Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Operator nagrywa Nasze wszystkie rozmowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 02 lipca 2016 - 07:01

Witam. Wczoraj w godzinach wieczornych zadzwoniłem na terenie Niemiec z polskiej komórki na drugą polską komórkę (wspólny operator) zapytać się żony czy już dojechali do mnie do domu. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zorientowałem się, że żona się powtarza i mówi znowu o kleju, który zapomniała w Polsce. Myślałem, że jest już przemęczona, ale za czwartym razem zacząłem sądzić, że z moim mózgiem coś jest nie tak. Po 15 min doszedłem do siebie i zacząłem nagrywać na iphona ten monolog żony, który jest zapętlony (około 7 min rozmowy, mnie nie słychać naturalnie). Zadzwoniłem do niej ponownie i po 10 min znowy!!! Pętla mające około 5-8 minut. Mam to nagranie na telefonie. Telefon inicjujący rozmowę to stary Samsung (klawiszowiec), a żona ma iphona 5. 16Gb i pamięć pełna na maxa więc w obu przypadkach nie ma mowy o zapamiętaniu tej rozmowy przez telefony. Nie mogło też być mowy o echu, bo rozmowę (identyczny monolog) odsłuchałem po 20 min po ponownej próbie połączenia z żoną!!! Tym razem słyszałem tylko nagraną rozmowę. Dziś sprawdziłem bilingi i Orange policzyło te rozmowy jako roamingowe. Dziś zadzwonię do Orange i zapytam dlaczego musimy płacić za to. Pomijając fakty, ma pytanie czy operator ma podstawy prawne na nagrywanie wszystkich rozmów telefonicznych każdego obywatela? Nie jesteśmy nikim ważnym i nie widzę powodu do takich działań.

Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#2 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 02 lipca 2016 - 09:04

Nowy w "internetach"? Poczytaj o echelon ;)



#3 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 02 lipca 2016 - 09:51

Rozumiem, że operator zwali na Bad Aibling w Niemczech (tam wszystko przechodzi) i oni nic nie wiedzą o nagrywaniu. To,że cały strumień przechodzi to jestem świadomy, ale żeby nagrywać? Przecież ze mnie żaden wróg publiczny. Resumując z naszych rozmów można zrobić wszystko, skoro archiwizują każdą Naszą rozmowę. Staniesz się niewygodny to Cię usuną z życia publicznego.

Użytkownik Minoritatoj edytował ten post 02 lipca 2016 - 09:53

Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#4 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 02 lipca 2016 - 11:47

Pozostaje szyfrowanie o ile tego też nie zakażą za jakiś czas.



#5 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 02 lipca 2016 - 12:56

Ale jak chcesz szyfrować przykładowo rozmowy??? Wyglada na to, że nawet telefon dla "seniora" nie jest już zabezpieczeniem.


Ale jak chcesz szyfrować przykładowo rozmowy??? Wyglada na to, że nawet telefon dla "seniora" nie jest już zabezpieczeniem.


Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#6 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 02 lipca 2016 - 13:15

https://itunes.apple...ger/id874139669

 

Z tym, że to idzie przez sieć. Rozmowy prowadzone tradycyjnie można bez większych przeszkód podsłuchiwać. Kwestia odpowiedniego sprzętu.



#7 Apler

Apler
  • 44 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 04 lipca 2016 - 15:19

Jakieś duże opóźnienia, a nie Echelon. 



#8 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 04 lipca 2016 - 15:20

Witamy w XXI wieku  :) . Te wszystkie obecne cukierkowe elektroniczne gadżety w rodzaju ajfonów, watchów inteligentnych domów itp. to zwykłe elektroniczne smycze. Wszelakie ewentualne zażalenia na takie praktyki jak w temacie są oczywiście uzasadniane bezpieczeństwem userów. Chcieliście i i jeszcze za to płacicie to macie  :P  .


Użytkownik madmax332 edytował ten post 04 lipca 2016 - 15:24


#9 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 05 lipca 2016 - 14:46

Jakieś duże opóźnienia, a nie Echelon. 

Opóźnienia powiadasz...4 krotnie powtórzone rozmowy w pętli po 7 minut??? Potem rozmowa inicjująca i nadal to samo... Widzisz, ale ja w nie wierzę.

Moim zdaniem po cichu włażą nam do życia z buciorami. Dziś, żona doświadczyła Naszą rozmowę trzykrotnie...i w końcu mi uwierzyła, ale twierdzi, że to ja prowokuję to tego typu działań ( podejrzane strony - dalece odbiegające od poprawności politycznej, używanie słów "kluczy", itp


Witamy w XXI wieku  :) . Te wszystkie obecne cukierkowe elektroniczne gadżety w rodzaju ajfonów, watchów inteligentnych domów itp. to zwykłe elektroniczne smycze. Wszelakie ewentualne zażalenia na takie praktyki jak w temacie są oczywiście uzasadniane bezpieczeństwem userów. Chcieliście i i jeszcze za to płacicie to macie  :P  .

 

Zgadzam się. Niech sobie podsłuchują, ale na nagrywanie się nie zgadzam. Mogliby przynajmniej uprzedzać podczas rozmowy: Rozmowa kontrolowana-rozmowa kontrolowana 


https://itunes.apple...ger/id874139669

 

Z tym, że to idzie przez sieć. Rozmowy prowadzone tradycyjnie można bez większych przeszkód podsłuchiwać. Kwestia odpowiedniego sprzętu.

 Tylko ja piszę, że nagrywają nawet rozmowy zwykłych ludzi, którzy nic nie mają na sumieniu, więc co mi to ma dać? Mam ukrywać się przed samym sobą i się bać, że coś kiedyś palnę i mi wywalą drzwi w domu?  Trzeba wrócić do pisania listów???


Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#10 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 16:51

@Minoritatoj , a może jednak masz coś na sumieniu? Powszechnie wiadomo, że jesteśmy otoczeniu urządzeniami, które mogą nas podsłuchiwać i podglądać 24 h na dobę. Na nikim to nie robi większego wrażenia, a Ty panikujesz. Przypadek? Nie sądzę!

 

A szyfrowanie nie jest takim głupim pomysłem.



#11 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 06 lipca 2016 - 19:32

@Minoritatoj , a może jednak masz coś na sumieniu? Powszechnie wiadomo, że jesteśmy otoczeniu urządzeniami, które mogą nas podsłuchiwać i podglądać 24 h na dobę. Na nikim to nie robi większego wrażenia, a Ty panikujesz. Przypadek? Nie sądzę!

 

A szyfrowanie nie jest takim głupim pomysłem.

 

Nie chodzi mi o panikę. Ja nie znoszę jak mi wciskają ciemnotę i cholernie mnie to denerwuje jak w oczy kłamią, że nie robią "tego" i tylko nagrywają podejrzane osobniki, a w praktyce co wychodzi łganie. Czy mam coś na sumieniu? Jeżeli uważać, że osobnik nie ma lewicowych poglądów to tak: jestem winny. Orange oczywiście robi ze swojego klienta idiotę i nie widzą podstaw do reklamacji ( w końcu odsłuchałem nagranie to i muszę zapłacić ). 

 

P.s. Piszesz o urządzeniach co mogą Nas podglądać czy podsłuchiwać... to Wszyscy wiedzą, ale czy Ty zgadzasz się, że każda Twoja rozmowa jest archiwizowana i w razie potrzeby zmodyfikowana i wykorzystana przeciwko Tobie, bo KTOS ma taką potrzebę aby to wykorzystać??? Może Tobie to obojętne, ale mnie dla dobra moich bliskich nie. 

Mnie to się nie podoba. Niestety nie mogę tego powstrzymać, a jedynie nagłośnić i przekazać zainteresowanym.


Użytkownik Minoritatoj edytował ten post 06 lipca 2016 - 19:39

Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.


#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 10 sierpnia 2016 - 10:20

Operator to operator - ma "odgórne" wytyczne i jedyne co w tej sprawie może to wykonać polecenie . Banalny przykład z teraz - rejestrować telefony na kartę (co notabene fuunkcjonowało dawniej) bo inaczej "wyłączą" . No i OK - pójdę, podam własne dane osobowe i tracę nad nimi (który to już raz ?) kontrolę. Jaką mam w tym momencie gwarancję ich poufnośći, że nie wylądują w formie papierowego rejestru na śmietniku, lub nie będą przedmiotem handlu ? Żadnej .



#13 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 10 sierpnia 2016 - 15:21

Inna sprawa to jakiś błąd w urządzeniu transmitującym, bufor na kilka minut to kilka MB pamięci, mogło się coś zawiesić.

Pamiętam jak na 32AB zawieszały się wybieraki i nie szło się np rozłączyć :) Ale to były lata 80-te :)


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#14 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 13 sierpnia 2016 - 14:59

Ja pamiętam że wtedy był okres, gdy przynajmniej operator stawiał sprawę jasno: rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana  .  :)  I nie była to bynajmniej jakaś promocja albo coś podobnego jak teraz . 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych