Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

dźwięk DD TrueHD i dts-HD z MBP na amplituner z MBP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 czerwca 2016 - 21:17

Mam MBP 15" (koniec 2011, Thunderbolt - HDMI) podłączony do amplitunera Marantz SR 6003 (wspiera wszystkie formaty audio m. inn. Dolby TrueHD, dts-HD Master Audio) i mam problem z odtawrzaniem audio "powyżej" DD i dts core.

W MBP używam softu VLC oraz Kodi. Na obydwu wysyłając do amplitunera np. dts-HD dekodowany jest zwykły dts.

Wysyłając z kolei DD True-HD mam na ampli tylko stereo PCM.

 

p.s. pliki testowe to MKV, m2ts, BR ISO 



#2 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2016 - 21:21

Spróbuj zrobić Kodi botujące z pena na USB. Powinno załatwić sprawę.

Drążyłem kiedyś ten temat i ani po Win ani pod OSX nie udało mi się uzyskać DTS-HD, itp. Jakieś problemy z licencją. Natomiast po Linuxem działa.

A Kodi z pena USB jest właśnie na Linuxie.


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#3 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 czerwca 2016 - 21:26

Dodam że po podłączeniu do ampli BR LG z płytą koncert the Who (2 PCM, DD TrueHD Mutli, dts-MA dekodowany jest dźwięk prawidłowo (zapalają się wszystkie kontrolki). 



#4 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 03 czerwca 2016 - 21:34

No tak, odtwarzacz BR nie ma z tym problemu.


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#5 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 03 czerwca 2016 - 21:41

Ale czy Apple blokuje dźwięk HD ? bo w opisie przejściówki MiniDisplay Port do HDMI piszą że obsługuje 8 kanałów. 



#6 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 04 czerwca 2016 - 05:40

W ustawieniach odtwarzacza ustaw jako MCh LPCM (dekodowanie za pomocą komputera)

 

Ze swojej strony natomiast szczerez polecam zakup dedykowanego odtwarzacza np. mede8er Kosztuje to grosze, jest o niebo wygodniejsze i lepsze od kompa: czyta wszystko z iso i 3D włącznie i nie grymasi przy formatach

Mam - polecam


Użytkownik michobo edytował ten post 04 czerwca 2016 - 05:41


#7 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 czerwca 2016 - 08:15

Dzięki za pomoc. Mam LaCie LaCinema PlayHD ale nie odtwarza audio HD, dlatego chciałem wykorzystać MBP :)

#8 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 04 czerwca 2016 - 13:05

Nie wiem, co wy maicie za problemy - apple nic nie blokuje, mój mini odtwarza wszystkie formaty hd oprócz atmosa i dts-x :) czy po multichannel czy po bitstreamie.

Ale ja podlączam z hdmi, nie thunderbold-a. Może tu jest problem ( kiepska przejściówka ) ?


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#9 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 04 czerwca 2016 - 14:36

w MBP z 2011 jesteśmy skazani na przejściówki. Brak HDMI  :(

Pofatygowałem się do iDream i "pożyczyłem" przejściówkę przez nich sprzedawaną - efekt taki sam, czyli brak HD audio.

 

p.s. przy okazji sprawdziliśmy czy z MBP 13" Dolby TrueHD szło na Apple TV - NIE 


dzięki YABBA235 za info :) przynajmniej wiem ze El Capitan nie taki zły i pozwala szeregowym słuchać audio HD
poza tym skoro wydałem 20K na amplituner to chciałbym żeby zapaliła mi się czerwona lampka na wyświetlaczu Dolby TruHD

p.s. oczywiście to 20K to żarcik, bo zaraz ktoś napisze ze chyba 20K ale rupii. :)

#10 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 05 czerwca 2016 - 07:10

na prawdę Cię nie rozumiem...Wywaliłeś 20k na ampli a żal Ci 500zł na PORZĄDNY player HD

Rozważasz przejściówki z iSpotu które kosztują zapewne 25-30% tego co ten odtwarzacz a finalnie wszystko i tak poleci z kompa

ten Lacie którego wymieniłeś to egzotyka która NICZEGO nie potrafi - to multimedialny złom

 

Takie są realia

 

Test poleconego przeze mnie Mede8er'a jest w sieci na HDTV Polska (zrobiony fachowo przez ludzi którzy siedzą w temacie od kilkunastu lat)... odżałuj te 10 minut na lekturę a później się zastanów czy warto się babrać w tym temacie dalej


Użytkownik michobo edytował ten post 05 czerwca 2016 - 07:15


#11 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 czerwca 2016 - 07:55

michobo nie przeczytałeś dokładnie mojego ostatniego posta - 20K to był ŻART :)
zapewniam Ciebie że zapoznam się z Twoją propozycją playera, zastanawiałem się też nad Popcornem 400.

#12 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 05 czerwca 2016 - 18:56

Nie wiem, co wy maicie za problemy - apple nic nie blokuje, mój mini odtwarza wszystkie formaty hd oprócz atmosa i dts-x :) czy po multichannel czy po bitstreamie.

Ale ja podlączam z hdmi, nie thunderbold-a. Może tu jest problem ( kiepska przejściówka ) ?

 

mam pytanie - czy sygnał z mini (bitstream) podłączałeś do amplitunera z dekoderem np. Dolby TrueHD ?



#13 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 czerwca 2016 - 21:11

na prawdę Cię nie rozumiem...Wywaliłeś 20k na ampli a żal Ci 500zł na PORZĄDNY player HD

Rozważasz przejściówki z iSpotu które kosztują zapewne 25-30% tego co ten odtwarzacz a finalnie wszystko i tak poleci z kompa

ten Lacie którego wymieniłeś to egzotyka która NICZEGO nie potrafi - to multimedialny złom

 

Takie są realia

 

Test poleconego przeze mnie Mede8er'a jest w sieci na HDTV Polska (zrobiony fachowo przez ludzi którzy siedzą w temacie od kilkunastu lat)... odżałuj te 10 minut na lekturę a później się zastanów czy warto się babrać w tym temacie dalej

 

Jak ma się już sprzęt, to jaki jest sens kupować coś dodatkowego, dublującego coś co się ma, a dwa na chwilę obecną nie ma nic lepszego niż Kodi. Szybkie aktualizacje i nie trzeba być skazanym na to aż ktoś łaskawie przygotuje nowy firmware czy uwzględni w nim cokolwiek nowego).


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#14 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 06 czerwca 2016 - 05:22

mam pytanie - czy sygnał z mini (bitstream) podłączałeś do amplitunera z dekoderem np. Dolby TrueHD ?

Mam Marantza 1601 - on ma i dts hd ma i truehd.


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#15 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 06 czerwca 2016 - 06:22

OleYek, dnia 05 Cze 2016 - 22:11, napisał:OleYek, dnia 05 Cze 2016 - 22:11, napisał:

Jak ma się już sprzęt, to jaki jest sens kupować coś dodatkowego, dublującego coś co się ma, a dwa na chwilę obecną nie ma nic lepszego niż Kodi. Szybkie aktualizacje i nie trzeba być skazanym na to aż ktoś łaskawie przygotuje nowy firmware czy uwzględni w nim cokolwiek nowego).

 

Nie chwaląc się ale mam odtwarzacze multimedialne różnej maści.  Zarówno sprzęt od Dune, Popcorna i właśnie tego Mede8era Nigdy nie rozważałem używania komputera do filmów...

Nie te możliwości, nie ten komfort...

Z urządzeń tego typu korzystam od 10 lat i o ile na początku bywały problemy (lata temu) tak współczesny sprzęt w/w przeze mnie marek zapewnia  w pełni komfortowe i bezproblemowe użytkowanie.

Ja oglądam na tym wszelkiej maści bluray'a, mkv (rzadziej), filmy 3D i jeszcze nie zdarzyło mi się by cokolwiek się wywaliło, lub pojawiał się jakikolwiek problem z dzwiekiem czy z obrazem

Przywołany przeze mnie test został przygotowany przez ekipę która podobnie jak ja na HC zjadła zęby (używają tych rozwiązań na co dzień) A dla sceptyków którzy w testy nie wierzą mogę polecić lekturę komentarzy pod testem...


Użytkownik michobo edytował ten post 06 czerwca 2016 - 06:23


#16 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2016 - 08:41

Nie chwaląc się ale mam odtwarzacze multimedialne różnej maści.  Zarówno sprzęt od Dune, Popcorna i właśnie tego Mede8era Nigdy nie rozważałem używania komputera do filmów...
Nie te możliwości, nie ten komfort...

 
Nie zgodzę się z Tobą. HTPC + odbiornik IR + Kodi i dostajesz sprzęt o nieograniczonych możliwościach. Do Kodi masz taką ilość wtyczek, że możesz nawet tym załatwić automatykę domową jakbyś się uparł, do tego masz pod spodem pełnego Windowsa, linuxa, czy co tam chcesz, więc możliwości konfiguracji są wręcz nieograniczone. Z uśpienia włącza się 1,5s od zera czyli styart systemu i odpalenie Kodi zajmuje od naciśnięcia klawisza na pilocia 5s. Większe możliwości i ten sam komfort.
 

Z urządzeń tego typu korzystam od 10 lat i o ile na początku bywały problemy (lata temu) tak współczesny sprzęt w/w przeze mnie marek zapewnia  w pełni komfortowe i bezproblemowe użytkowanie.


Ja też i to nie jest argument, bo sam nawet "gotowałem" sobie firmware do odtwarzaczy na ile umiałem, żeby zmienić pewne działania, ale niestety, tego typu playery mają ograniczenia, no nie da się inaczej. Jak nie czytają napisów txt, to też nie możesz sobie wyciągnąć np. prostego przesuwania napisów podczas oglądania, a to znó∑ coś innego wkurzało. Powiedziałem dość, bo Player, który uciągnie pliki o dużym bitrate oraz 4K kosztuje tyle co mocny HTPC a jeżeli twierdzisz, że Kodi ma nie te możliwości to chyba nigdy nie oglądałeś Kodi, który jest na rynku dłużej niż większość playerów...


Ale chyba czas się przenieść gdzie indziej z tym bo OT robimy za duży.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#17 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 czerwca 2016 - 09:16

Mam Marantza 1601 - on ma i dts hd ma i truehd.

OK , taka informacja jest wyczerpująca.  :)

 

Oczywiście też posiadam odtwarzacz multimedialny, ale dla odtworzenia kilku filmów z dźwiękiem HD nie będę kupował kolejnego "ustrojstwa"

dlatego chciałem do tego wykorzystać posiadany już sprzęt (MBP + amplituner + TV)

 

wniosek - jest to możliwe ale chyba nie na moim sprzęcie :(



#18 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2016 - 09:28

Jesteś pewien, że przejściówka której używasz wspiera HDMI 1.3? W kodi masz ustawione wszystko Pass Through?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#19 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 czerwca 2016 - 11:10

Jesteś pewien, że przejściówka której używasz wspiera HDMI 1.3? W kodi masz ustawione wszystko Pass Through?

 

Nie jestem pewien, dlatego pożyczyłem przejściówkę z iDream innej firmy i był taki sam efekt.

w Kodi (16.1) jest opcja (po wybraniu HDMI - SR6003)  zaznaczenia AC3 i albo dts albo dts-HD



#20 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 06 czerwca 2016 - 11:30

OleYek, dnia 06 Cze 2016 - 09:41, napisał:

 
Nie zgodzę się z Tobą. HTPC + odbiornik IR + Kodi i dostajesz sprzęt o nieograniczonych możliwościach. Do Kodi masz taką ilość wtyczek, że możesz nawet tym załatwić automatykę domową jakbyś się uparł, do tego masz pod spodem pełnego Windowsa, linuxa, czy co tam chcesz, więc możliwości konfiguracji są wręcz nieograniczone. Z uśpienia włącza się 1,5s od zera czyli styart systemu i odpalenie Kodi zajmuje od naciśnięcia klawisza na pilocia 5s. Większe możliwości i ten sam komfort.
 

Ja też i to nie jest argument, bo sam nawet "gotowałem" sobie firmware do odtwarzaczy na ile umiałem, żeby zmienić pewne działania, ale niestety, tego typu playery mają ograniczenia, no nie da się inaczej. Jak nie czytają napisów txt, to też nie możesz sobie wyciągnąć np. prostego przesuwania napisów podczas oglądania, a to znó∑ coś innego wkurzało. Powiedziałem dość, bo Player, który uciągnie pliki o dużym bitrate oraz 4K kosztuje tyle co mocny HTPC a jeżeli twierdzisz, że Kodi ma nie te możliwości to chyba nigdy nie oglądałeś Kodi, który jest na rynku dłużej niż większość playerów...


Ale chyba czas się przenieść gdzie indziej z tym bo OT robimy za duży.

 

HTPC powiadasz... OK - zrób wycenę tego zestawu. Będziesz się musiał ostro spiąć żeby się zamknąć w cenie przywołanego przeze mnie Meda o ile w ogóle dasz radę (limit 500zł w tym wifi, kasta, pilot i legalny soft):) Do tego doliczmy sobie czas na ogarnięcie tego (złożenie, instalację, testy).... szczerze ? Mi by się zwyczajnie nie chciało :) Przede wszystkim dlatego że sprzęt o którym piszę jest - zostaję przy swoim - wygodniejszy, prostszy w obsłudze, szybszy i w 99% spełniający moje oczekiwania (a są one niemałe) Ten 1 % to brak wsparcia dla 4K ale do tego mam już Popcorna (no, ale PCh jest 2x droższy)



#21 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2016 - 11:33

Nie jestem pewien, dlatego pożyczyłem przejściówkę z iDream innej firmy i był taki sam efekt.
w Kodi (16.1) jest opcja (po wybraniu HDMI - SR6003)  zaznaczenia AC3 i albo dts albo dts-HD


Jeżeli przejściówka nie jest min. HDMI 1.3 to nie wypuścisz po tym Dolby TrueHD ani DTS-HD Master Audio. W wolnej chwili mogę sprawdzić co wypuszcza moja przejściówka.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#22 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 czerwca 2016 - 11:51

Jeżeli przejściówka nie jest min. HDMI 1.3 to nie wypuścisz po tym Dolby TrueHD ani DTS-HD Master Audio. W wolnej chwili mogę sprawdzić co wypuszcza moja przejściówka.

 

OK

po południu wrzucę zrzut ustawień w Kodi


HTPC powiadasz... OK - zrób wycenę tego zestawu. Będziesz się musiał ostro spiąć żeby się zamknąć w cenie przywołanego przeze mnie Meda o ile w ogóle dasz radę (limit 500zł w tym wifi, kasta, pilot i legalny soft) :) Do tego doliczmy sobie czas na ogarnięcie tego (złożenie, instalację, testy).... szczerze ? Mi by się zwyczajnie nie chciało :) Przede wszystkim dlatego że sprzęt o którym piszę jest - zostaję przy swoim - wygodniejszy, prostszy w obsłudze, szybszy i w 99% spełniający moje oczekiwania (a są one niemałe) Ten 1 % to brak wsparcia dla 4K ale do tego mam już Popcorna (no, ale PCh jest 2x droższy)

 

100% racji (odtwarzacz dedykowany jest tańszy i wygodniejszy) ale w większości mamy już jakiś sprzęt i nie warto kupować kolejnego, dlatego zastanawiamy się nad dodatkowym wykorzystaniem komputerów czy notebooków



#23 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2016 - 12:00

HTPC powiadasz... OK - zrób wycenę tego zestawu. Będziesz się musiał ostro spiąć żeby się zamknąć w cenie przywołanego przeze mnie Meda o ile w ogóle dasz radę (limit 500zł w tym wifi, kasta, pilot i legalny soft) :)


W 500 zł się nie zmieścisz, ale w 1000-1300 już tak, a tyle kosztuje porządny player, bo wcześniej rozważałem inne, ale za tą samą cenę wolę otwarty system bez ograniczeń niż za parę lat znów się z czymś bujać bo nie działa, albo chińczyk porzucił wsparcie...
 

Do tego doliczmy sobie czas na ogarnięcie tego (złożenie, instalację, testy).... szczerze ? Mi by się zwyczajnie nie chciało :)


No jaki czas, proszę Ciebie... Poza tym możesz kupić gotowego NUCa Intela czy Gigabyte... ale wychodzi drożej.
 

Przede wszystkim dlatego że sprzęt o którym piszę jest - zostaję przy swoim - wygodniejszy, prostszy w obsłudze, szybszy i w 99% spełniający moje oczekiwania (a są one niemałe) Ten 1 % to brak wsparcia dla 4K ale do tego mam już Popcorna (no, ale PCh jest 2x droższy)


Żartujesz? :) Wygodniejszy w czym? Jest tak samo wygodny, a nawet bardziej, bo możesz sobie map[ować funkcje Kodi jak chcesz wg. swojej wygody jak Ci coś nie pasuje, nie jesteś ograniczony ustawieniami producenta. Potrzebujesz wyciągnąć funkcję przesuwania napisów w trakcie oglądania? Proszę bardzo dwa kliki i niżesz podmapować pod pilota i nie musisz przekopywać się przez menu, żeby np. przesunąć o 500ms napisy bo się nagle rozjechały. Twój player tak umie?

No i jeszcze szybszy... na prawdę porównujesz 750MHz Realteka do dwurdzeniowego 3,5GHz Core i3 i 4GB RAM?


Ja nie neguję playerów, bo sam lata używałem chyba z 5 różnych modeli. Działają dobrze, ale świat się zmienia i po jakimś czasie przestały dawać radę bo się zmieniały technologie a po jakimś czasie support coraz słabszy. Drugie życie dali pasjonaci, którzy zaczęli tworzyć własny firmware, ale później się dochodzi do ściany sprzętowej. Więc musząc wydać 1300 na player, który by spełniał moje oczekiwania wybrałem Kodi, któy nie ma ograniczeń - najbardziej zależało mi na dowolnej możliwości konfiguracji funkcji z których korzystam, czego nie da się osiągnąć na zamkniętych systemach. Co nie oznacza, ze one są złe, ale w moim przypadku się nie sprawdzają.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#24 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwca 2016 - 15:22

Jeszcze jedna rzecz bo sprawdziłem parę rzeczy. OSX nie wypchnie TrueHD ani DTS HD-MA, bo ma ograniczenie. Nie da się tego w żaden sposób wypchnąć bo system nie pozwala. Przejściówka nic nie da. Jedynie Windows po BootCamp... Kolejne kuriozalne ograniczenie systemu...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#25 WiesiekI

WiesiekI
  • 19 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 06 czerwca 2016 - 16:21

YABBA235 napisał że na swoim mini po HDMI do Marantza 1601 audio HD ma :) 
 
Na mojej konfiguracji Kodi (fotka) mam tylko same DD i dts ale jeśli jest w nim core. 
Jeśli zmienię na 8 kanałów dts to nie mam nawet core dts.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych