Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 4 głosy

iPhone i konkurencja - jak zwykle powrót na stare śmieci!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
301 odpowiedzi w tym temacie

#26 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2016 - 13:40

iPhone wersja czarna 64gb w cenie 2600pln zafoliowany. 


iPhone 12 mini 


#27 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 14:24

Czyli można powiedzieć, że to Androidowy odpowiednik iPhone?


Cos w ten deseń :-)

Jeśli chodzi o wygląd obudowy i lekkość nakładki to chyba tak. Niestety ten wyświetlacz jak dla mnie go dyskwalifikuje.


Wyświetlacz jest piękny. Ma prawie tak dobre odwzorowanie czerni jak amoled sgs7edge. Jedyne ale to średnia widoczność w słońcu. To najlepsze co wypuściło htc do tej pory. Nie liczę htc hd2, bo ten skubaniec do dzisiaj ma fanów i chyba postawili na nim kazdy możliwy soft dostępny na rynku.

#28 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2016 - 14:26

Miałem okazję korzystać z HTC HD2, ale jakoś miłych wspomnień nie mam. Pamiętam wieczne zwiechy, restarty, grzanie się itp. Choć na tamte czasy to był kozak. 


iPhone 12 mini 


#29 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2016 - 15:08

Więc jeśli kupować to HTC tylko no właśnie... Cena na Allegro jest zbyt wysoka, a producent w nosie na wolną sprzedaż.

#30 Kts

Kts
  • 109 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 15:28

iPhone wersja czarna 64gb w cenie 2600pln zafoliowany. 

...rozumiem, że to bez faktury?



#31 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2016 - 15:30

bez, tylko dokument zakupu


iPhone 12 mini 


#32 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 czerwca 2016 - 16:14

Miałem okazję korzystać z HTC HD2, ale jakoś miłych wspomnień nie mam. Pamiętam wieczne zwiechy, restarty, grzanie się itp. Choć na tamte czasy to był kozak. 

Dziwne, ZUPEŁNIE inaczej wspominam ten legendarny sprzęt. :)  Być może też dlatego, że głównie śmigał na równie legendarnych Energy ROMach, chociaż na stockowych nie było źle. Wspaniała maszyna! To były czasy...


<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#33 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2016 - 16:22

Na tamte czasy to był minikomputer, ale niestety trafił mi się może felerny egzemplarz. 

Pamiętam jak w pracy telefon miałem w kieszeni i poczułem dość mocne ciepło. Okazało się, że telefon się zawiesił, a ekran był cały podświetlony na biało. 


iPhone 12 mini 


#34 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 20:44

iPhone wersja czarna 64gb w cenie 2600pln zafoliowany.

Polska dystrybucja? Gdzie Ci się udało dostać w takiej cenie? Sam też szukam aktualnie...

#35 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2016 - 20:49

Od kolesia ze Szczecina, który przedłużał umowę z orange. 


iPhone 12 mini 


#36 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 21 czerwca 2016 - 21:14

Od kolesia ze Szczecina, który przedłużał umowę z orange.

A jak simlock w iP z Orange?

#37 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 czerwca 2016 - 22:16

bez problemu ściągnięty :) 


iPhone 12 mini 


#38 shogun21

shogun21
  • 77 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 16:28

każdy zamieni badziewie na porządny telefon :) 



#39 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 czerwca 2016 - 16:58

Nie uważam, że SGS7 edge to badziewie, bo w wielu przypadkach wyprzedza iPhone. Mam nadzieję, że iP7 już dogoni SGS7, zwłaszcza jeśli chodzi o wodoszczelność i może dodadzą jakieś ficzery :)


iPhone 12 mini 


#40 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2016 - 17:42

każdy zamieni badziewie na porządny telefon :)

Czyli jaki to? :D



#41 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 17:59

Nie uważam, że SGS7 edge to badziewie, bo w wielu przypadkach wyprzedza iPhone. Mam nadzieję, że iP7 już dogoni SGS7, zwłaszcza jeśli chodzi o wodoszczelność i może dodadzą jakieś ficzery :)

Jak Ty wytrzymasz do 7, może wrócisz do Edge :-)...A tak ogólnie to po powrocie do iPhone jakie odczucia teraz po czasie ?

#42 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 czerwca 2016 - 18:03

Póki co dobrze, to jest to co mi najbardziej odpowiada :) 


iPhone 12 mini 


#43 lukasz.kociolek-c29a6bc89a

lukasz.kociolek-c29a6bc89a
  • 4 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 11:27

Przygodę ze smartfonami zacząłem od HTC Dream. Potem były najróżniejsze telefony z Androidem do czasu pojawienia się iPhone'a 4S. Po 5 latach korzystania z iOS postanowiłem sprawdzić, co zmieniło się pod maską Androida. Sprzedałem iPhone'a 5s, kupiłem Honor 7 i tak zaczął się horror. Po dwóch miesiącach walki z przyzwyczajeniami z iOS, próbami wykonania najprostszych zadań bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji ze śmieciowego Google Play sprzedałem Horror 7 i kupiłem iPhone'a 6s. Nigdy więcej eksperymentów z zielonym robocikiem!



#44 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 czerwca 2016 - 12:03

Nie ma to jak kupowanie honor nie wiadomo co, a później płacz jaki to android beznadziejny...


  • dj.cicho lubi to
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#45 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 czerwca 2016 - 12:46

Akurat słuchawki Huawei są dobrze dopracowane, android jest inny od iOS, niektórym to się podoba, innym mniej. Pozostaje jeszcze Windows Mobile działający bardzo przyzwoicie z upgrade miesięcznymi jak wersja PC. Jakoś mam inaczej bo patrzę z perspektywy usług a dopiero później sprzętu.



#46 Arduk

Arduk
  • 22 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 17:05

Moja droga w smartfonowym świecie:
Nokia Lumia 920 (WP 8.0/8.1), Sony Xperia Z3 Compact (Android 4.4 -> 5.1), Samsung Galaxy Note 4 (4.4-5.1), HTC One M9 (5.1-6.0) i obecnie iPhone 6S+.

 

a). Lumia miała w 2013 roku rewelacyjny aparat, żadna późniejsza moja słuchawka (w tym iPhone) nie robił tak dobrych zdjęć - mówię to z ręką na sercu. Niedorobiony system, wieczna beta i brak aplikacji, skłoniły mnie do przesiadki.
B). Xperia była fajna na Androidzie 4.4 - trzymała 4 dni w moim cyklu używania, ale aparat był przeciętny, a potem magicznie tylnie szkło samo pękło, chociaż telefon leżał na stole i nic z nim nie robiłem.

c). Note 4 to była porażka i od tej pory obiecałem sobie, że nigdy nie kupię telefonu od Samsunga. Bzdury recenzentów o tym, jaki to TouchWiz jest już szybki i responsywny mnie omotały. Telefon lagował, trzymał w pamięci góra 5 aplikacji i 2 zakładki, chociaż miał 3GB pamięci - działał gorzej niż moja Xperia z 2GB pamięci...

d). One M9 - polecam, fajny telefon, dźwięk bardzo dobry, aparat przeciętny, nakładka od HTC najbardziej responsywna, czysta, mało bloatware.

 

ale używam drugi tydzień iPhone, już wiem, że "zostaje", a w kolejce kupuje Mac'a. Wybaczcie mi, że to napisze - ale żadne poprzednie urządzenie (a każde było zaliczane do klasy premium), nie dawało mi takiego komfortu. Telefon działa, zdjęcia same się robią, muzyka bajka, multimedia też, produktywność też, chmura jest, płynne animacje też - bateria jest bajka :).

 

Nie jest to moja pierwsza styczność z iOS, bo lata temu miałem iPoda Touch 4G, więc logikę systemu z grubsza na starcie znałem :).



#47 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 19:49

Korzystałem zarówno z iPhone' a jak i Androida.

 

Jak dla mnie trzy największe wady Apple to:

* Ograniczenia

Są mniej i bardziej uciążliwe. Niektóre łatwo można obejść, a inne z trudem. Dla przykładu kupiłem aplikację do ściągania video i audio z YT i już jej tam nie ma. Znalazłem na to sposób, ale nie wiem czy znajdę go przy wymianie sprzętu. U konkurencji tego bólu nie ma. Można instalować spoza Google Play i jeszcze jest dostęp do systemu pliku. Dodałbym jeszcze brak kompatybilności, który Apple nazywa własnym ekosystemem.

* Spowalnianie rozwoju

Mam wrażenie, że Apple robi co może, żeby co roku dać użytkownikowi jak najmniej co ma nakręcać sprzedaż. Brak wodoszczelności czy 1 GB RAMu w iPhone' ie 6 to tylko dwa przykłady. Pewnie po iPhone' ie SE będzie normalny iPhone o większej przekątnej tj. 4.7, ale mniejszych ramkach. Samsung przedobrzył w drugą stronę. Ponoć nikt nie wie jaki ma być S8 ;) Stworzyli smartfona (prawie?) idealnego. Poza tym u chińskich producentów ciągle się kotłuje co potęguje efekty spowalniania.

* Dojenie klientów

Za wszystkie aplikacje trzeba płacić i to często po kilka razy np.: ściąga się aktualizacja, która niewiele wnosi, ale ma nowy numerek, więc trzeba zapłacić drugi raz. Tam samo oddzielne wersje na tablet i smartfon. I jeszcze takie akcje jak blokada nieautoryzowanego czytnika linii papilarnych.

 

Są jeszcze zalety :) Głównie lepsza optymalizacja, brak zamulania się iOSa i prostota obsługi. U mnie wady przeważyły, więc obecnie mam Androida. Na Apple raz na jakiś czas spoglądam i kupiłem go rodzicom. Tam przeważyły zalety. Obecnie oba systemy są na tyle rozwinięte, że trudno wskazać lepszy. Zależy od potrzeb. I jeszcze budżetu, bo za iPhone' a można kupić kilka budżetowców konkurencji albo co roku wymieniać bez żalu.


  • dj.cicho lubi to

#48 shogun21

shogun21
  • 77 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 19:56

Korzystałem zarówno z iPhone' a jak i Androida.

 

Jak dla mnie trzy największe wady Apple to:

* Ograniczenia

Są mniej i bardziej uciążliwe. Niektóre łatwo można obejść, a inne z trudem. Dla przykładu kupiłem aplikację do ściągania video i audio z YT i już jej tam nie ma. Znalazłem na to sposób, ale nie wiem czy znajdę go przy wymianie sprzętu. U konkurencji tego bólu nie ma. Można instalować spoza Google Play i jeszcze jest dostęp do systemu pliku. Dodałbym jeszcze brak kompatybilności, który Apple nazywa własnym ekosystemem.

* Spowalnianie rozwoju

Mam wrażenie, że Apple robi co może, żeby co roku dać użytkownikowi jak najmniej co ma nakręcać sprzedaż. Brak wodoszczelności czy 1 GB RAMu w iPhone' ie 6 to tylko dwa przykłady. Pewnie po iPhone' ie SE będzie normalny iPhone o większej przekątnej tj. 4.7, ale mniejszych ramkach. Samsung przedobrzył w drugą stronę. Ponoć nikt nie wie jaki ma być S8 ;) Stworzyli smartfona (prawie?) idealnego. Poza tym u chińskich producentów ciągle się kotłuje co potęguje efekty spowalniania.

* Dojenie klientów

Za wszystkie aplikacje trzeba płacić i to często po kilka razy np.: ściąga się aktualizacja, która niewiele wnosi, ale ma nowy numerek, więc trzeba zapłacić drugi raz. Tam samo oddzielne wersje na tablet i smartfon. I jeszcze takie akcje jak blokada nieautoryzowanego czytnika linii papilarnych.

 

Są jeszcze zalety :) Głównie lepsza optymalizacja, brak zamulania się iOSa i prostota obsługi. U mnie wady przeważyły, więc obecnie mam Androida. Na Apple raz na jakiś czas spoglądam i kupiłem go rodzicom. Tam przeważyły zalety. Obecnie oba systemy są na tyle rozwinięte, że trudno wskazać lepszy. Zależy od potrzeb. I jeszcze budżetu, bo za iPhone' a można kupić kilka budżetowców konkurencji albo co roku wymieniać bez żalu.

aleś jest durny człowieku, co ty wypisujesz



#49 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 20:01

@shogun21 , tak reaguje typowy fanboj Apple' ana merytoryczną wypowiedź :(



#50 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 20:03

Merytoryczne jest to, ze za wszystkie apki trzeba placic? Nie kompromituj sie.
  • Giallorosso lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych