Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakim programem zrobić album?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 lipca 2016 - 08:35

Cześć, chciał bym zrobić album ze zdjęciami, czy możecie mi podpowiedzieć jakim programem mogę coś takiego zrobić? Interesuje mnie zrobienie albumu ze zdjęciami który później będę mógł wydrukować lub wyeksportować np. jako prezentację. Kiedyś czytałem że album mogę zrobić za pomocą iPhoto ale wtedy miałem jakąś starszą wersję gdzie nie było takiej opcji.

Dziękuje za podpowiedzi:) 



#2 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 06 lipca 2016 - 09:50

A te nowe Photos już nie potrafi ? Ogólnie album do druku to tak jak kiedyś w iPhoto - zbierasz & sortujesz foty > prawoklik na projekcie > Save as PDF.  Działa tak to conajmniej od iPhoto 6. Może jeszcze free bonus-soft dodawany do drukarek. Poszukaj w zasobach wsparcia technicznego ich producentów.


Użytkownik madmax332 edytował ten post 06 lipca 2016 - 09:51


#3 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 lipca 2016 - 17:31

A te nowe Photos już nie potrafi ? Ogólnie album do druku to tak jak kiedyś w iPhoto - zbierasz & sortujesz foty > prawoklik na projekcie > Save as PDF.  Działa tak to conajmniej od iPhoto 6. Może jeszcze free bonus-soft dodawany do drukarek. Poszukaj w zasobach wsparcia technicznego ich producentów.

Ok, dzięki za odpowiedź, to ja może uściślę, zależało mi żeby zrobić taką książkę foto, czytałem kiedyś, chyba na myapple że można to zrobić właśnie za pomocą iPhoto, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Ponieważ nie mam iphoto to, zanim go nabędę chcę wiedzieć czy da się coś takiego zrobić.  



#4 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 06 lipca 2016 - 19:02

Załapałem że chodziło o "książkę foto"  :) . No więc "przepis" na to jaki podałem wyżej dalej pozostaje bez zmian .  ;) Da się zrobić to co Chcesz .

 

Pozatym - po co Ci teraz kupowanie "starego" iPhoto ? Zostało zastąpione przez Photos (Zdjęcia) - wejdź na stronę Apple (pl czy us) i poczytaj co nowego. Ogólna koncepcja działania pozostała bez zmian - miłe, fajne w obsłudze kreatorki dla amatorów oparte na gotowych szablonach.


Użytkownik madmax332 edytował ten post 06 lipca 2016 - 19:03


#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 lipca 2016 - 22:40

Ok, dzięki za odpowiedź, to ja może uściślę, zależało mi żeby zrobić taką książkę foto, czytałem kiedyś, chyba na myapple że można to zrobić właśnie za pomocą iPhoto, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Ponieważ nie mam iphoto to, zanim go nabędę chcę wiedzieć czy da się coś takiego zrobić.  

Tworzenia książki w aplikacji Zdjęcia (w iPhoto było podobnie):

https://support.appl...iewlocale=pl_PL

Ale podpowiem ci, że jeśli chcesz w Polsce wydrukować sobie książkę  (1 sztukę - nie mówię tu o jakimś profesjonalnym nakładzie) ze zdjęć (taką z okładkami, wyklejką, opisami pod zdjęciami, no taką pro), to najprościej ściągnąc program ze strony drukarni internetowej, której można taką usługę zlecić. Np. http://drukujwspomnienia.pl/ (tu akurat chyba tylko pod Windows, ale nie jestem pewien) - sprawdź inne firmy, może mają coś pod Maka. 

Ja drukowałem u nich i wychodzi super. 


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 lipca 2016 - 23:56

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 06 lipca 2016 - 22:54

Ponieważ nie mam iphoto to, zanim go nabędę chcę wiedzieć czy da się coś takiego zrobić.  

 

A gwoli ścisłości, to jeżeli nie miałeś programu wcześniej, teraz z zakupem mogą być schody. Nie napisałeś, jakiego systemu używasz i czy jest Photos na niego (poniżej Yosemite nie ma). W takim wypadku skorzystać może lepiej z alternatyw firm trzecich, jak to już ciotka_paszczaka poradził.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 Cieply

Cieply
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 07 lipca 2016 - 09:57

No to chyba będzie kłopot, używam starego Macbooka z 10.7.5, wcześniej PPC G4. W takim razie pozostają mi firmy trzecie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych