesz miał 2880x1800)- a to samo w sobie juz obciaza procesor

 

Poza tym masz starą wersję macOS-a ;)


Użytkownik Mariusz Piaścik edytował ten post 12 lipca 2016 - 09:02


#34 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 09:41

No - najwięcej prądu chrome Ci żre. nie próbowałeś używać Safari? Ta przeglądarka serio jest bardziej energooszczędna...

Pamiętać jeszcze musisz, że Retina ma do obrobienia więcej grafiki - obraz 1280x800 to nie natywne 1280x800, a 2560x1600 (zawsze jest skalowany 2x - tak samo 1440x900 bedziesz miał 2880x1800)- a to samo w sobie juz obciaza procesor

 

Poza tym masz starą wersję macOS-a ;)

 

Syfiari jest do bani. Masa błędów przy otwieraniu stron. Nie robi tego, co powinna robić przglądarka internetowa. Jasne że można się do tego przyzwyczaić, ale po co.

Mam PeCeta, i przy większym obciążeniu jest zimny i cichy. Ma max 45 stopni.

 

Tu nie chodzi o to, że retina musi wyświetlać więcej pikseli, a o to, że twórcy nie zadbali o należyte chłodzenie całej konstrukcji!!!

 

Już i tak odinstalowałem flasha, który wręcz zabija maki. Dziwne, że w PeCe nie ma z nim takich problemów.

 

Mam starą wersję, bo nowa nie ma tego co potrzebuję, po za tym wypala oczy. Na retinie miałem też Yosemite i nic to nie zmieniało.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2016 - 09:46

O czym właściwie jest ten wątek? Bo widzę, że powoli o tym, że trzeba zaorać, bo śmietnik.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#36 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 09:54

O czym właściwie jest ten wątek? Bo widzę, że powoli o tym, że trzeba zaorać, bo śmietnik.

 

To wątek niezadowolonych właścicieli lub byłych właścicieli MacBooków z Retiną.

 

Zaoranie tego wątku będzie rózwnoznaczne z przyznaniem, że to nie jest forum użytkowników, lecz prywatne poletko Apple na którym kasowane są wypowiedzi krytyczne względem korporacji lub jej produktów.


  • Casper. lubi to

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#37 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2016 - 10:03

No tak, teorie spiskowe, teorie spiskowe wszędzie.

 

Spoko, ale skoro płaczecie tylko na retiny (dziwne, moja działa), to średnio to pasuje do działu 'systemy operaycjne' (poza tym Ty masz Yosemite, więc nie rozumiem, dlaczego miałbyś mieć 'to samo', co ludzie z El Capitan).

 

Gdzie Wam przenieść?


  • Maxavelli lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#38 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 10:22

No tak, teorie spiskowe, teorie spiskowe wszędzie.

 

Spoko, ale skoro płaczecie tylko na retiny (dziwne, moja działa), to średnio to pasuje do działu 'systemy operaycjne' (poza tym Ty masz Yosemite, więc nie rozumiem, dlaczego miałbyś mieć 'to samo', co ludzie z El Capitan).

 

Gdzie Wam przenieść?

 

Myślę, że tu będzie najlepiej: http://myapple.pl/fo...nia-i-problemy/

Ja obecnie mam Mavericks. Ale to samo miałem na Yosemite, a założyciel topika z El Capitan.

Problem raczej dotyczy maków z retinami, a nie systemu.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#39 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 lipca 2016 - 10:23

Ja mam maca z retiną i nie mam tego problemu. Komputer chodzi szybko i nic się nie grzeje. Poza tym nie używam chrome. Chrome to syf



#40 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2016 - 10:27

Ja używam i Chrome (do firmowych) i Safari (do prywatnych), najczęściej naraz. Też nie mam problemów ani z wydajnością, ani z temperaturą. Ot, normalny dzień w pracy, otwarty soft: https://i.imgur.com/qPYhUWA.png i jest ok.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#41 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 10:37

Ja mam maca z retiną i nie mam tego problemu. Komputer chodzi szybko i nic się nie grzeje.

 

Podobnie pisali niektórzy użytkownicy, gdy pojawiały się tematy z odpadającą warstwą antyglare w retinach, padających grafikach AMD w MacBookach Pro 2011, plamach na ekranach iMaków, problemach z grafikami w macbookach pro ALU,  czy wreszcie pękających macbookach.
Zawsze znajdą się tacy, którzy tego problemu nie mają, czy jeszcze nie mają. Ale nie znaczy to, że problem nie istnieje.

Ja mam już dziesiątego AIR'a i nie zaprzeczam, że kolega Casper mógł mieć problem ze swoim, mimo tego, że ja z żadnym nie miałe problemu.

 

 

Poza tym nie używam chrome. Chrome to syf

 

Z tych samych powodów nie używam Syfiari.


Użytkownik Iro edytował ten post 12 lipca 2016 - 11:00

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#42 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2016 - 10:44

Tak, Iro, wiemy, że pamiętasz, jak to drzewiej bywało - niemniej jednak to jest płacz-wątek, w którym dwóm userom 'źle działa', bo jeden ma napchane syfu, a drugi korzysta z prehistorycznego softu, także daruj nam opowieści o antyglare i macbookach pro 2011, proszę.

 

Macie jakiekolwiek dowody? Nie wiem, raporty systemowe, albo etrechecka jakiegoś? Bo próbujecie (u Iro to akurat normalne, w sumie) przeforsować, że 'nie działa wszystkim, globalnie i to straszne', a nie działa tylko Wam ;-)

 

Anyway, ponawiam pytanie: gdzie to przenieść? Do 'systemów' nie pasuje ni hu hu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#43 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 12 lipca 2016 - 10:47

Tak, Iro, wiemy, że pamiętasz, jak to drzewiej bywało - niemniej jednak to jest płacz-wątek, w którym dwóm userom 'źle działa', bo jeden ma napchane syfu, a drugi korzysta z prehistorycznego softu, także daruj nam opowieści o antyglare i macbookach pro 2011, proszę.

 

Macie jakiekolwiek dowody? Nie wiem, raporty systemowe, albo etrechecka jakiegoś? Bo próbujecie (u Iro to akurat normalne, w sumie) przeforsować, że 'nie działa wszystkim, globalnie i to straszne', a nie działa tylko Wam ;-)

 

Anyway, ponawiam pytanie: gdzie to przenieść? Do 'systemów' nie pasuje ni hu hu.

 

http://myapple.pl/fo...e/?p=2070539

Pisałem o tym wyżej.

Widzę, że tylko skanujesz moje wypowiedzi


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2016 - 10:49

Umknęlo mi, przepraszam.

To przenoszę, w gratisie zmienię tytuł, bo jest strasznie koszogenny i tak.


  • Iro lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#45 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 12 lipca 2016 - 11:39

Zażalenia co do pracy moderacji kierujemy do administratorów, a nie wypłakujemy się w wątkach. / ftpd 


Użytkownik ftpd edytował ten post 12 lipca 2016 - 13:12
OT


#46 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 12 lipca 2016 - 19:51

Ja tutaj się odwołam bezpośrednio do tego co pisze Casper. Prawda jest taka że każdy produkt ma swoje wady i zalety tak samo jak i człowiek. Jeżeli kupując dany produkt mamy świadomość obu tych rzeczy możemy rozsądnie wybrać czy te wady są dla nas aż tak istotne. Tak działa każdy z nas gdyż nie ma produktów idealnych tylko wybieramy je wg zamierzonych wcześniej kryteriów.

 

Teraz wchodząc na myapple czy portale na temat produktów innych firm, zderzamy się od razu z artykułami które wychwalają produkt pod niebiosa. Wchodząc na forum od razu mamy fanów którzy odpisują "Bierz, będziesz zadowolony" albo wątki gdzie są wylewane żale bo "Chyba trafiłem na wadliwy egzemplarz". Na tym etapie można dojść szybko do wniosku iż recenzja produktu przez osobę która używa danego typu sprzętu od kilku lat i jest zadowolona nic nie daje nowemu użytkownikowi poza tym że szybko się zniechęci do produktu który był opisany jako idealny.

 

Na moim przykładzie - jeżeli w 2009r napisał by mi ktoś "Nie bierz iMaka bo nie spełni on twoich oczekiwań" oraz to odpowiednio uzasadnił. Efekt był by taki że ja bym nie kupił iMaka tylko pewnie dozbierał do Mac Pro co pewnie w znaczący sposób zmieniło by moją opinię na temat apple conajmniej w odniesieniu do tej co mam obecnie. Co prawda macOS Sierra już by na nim nie działał, ale w dalszym ciągu bym postrzegał Apple jako tą firmę która produkuje dobry i niezawodny sprzęt. 

 

Na chwile obecną jak już mam potrzebę zakupu jakiegoś produktu, najpierw wyznaczam sobie kwotę jaką chcę wydać. Następnie znajduje sobie kilka opcji z których wybieram tą która dla mnie będzie najlepsza zapoznając się z opiniami zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Jeżeli wybrałem produkt znając jego wady oznacza to iż nie mają one dla mnie większego znaczenia i mam sporą szansę bycia zadowolonym z zakupu. I jeszcze jedna sprawa, nie kupujcie pochopnie. Dajcie sobie czas na przemyślenie, pochopne decyzje są najczęściej błędne. 



#47 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 13 lipca 2016 - 11:54

Niestety moje posty są usuwane przez "ftpd" On może pisać o chce, za to moje posty są usuwane i edytowane, więc teraz mi trudno co kolwiek pisać, aby tego Pana nie urazić i aby nie usunął mojego postu, albo i nawet tematu...

 

 

Niestety dalej jest to samo teraz nie w safari, a podczas odpalania Launchpad'a widać spore klatkowanie, co nie występowało nawet w Air...

system też zacina podczas wysuwania paska bocznego w safari..

 

Kolejny link do YT: https://youtu.be/PT11BbxBcTQ

 

Oczywiscie kolejny raz powtarzam, że teamat nie dotyczy tylko grzania się komputera, ale i też tego, że komputer się zacina. Oczywiscie moderator robi co chce i zmienia temat, usuwa posty i ogolnie czuje sie jak u siebie... To nie prawda co piszę "ftpd",że " 'źle działa', bo jeden ma napchane syfu"

Komputer miał wgrany na czystko system i nadal występują lagi. W tej chwili pisząc na forum i słuchając piosenki z YT komputer się grzeje co na Air by się nie wydarzyło...


Ja tutaj się odwołam bezpośrednio do tego co pisze Casper. Prawda jest taka że każdy produkt ma swoje wady i zalety tak samo jak i człowiek. Jeżeli kupując dany produkt mamy świadomość obu tych rzeczy możemy rozsądnie wybrać czy te wady są dla nas aż tak istotne. Tak działa każdy z nas gdyż nie ma produktów idealnych tylko wybieramy je wg zamierzonych wcześniej kryteriów.

 

Teraz wchodząc na myapple czy portale na temat produktów innych firm, zderzamy się od razu z artykułami które wychwalają produkt pod niebiosa. Wchodząc na forum od razu mamy fanów którzy odpisują "Bierz, będziesz zadowolony" albo wątki gdzie są wylewane żale bo "Chyba trafiłem na wadliwy egzemplarz". Na tym etapie można dojść szybko do wniosku iż recenzja produktu przez osobę która używa danego typu sprzętu od kilku lat i jest zadowolona nic nie daje nowemu użytkownikowi poza tym że szybko się zniechęci do produktu który był opisany jako idealny.

 

Na moim przykładzie - jeżeli w 2009r napisał by mi ktoś "Nie bierz iMaka bo nie spełni on twoich oczekiwań" oraz to odpowiednio uzasadnił. Efekt był by taki że ja bym nie kupił iMaka tylko pewnie dozbierał do Mac Pro co pewnie w znaczący sposób zmieniło by moją opinię na temat apple conajmniej w odniesieniu do tej co mam obecnie. Co prawda macOS Sierra już by na nim nie działał, ale w dalszym ciągu bym postrzegał Apple jako tą firmę która produkuje dobry i niezawodny sprzęt. 

 

Na chwile obecną jak już mam potrzebę zakupu jakiegoś produktu, najpierw wyznaczam sobie kwotę jaką chcę wydać. Następnie znajduje sobie kilka opcji z których wybieram tą która dla mnie będzie najlepsza zapoznając się z opiniami zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Jeżeli wybrałem produkt znając jego wady oznacza to iż nie mają one dla mnie większego znaczenia i mam sporą szansę bycia zadowolonym z zakupu. I jeszcze jedna sprawa, nie kupujcie pochopnie. Dajcie sobie czas na przemyślenie, pochopne decyzje są najczęściej błędne. 

Decyzji zakupu mojego laptopa nie da się nazwać pochopną, ponieważ od zawsze chciałe mieć pro. Kupiłem Air oraz nakłoniłem jeszcze 2ch domowników do tego samego sprzętu i każdy był zadowolony... (Oprocz tego, że każdy z laptopow chcoiaż raz wylądował w serwisie.)

Wszędzie czytałem i widziałem wyniki, żę pro taki szybki, wszyscy się przeganiali w słupkach, że tak szybko renderuje, że wszystko działa płynnie, a dopiero jak zakupiłem sprzęt to się jednak przekonałem, że to nie prawda i, że chodzi gorzej od Air'a z 2014 roku.

Prędkość poruszania się po systemie ta sama, bateria gorsza - to wiedziałem, ale nie wiedziałem, że jest 3x gorsza...

Grzeje się niesamowicie, o tym też mało się słyszy. Jak napisałem, żę komputer się grzeje to dowiedzialem, sie tylko, żę to jest Pro i on wykonuje wielkie obliczenia, ale serio? aby grzał się przy jednej pioseneczce na YT? Oddam w PL do serwisu i co bedzie? To co zawsze, nie wykryto wady, w najlepszym przypadku krzywo się na mnie popatrzą w seriwsie. Niedługo jade do Szwajcarii i w Genevie moge go oddac do serwisu do Apple Store, ale też nie wierze w to aby pomogli. Wczesniej oddałem swojego Air bo skrzypiał, wymienili top case i baterie i oddali mi 2 h przed wylotem do Polski (przy mnie go jeszcze dokrecali, wiec mieli farta) no, ale to było slchac, a teraz oddam im laptopa na caly wyjazd, przediagnozuja, zobacza ze bateria dziala, moze są jakies klatki systemu, ale powiedza ze przeinstaluje go i to ustapi.. i tak to dziala. Po to temat był w systemach operacyjnych, bo wydaje mi się, że to nie wina laptopa, a przycinanie w laptopie, gdyby tylko Applowi sie chciało zoptymalizowac system by ustały, no ale cóż tego nigdy nie zrozumie moderator "ftpd"



#48 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2016 - 12:13

Zachowanie które opisujesz nie jest normalne, ten laptop nie powinien się tak zachowywać. Wydaje mi się jednak że nie próbujesz rozwiązać problemu bo kurczowo trzymasz się Safari a wygląda na to że to ta przeglądarka laguje. Zainstaluj na próbę Chrome i Firefoxa, poużywaj i zobaczysz czy też się zacinają.

Napisz też w jakiej konfiguracji jest ten MacBook.

Jeżeli się grzeje to nie robi tego bez powodu, otwórz Monitor aktywności i zobacz co obciąża procesor.



#49 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 lipca 2016 - 12:15

Sprawdź czy możesz zainstalować na tym MacBooku Yosemite. Problem zacinania MacBooka Pro Retina z systemem El Capitan jest znany. Podobno od aktualizacji do 10.11.4 występuje ten problem poczytaj w internecie.


Użytkownik Zetor edytował ten post 13 lipca 2016 - 12:24

MacBook Pro 13 2017, iPhone 7


#50 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 13 lipca 2016 - 13:22



Zachowanie które opisujesz nie jest normalne, ten laptop nie powinien się tak zachowywać. Wydaje mi się jednak że nie próbujesz rozwiązać problemu bo kurczowo trzymasz się Safari a wygląda na to że to ta przeglądarka laguje. Zainstaluj na próbę Chrome i Firefoxa, poużywaj i zobaczysz czy też się zacinają.

Napisz też w jakiej konfiguracji jest ten MacBook.

Jeżeli się grzeje to nie robi tego bez powodu, otwórz Monitor aktywności i zobacz co obciąża procesor.

Okej tylko nie po to kupuje sie lapka ktory kosztuje 6300, aby uzywac zamiennikt zamiast systemowych aplikacji ktore laguja ;/

Po za tym tak jak pisalem wyzej zacina sie tez system tak jak na tym filmiku  https://youtu.be/PT11BbxBcTQ wiec to nie tylko wina safari chyba...

 



Sprawdź czy możesz zainstalować na tym MacBooku Yosemite. Problem zacinania MacBooka Pro Retina z systemem El Capitan jest znany. Podobno od aktualizacji do 10.11.4 występuje ten problem poczytaj w internecie.

No i potwierdzasz to czego niestety moderator nie umial zrozumiec, ze problem dotyczy prawdopodobnie systemu operacyjnego ;/

 

Moze cofne do 10.11.4, ale nie po to zawsze wgrywam najnowszy soft na czysto aby potem go cofac, bo jest wadliwy, ehh ;/

Nie wiem, mam dylemat najchetniej bym poczekal do 10.11.6, bo moze wyjsc nie dlugo, ale boje sie, żę to nic nie da. 

Nie wiem czy instalowac Yosemite czy moze El capitan w wersji 10.11.3 

 

Najchetniej bym zwrocil laptopa, ale wlasnie mija 14sty dozier kiedy go kupilem, w dodatku byl kupowany nie przez internet wiec nie przysluguje mi 14 dni na zwrot. Ogolnie chyba nie mam farta do Appla. Wczoraj wypalily mi sie pixele w iphone 6, mam problem z bateria, i z obydwiema kamerami, wiec w sumie kazdy nowy sprzet Apple chociaz 2 razy byl juz w serwisie... ;( 

2wp2pza.png

24yo6ck.png


Użytkownik Casper. edytował ten post 13 lipca 2016 - 13:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych