Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbok Pro A1278 2011 rok - uszkodzone gniazdo audio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 beated

beated
  • 3 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 16:50

Witam serdecznie!

 

Wczoraj kupiłem używanego macbooka pro 13 z 2011 roku, model A1278 ... i niestety nieprzyjemnie się rozczarowałem po powrocie do domu, kiedy po podłączeniu słuchawek okazało się, że te nie działają. Po podłączeniu zupełnie nic się nie dzieje, totalnie ich nie wykrywa. Jedyny moment, kiedy sprzęt zauważa sluchawki to wtedy, gdy uśpię komputer, podłącze słuchawki i go wybudzę. Wtedy w ustawieniach pojawiają się słuchawki w polu urządzenie wyjściowe ale dźwięk wtedy nie płynie wcale ( nic nie jest wyciszone). Po wypięciu słuchawek ponownie działają głośniki wewnętrzne.  

 

Niestety kupiłem sprzęt przez OLX, bez umowy i żadnych papierów, uszkodzenie sprzedający ukrył, nie wspomniał o nim, możliwe, że nie wiedział, bo nie korzystał, a ja tego nie sprawdziłem. Moja głupota, bo teraz sam muszę się bujać z tym kłopotem i myśleć o naprawie, nauczka na przyszłość. Próbuję wszelkimi sposobami jakoś sytuacje uratować, żeby nie utonąć w kosztach ale wygląda na to, że jedynym wyjsciem jest przelutowanie gniazda audio... jeśli problem leży tylko w nim. Jeżeli uszkodzenie jest poważniejsze to chyba strzele sobie w głowę.

 

Na jakie koszty mam się nastawiać i na ile czasu będę się musiał z komputerem pożegnać?

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipca 2016 - 16:55

Przelutowanie gniazda nic nie da - trzeba je wymienić na nowe. Naprawa dość prosta, więc przypuszczam, że w jeden dzień serwis powinien się z tym uporać. Co do kosztów - u nas taka wymiana to 150 zł (z nowym gniazdem oczywiście) - w innych serwisach - nie wiem.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 beated

beated
  • 3 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 17:06

Zdążyłem też wykonać kilka telefonów do serwisów w Krakowie, gdzie mieszkam. Tutaj powiedziano mi, że w tym konkretnym przypadku koszt naprawy to około 300-360zł, więc to kolosalna różnica. A skoro u Was da się to zrobić za tyle, postaram się znaleźć kogoś na miejscu, kto się tym zajmie. Bardzo dziękuję za informację! A mówiąc przelutowanie miałem na myśli wymianę na nowe, nie wyraziłem się odpowiednio.



#4 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 07 lipca 2016 - 06:12

Akurat taką naprawę - jeśli liczysz każdy grosz - jesteś w stanie wykonać sobie sam. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku dobra lutownica (nie za mocna) i odrobina zdolności manualnych, Pomocny może okazać się YT,,,,

Jeżeli chciałbyś iść tą drogą - polecam elektroda.pl  Tam dostaniesz fachowe wsparcie 


Użytkownik michobo edytował ten post 07 lipca 2016 - 06:13


#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2016 - 08:31

Akurat takiej naprawy to nie zrobi nikt bez doświadczenia, obawiam się, że nie robiłeś tego w tym MacBooku, nie wiesz jak to złącze wygląda i jak jest tam wlutowane. No ale zawsze można próbować kolbą z lidla i instrukcją z elektrody, najwyżej potem się pójdzie do serwisu i zapłaci pięć razy tyle za naprawę płyty, a nie samego złącza.

Poza tym gniazdo trzeba jeszcze kupić, a nie jest to takie proste.


  • Kuba2000 lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 07 lipca 2016 - 11:44

Nie wiem co masz do elektrody. To społeczność elektroników (zawodowych i pasjonatów) Na pewno zainteresowany - jeżeli zechce - uzyska tam fachową pomoc, także w kwestii wyboru odpowiedniej lutownicy Niekoniecznie z Lidla... To samo w kwestii zakupu gniazda 3.5mm


Użytkownik michobo edytował ten post 07 lipca 2016 - 11:44


#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2016 - 12:12

Do elektrody nie mam nic, tylko jak czasem się tam zobaczy jakiś temat to można odnieść wrażenie, że to zbieranina druciarzy i domorosłych specjalistów, którzy nie mają pojęcia o niczym ale próbują coś uleczyć po kosztach w domowym zaciszu. 

Poza tym Twoja rada tutaj nie bardzo pasuje do tematu, bo autor nie pyta gdzie kupić gniazdo, czym i jaką temperaturą lutować tylko raczej potrzebuje specjalisty, który mu to zrobi.

Jak już pisałem to nie jest zwykłe gniazdo 3,5mm z elektronicznego za trzy złote i nie da się tego wymienić byle czym i byle jak bez doświadczenia w lutowaniu.

Pewnie napiszesz, że ja tak piszę, bo my też takie rzeczy wymieniamy i chcemy zarobić ale zwróć uwagę na to, że w setkach tematów ludziom doradzam, piszę co wymienić i jak ale jeśli ktoś jest to w stanie zrobić sam w domu. Przy takim lutowaniu to nie będę pisał komuś, żeby sobie sam próbował, bo to trudne i nawet po innych serwisach dostajemy płyty do naprawy po takich wymianach.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 PRW07

PRW07
  • 344 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 07 lipca 2016 - 21:26

Chcesz zepsuć - rób sam. Naprawa płyty od Maka , nawet taka prosta, jak wymiana gniazda, to nie to samo co naprawa Acera lub Asusa. Płyty bardziej skomplikowane. Bardziej zintegrowane. Laminat co najmniej 8 warstwowy. Ciepło od punktu lutowania odchodzi bardzo szybko. Nie każdy potrafi nie zepsuć płytę pod czas lutowania.  



#9 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 08 lipca 2016 - 12:34

tu gość hotairem odlutował https://www.youtube....h?v=14Q-wSlCXV0



#10 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lipca 2016 - 12:46

Wiesz, właśnie siedzę przed tym komputerem i wierz mi, że złącze słuchawkowe to tutaj najmniejszy problem. Może właściciel się z Tobą podzieli i opowie coś więcej o tym komputerze, bo to bardzo ciekawy przypadek, właśnie po takich "specjalistach", co to z instrukcją z elektrody i hot airem myślą, że są w stanie wszystko naprawić.


Użytkownik macsupport edytował ten post 08 lipca 2016 - 13:24

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#11 beated

beated
  • 3 postów

Napisano 08 lipca 2016 - 14:01

Tak jak wspomniał kolega z MacSupport, które swoją drogą szczerze wszystkim polecam, bo moim sprzetem zajeli sie bardzo profesjonalnie, szybko i sprawnie, odkryli całą kopalnie "elektrodowych napraw", przez które komputer, który kupiłem to zalany składak. Więc sam byłbym w stanie sobie tylko i wyłącznie ten komputer uceglić. I rzeczywiście, można kleić dysk na taśmie dwustronnej, czy napęd na silikonie lub odwrotnie tam jest, lutować jakieś połączenia z poradnikami na elektrodzie ale ten sprzęt i tak prędzej czy później z tego powodu trafi do serwisu. Więc może lepiej, żeby od początku sprzęt do rąk wzięła osoba, która wie co z tym zrobić. Komputer na szczęście jest naprawiony, przejrzany i ogarnięty, wierzę w to, że dzięki serwisowi jeszcze troche pochodzi.

 

Pozdrawiam :)


  • tumpio lubi to

#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lipca 2016 - 15:29

Ten komputer to najlepszy dowód na to, żeby nie kupować sprzętu na OLX, bo to wylęgarnia wszelkich cwaniaków i oszustów, którzy tylko czekają żeby kogoś naciągnąć. Niestety okazało się, że Kolega Beated trafił bardzo źle, bo osoba, która ten komputer sprzedała była typowym internetowym oszustem.

Nie będę może rozwijał szczegółów o tym MacBooku, bo to tutaj nie jest istotne. Złącze słuchawkowe nie działało, bo było uszkodzone, a dodatkowo trzeba było naprawić płytę główną, która była już wcześnieś przez kogoś bezmyślnie lutowana byle tylko dźwięk działał w momencie sprzedaży.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych