Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pixelmator - kilka pytań przed zakupem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 28 czerwca 2016 - 22:05

Zastanawiam się nad zakupem programu Pixelmator. Wiem że chyba sporo osób z forum go używa wiec pewnie będziecie znać odpowiedzi na moje pytania :-)

1. czy da się w programie nagrać makra - coś jak akcie w ps czy presety w lr?

2. czy jest możliwość przetwarzania wsadowego? czyli stworze sobie akcje i potem odpalam to na wybranych zdjęciach bez konieczności klikania w każdym? 

 

A może lepszym wyborem będzie Affinity? Droższy ale chyba z większymi możliwościami? 



#2 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 29 czerwca 2016 - 08:12

1. Nie.

 

2. Nie do końca. Pixelmator dodaje 5 akcji Automatora, z których można sobie robić czynności w Automatorze, zachowywać jako programy i używać ich jak dropletów w PS. Ale te akcje to konwertowanie na inny format, kadrowanie, skalowanie, usuwanie przezroczystych pikseli oraz dodawanie znaku wodnego – tyle.


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#3 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 29 czerwca 2016 - 10:20

W 10 punktowej skali pomiędzy Pixelmatorem a Photoshopem należało by się mocno zastanowić gdzie umieścić Affinity Photo. Ja bym dał 8 punktów. W przypadku niektórych spraw Affinity jest lepszy od Photoshopa a w innych ma braki funkcjonalności. Zaletą programów konkurencyjnych do Photoshopa jest ich wielkość, szybkość a przede wszystkim model licencjonowania. Gdybym jednak profesjonalnie zajmował się fotografowaniem, to na pewno wybrałbym abonament na Photoshop CC+Lightroom CC za 12€ miesięcznie. Dla amatora lepszym rozwiązaniem będzie Affinity w cenie 4 miesięcznego haraczu Adobe. Płacisz raz i masz spokój na lata.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 czerwca 2016 - 17:20

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą. Sam (kiedyś) używałem photoshopa w wersji "trial". Było to w czasach chyba CS2 lub ciut wyżej. Teraz po przyzwyczajeniu się do pixelmatora nie jestem w stanie się w PS odnaleźć. Swoją drogą używane funkcje z jakich korzystam mogę policzyć na palcach dwóch rąk. Jednak od czasu zakupu Affinity stwierdzam że to bardzo dobry program mogący całkowicie zastąpić PS. Podoba mi się kanał vimeo gdzie do AF jest mnóstwo tutoriali producenta. A już 30 czerwca zapowiadana jest beta na windows....


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 29 czerwca 2016 - 19:04

hmmm... a czy rzeczy o których pisałem da radę zrobić w Affinity?



#6 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 29 czerwca 2016 - 19:51

Nie wiem, ale po przejrzeniu opcji raczej nie widziałem (lub nie wiem jakby to się miało nazywać). Pobierz ze strony https://affinity.ser...om/en-gb/photo/ wersję testowa i przetestuj. Pixelmator na pewno takich opcji nie ma.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych