Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

QuickTime X na OS X 10.6.8 Snow Leopard - nieodwracalny błąd?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2016 - 02:39

Witam. Przez pomyłkę wyrzuciłem swój QuickTime X do kosza. Czy jest jakaś możliwość zainstalowania tego ponownie bez konieczności reinstalacji całego systemu?


Użytkownik R3Mi_PL edytował ten post 29 maja 2016 - 02:58


#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 29 maja 2016 - 03:01

Jest. Nazywa się Quick Time Player.app (nie ma x w nazwie, ale to to).

Znajduje się na dysku instalacyjnym pod Packages wewnątrz pliku Essentials.pkg a dalej w katalogu Applications.

Pacifist bez problemu to wyciąga. Nie wiem jak ty szukasz. Może coś robisz źle?


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2016 - 09:19

Jest. Nazywa się Quick Time Player.app (nie ma x w nazwie, ale to to).

Znajduje się na dysku instalacyjnym pod Packages wewnątrz pliku Essentials.pkg a dalej w katalogu Applications.

Pacifist bez problemu to wyciąga. Nie wiem jak ty szukasz. Może coś robisz źle?

 

No właśnie znalazłem ten sposób z Pacifist'em, tylko jest problem, bo w momencie zakupu Mac'a (w serwisie aukcyjnym) nie miałem w zestawie dysku instalacyjnego Snow Leopard. Pożyczyłem płytkę od kumpla, wchodzę Pacifist'em, a tam tylko QuickTime 7 app. Znalazło jakieś pliki QuickTimeX, ale żadne z rozszerzeniem pkg czy app. A czytałem, że teoretycznie QTX powinien niby być na każdej płycie instalacyjnej OS X 10.6.3 wzwyż. Możliwe, że źle szukam, ale sprawdzałem 3 razy. Ogólnie piszą na forach, że po wywaleniu QTX są tylko 3 sposoby - reinstalacja całego systemu, reinstalacja QTX z Pacifist'a albo uzyskanie QTX od kogoś, kto ma ten sam system. Nie wiem teraz, czy mam kupować nową płytkę systemową, czy może jest szansa, żeby ktoś mi pomógł z tym Pacifist'em, albo udostępnił QTX - bo może faktycznie ja źle szukam, ale głowę bym dał, że Pacifist znalazł na płycie tylko QT 7. A mam obawy, że jak kupię nową płytkę to tam też Pacifist nie będzie znajdował QTX'a, czyli krótko mówiąc wydam pieniądze bez sensu.


Użytkownik R3Mi_PL edytował ten post 29 maja 2016 - 09:23


#4 Zetor

Zetor
  • 624 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2016 - 10:55

https://derflounder....n-a-10-6-x-mac/

 

Ściągnij sobie Update Combo i wyciągnij z pkg. Jeżeli to jest to to po rozpakowaniu jest w MacOSXUpdCombo10.6.8.Part1-----> Applications------> QuickTime Player.app

 

https://support.appl...99?locale=pl_PL

 

Możesz użyć programiku unpkg

 

https://www.timdoug.com/unpkg/


Użytkownik Zetor edytował ten post 29 maja 2016 - 12:07

MacBook Pro 13 2017, iPhone 7


#5 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2016 - 19:03

https://derflounder....n-a-10-6-x-mac/

 

Ściągnij sobie Update Combo i wyciągnij z pkg. Jeżeli to jest to to po rozpakowaniu jest w MacOSXUpdCombo10.6.8.Part1-----> Applications------> QuickTime Player.app

 

https://support.appl...99?locale=pl_PL

 

Możesz użyć programiku unpkg

 

https://www.timdoug.com/unpkg/

 

Więc tak, wszystko zrobione zgodnie z opisem - pobrany ComboUpdate, aplikacja QuickTime wyciągnięta z paczki. Problem w tym, że zarówno po jej wyciągnięciu (extract), jak i przy próbie samej instalacji (install) w katalogu z programami pojawia się QuickTime z ikonką kartki oraz linijki, ołówka i chyba pędzla ułożonych w literę A (o ile się nie mylę tą ikoną oznaczone są usunięte wcześniej programy) zamiast ikony QuickTime'a. Oczywiście po kliknięciu w to natychmiast się wyłącza. Dodam, że kiedy kilka dni temu omyłkowo usunąłem tego swojego QTX, miałem włączony AppTrap, więc razem z programem do śmieci poszedł też folder QuickTime z katalogu BIBLIOTEKI, a więc w tym kodeki QuickTime'a, który odpalał mi bez problemu pliki AVI, MKV, FLV oraz MP4. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale być może dlatego po instalacji z ComboUpdate'a system tego programu nie widzi? Miałem już kilkakrotnie tą ikonkę kartki z ołówkiem, linijką i pędzlem, i zawsze oznaczało to, że taki program nie działa albo został usunięty.

Żeby mieć pewność, zainstalowałem na świeżo również cały Combo Update z linka, który mi dałeś - wszystkie programy działają, a tylko tego QuickTime'a dalej nie ma.

Coś mi się wydaje, że on się będzie odpalał tylko wtedy, jeśli by go wyciągnąć Pacifist'em bezpośrednio z płyty systemowej, bo tam pewnie znajduje się sam program, a w ComboUpdate'cie może sama łatka jakaś do QTX, ale mogę się mylić.

I tu znowu zonk, bo ja sprawdziłem kilka płyt z OS X 10.6.3 i w górę - i jeśli chodzi o rozszerzenia app lub pkg to na każdej wykryło obecność tylko QuickTime7. A przecież QTX był regularnie częścią systemu Snow Leopard i jak twierdzi samo Apple, znajduje się na każdej płycie instalacyjnej do Snow Leoparda zaczynając od 10.6.3


Użytkownik R3Mi_PL edytował ten post 29 maja 2016 - 19:43


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 maja 2016 - 20:36

I tu znowu zonk, bo ja sprawdziłem kilka płyt z OS X 10.6.3 i w górę - i jeśli chodzi o rozszerzenia app lub pkg to na każdej wykryło obecność tylko QuickTime7. A przecież QTX był regularnie częścią systemu Snow Leopard i jak twierdzi samo Apple, znajduje się na każdej płycie instalacyjnej do Snow Leoparda zaczynając od 10.6.3

Źle sprawdziłeś, bo z ciekawości sprawdziłem też właśnie przed chwilą na swojej średnio starej płytce (w końcu to tylko 7 lat) i jest także QTX, obok siódemki. Oto dowód:
 

h20PV2G.png

 

Spolszczenie pod Contents of LanguageTranslations. A potem możesz pewnie „zapodać” combo, coby uadekwatnić QT do 10.6.8. Powodzenia.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 maja 2016 - 21:09

Źle sprawdziłeś, bo z ciekawości sprawdziłem też właśnie przed chwilą na swojej średnio starej płytce (w końcu to tylko 7 lat) i jest także QTX, obok siódemki. Oto dowód:
 

h20PV2G.png

 

Spolszczenie pod Contents of LanguageTranslations. A potem możesz pewnie „zapodać” combo, coby uadekwatnić QT do 10.6.8. Powodzenia.

 

Ok, w takim razie przejrzę to dokładniej, mam nadzieję, że to rzeczywiście tylko moje przeoczenie. Sam byłem zdziwiony brakiem tej apki na płycie, bo masa ludzi na zagranicznych forach opisywała ten sam problem z dokładnie takim samym rozwiązaniem (Pacifist) zakończonym 100%-m powodzeniem. A jeszcze straszyli, że usunięcie QTX równa się mega bajzel w systemie, bo powoduje też usunięcie jakichś plików kluczowych dla systemu, ale u mnie, odpukać, wszystko działa, jak działało, tylko programu nie ma. Co do zdjęcia, które wrzuciłeś - u mnie dokładnie tak samo to wygląda, tylko widzi "QuickTime7.app" i tyle. ale przejrzę jeszcze raz.

Swoją drogą jakaś dziwaczna praktyka, żeby nie można było oddzielnie pobrać QTX, podczas gdy większość aplikacji na Mac'a można pobrać bezpośrednio od Apple'a.

No nic, powalczę z tym dalej i dam znać o rozwoju sytuacji. :)


Użytkownik R3Mi_PL edytował ten post 29 maja 2016 - 21:30


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 maja 2016 - 21:33

@R3Mi_PL

 

Odnośnie pytania, które wyciąłeś w edycji:
Zgodnie z tym, co napisano na płycie, 10.6.2

 

Edit: zresztą, zdaje się, po 10.6.3 już nie było wydań płytowych.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 29 maja 2016 - 21:39

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 maja 2016 - 01:02

https://derflounder....n-a-10-6-x-mac/

 

Ściągnij sobie Update Combo i wyciągnij z pkg. Jeżeli to jest to to po rozpakowaniu jest w MacOSXUpdCombo10.6.8.Part1-----> Applications------> QuickTime Player.app

 

https://support.appl...99?locale=pl_PL

 

Możesz użyć programiku unpkg

 

https://www.timdoug.com/unpkg/

 

 

Źle sprawdziłeś, bo z ciekawości sprawdziłem też właśnie przed chwilą na swojej średnio starej płytce (w końcu to tylko 7 lat) i jest także QTX, obok siódemki. Oto dowód:
 

h20PV2G.png

 

Spolszczenie pod Contents of LanguageTranslations. A potem możesz pewnie „zapodać” combo, coby uadekwatnić QT do 10.6.8. Powodzenia.

 

Udało się! Tak jak wspominałem wcześniej, na płycie nie mogłem znaleźć app'ki "QuickTime Player", a po zainstalowaniu jej z Combo Update'a 10.6.8, do którego dostałem link, nie chciała się odpalić. Spróbowałem więc, zamiast samej app'ki, zainstalować wszystkie składniki z "QuickTime" w nazwie dostępne w tym Combo Update'cie - i program działa bezbłędnie, tak jak przed usunięciem. Odpala wszystkie formaty plików, z którymi radził sobie dotąd.

 

Są natomiast dwa drobne problemy, które co prawda w niczym nie przeszkadzają, ale chciałbym się ich pozbyć, a nie umiem znaleźć rozwiązania:

1.Ikonka teraz nie wygląda jak ta od QTX, tylko jak ikonka aplikacji (czyli kartka, ołówek, linijka, pędzel, ułożone w literę A). Czy to się nie powinno było samo naprawić po instalacji wszystkich składników QuickTime'a zawartych w Combo Update'cie?

2.W okienku odtwarzania brakuje dwóch rzeczy - z góry zniknęła ta czarna ramka, w której zawsze wyświetla się nazwa odtwarzanego video (w tej chwili miejsce tej ramki jest jakby puste, zlane z resztą ekranu), natomiast z dołu, tam, gdzie mamy play, przewijanie itp. zniknęła funkcja rozciągania ekranu, kiedy oglądamy w trybie pełnoekranowym. W razie czego mogę podrzucić caps'y. Wiecie może, jak się pozbyć tych drobnostek?


Użytkownik R3Mi_PL edytował ten post 31 maja 2016 - 01:18


#10 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 31 maja 2016 - 09:44

 

1.Ikonka teraz nie wygląda jak ta od QTX, tylko jak ikonka aplikacji (czyli kartka, ołówek, linijka, pędzel, ułożone w literę A). Czy to się nie powinno było samo naprawić po instalacji wszystkich składników QuickTime'a zawartych w Combo Update'cie?

 

 

Prawym klawiszem w Finderze na aplikacji Quick Time Player: wybierz "pokaż zawartość pakietu" i skopiuj ten plik pod katalog Contens/Resources. Po restarcie kompa ikona powinna być już normalna. Ewentualnie możesz zrobić restart Docka poprzez komendę: killall Dock w Terminalu.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 31 maja 2016 - 09:46

Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych