Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Boon i Apple Pay


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 23 maja 2016 - 13:06

Hej, zachęcony informacjami z tej strony pobrałem Boon i udało mi się skorzystać z Apple Pay w Polsce. Mam jednak problem z dodaniem środków do konta Boon, gdyż MBank nie obsługuje 3D Secure. Ktoś znalazł jaką metodę jak inaczej można dodać środki? Jak to zrobić przelewem? Jak wasze wrażenia? Zapraszam do dyskusji :) 



#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 23 maja 2016 - 13:24

http://myapple.pl/po...eraz-to-mozliwe ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#3 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maja 2016 - 13:26

Walczę z dodaniem karty mBanku ale bezskutecznie. Nie przyjmuje zbliżeniowej debetówki (nowa, z tęczowym delfinem), e karty też nie. Zawsze wychodzi problem z 3D secure. Chodzą słuchy że niektórym się udało podpinając kartę pod "Auto top up", ale to raczej ściema - ktoś pewnie użył kredytowej (te chyba są przyjmowane bez względu na 3D sec.) 

Szkoda, bo do jakiś szybkich zakupów kawy czy pieczywa byłoby idealne :(



#4 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 23 maja 2016 - 14:22

Do kredytówki też żąda 3D, mi zadziałała Citibanku.


MacBook 12/ iPhone X/ iPad Mini 4/ AW


#5 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 24 maja 2016 - 06:41

Taka ciekawostka. Doładowanie konta w aplikacji Boon za pośrednictwem karty debetowej Eurobanku jest bez prowizji. Karta oczywiście obsługuje 3D Secure.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Image.png   25,75 KB   2 Ilość pobrań


#6 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 maja 2016 - 07:12

doładowanie przez każdą debetówkę jest bez prowizji, prowizja dotyczy kredytowych.



#7 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 03 czerwca 2016 - 20:59

Informacyjnie. Pierwszy raz nie udało mi się zapłacić zbliżeniowo przez boon (zwykła karta przeszła). Konkretnie w KFC.

#8 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwca 2016 - 17:31

Może już nie miałeś funtow na koncie :P Ja korzystałem już chyba we wszystkich możliwych terminalach - bez problemów. Dodatkowo przy płatności 80 zł nie potrzebny był pin (ku zdziwieniu pani kasjerki )

 

 

dla zainteresowanych - ta karta z mBanku działa (Master Card)  400px_klasyczne-karty-debetowe__v1.png

Na początku trzeba ją najpierw na auto top, ale w manualu potem też wchodzi :)


Użytkownik raffalsky@gmail.com edytował ten post 05 czerwca 2016 - 17:33

  • krzyssp lubi to

#9 thmkr

thmkr
  • 293 postów
  • SkądLubatowa, Poland

Napisano 06 czerwca 2016 - 07:17

Witam. Ja mam natomiast problem z dodaniem karty do Apple Watch. Całość przeszła elegancko do Walleta w iPhone, natomiast jak chcę dodać do Apple Watch to mam komunikat, że "Nie można było dodać karty.". Region na AW również zmieniłem. Proszę o pomoc.


My Stuff:  MacBook Air 13" ||  iPhone 6s SG 16GB ||  TV 32GB ||  Battery Charger


#10 kdworaczyk

kdworaczyk
  • 262 postów
  • SkądPsary

Napisano 06 czerwca 2016 - 07:31

Ciekawy jestem czy płacąc np. 249zł będzie pytał terminal o PIN ? Tylko w razie czego jaki PIN podać?

Wczoraj w pobliskim sklepiku płaciłem za zakupy płatność normalnie przeszła bez problemu, warto dodać że za zakupy na 39zł doliczona prowizja to 50gr. Istnieje tam również możliwość wypłaty pieniędzy także dziś po południu zrobię test i spróbuje wypłacić 200 zł 


Użytkownik kdworaczyk edytował ten post 06 czerwca 2016 - 07:35


#11 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 czerwca 2016 - 10:01

Ciekawy jestem czy płacąc np. 249zł będzie pytał terminal o PIN ? Tylko w razie czego jaki PIN podać?

Wczoraj w pobliskim sklepiku płaciłem za zakupy płatność normalnie przeszła bez problemu, warto dodać że za zakupy na 39zł doliczona prowizja to 50gr. Istnieje tam również możliwość wypłaty pieniędzy także dziś po południu zrobię test i spróbuje wypłacić 200 zł 

Jeśli zapyta Ciebie o pin to podajesz PIN do boon jaki sobie ustawiłeś (ja sobie ustawiłem taki sam jak mam do karty żeby nie mącić) - płacisz wirtualną karta MasterCard z UK a nie debetową od krajowego banku. Natomiast jaki ma sens wypłacanie kasy z boon, która najpierw była przeliczona z PLN na funty, potem z Ł na PLN + prowizja? No chyba że w celu wycofania tego co tam dodałeś :) Oczywiście to ten sam argument przeciw tej zabawie w ogóle, ale za tym prowizyjnym płaceniem zegarkiem przemawia niesamowita wygoda :)

 

Witam. Ja mam natomiast problem z dodaniem karty do Apple Watch. Całość przeszła elegancko do Walleta w iPhone, natomiast jak chcę dodać do Apple Watch to mam komunikat, że "Nie można było dodać karty.". Region na AW również zmieniłem. Proszę o pomoc.

Spróbuj usunąć kartę boon z walleta i dodać jeszcze raz zarowno w IP jak i AW, znajomy nie miał problemu na zegarku, ale na iphonie nie mógł zainstalować. Alternatywnie możesze usunąć app i zainstalować jeszcze raz, powinno pomóc. 


  • bolec71 lubi to

#12 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 07 czerwca 2016 - 17:06

Może już nie miałeś funtow na koncie :P Ja korzystałem już chyba we wszystkich możliwych terminalach - bez problemów. 

 

Nie ;). Raczej był chyba problem z softem na Apple Watch (a przez telefon nie próbowałem), bo tego samego dnia musiałem go resetować.

Natomiast rzeczywiście Apple Pay "wchodzi" wszędzie (kawiarnie, fastfoody, markety, apteki). 

Po 3 tyg. sprawdziłem wydatki i w moim przypadku przy doładowaniach krajową kartą debetową, prowizją boon i z wszystkimi przewalutowaniami koszt utrzymania usługi albo "straty" wyszedł ok. 1,5zł/100zł (1,5 gr na każdą wydaną złotowkę). Tragedii nie ma.



#13 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 czerwca 2016 - 23:09

Próbował ktoś robić zwrot na kartę? Dziś kasjerka naliczyła za dużo na rachunek i poprosiła, żebym przyłożył kartę, aby dokonać zwrotu. Fakt, udało się, pokazało, że zaakceptowało, lecz na koncie nie pojawił się zwrot. Teraz pytanie czy to potrwa kilka dni czy "przepadło" ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#14 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 07:02

 Fakt, udało się, pokazało, że zaakceptowało, lecz na koncie nie pojawił się zwrot. 

 

Poczekaj 2-3 dni. Zwroty na "normalną" kartę również pojawiają się z opóźnieniem. 



#15 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 08 czerwca 2016 - 08:22

Na kredytówkę do 10 dni.


MacBook 12/ iPhone X/ iPad Mini 4/ AW


#16 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2016 - 13:31

Nie ;). Raczej był chyba problem z softem na Apple Watch (a przez telefon nie próbowałem), bo tego samego dnia musiałem go resetować.

Natomiast rzeczywiście Apple Pay "wchodzi" wszędzie (kawiarnie, fastfoody, markety, apteki). 

Po 3 tyg. sprawdziłem wydatki i w moim przypadku przy doładowaniach krajową kartą debetową, prowizją boon i z wszystkimi przewalutowaniami koszt utrzymania usługi albo "straty" wyszedł ok. 1,5zł/100zł (1,5 gr na każdą wydaną złotowkę). Tragedii nie ma.

 

Biorąc pod uwagę że Boon daje na start 10 funtów (5 na początku, kolejne 5 przy doładowaniu 50Ł) to przez kilka miesięcy ciężko mówić o stracie ;)


Informacyjnie. Pierwszy raz nie udało mi się zapłacić zbliżeniowo przez boon (zwykła karta przeszła). Konkretnie w KFC.

 

Zwracam honor, faktycznie coś jest nie tak z KFC, też nie udało mi się dziś tam zapłacić zegarkiem, telefonu już nie chciało mi się szukać. Jest to o tyle dziwne że KFC ma terminale Ingenico, a w takim już płaciłem ApplePay (w jakimś sklepie z organiczną żywnością)



#17 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 15:59

mi też nie udaje się dodać karty do AW. Usunąłem kartę z Wallet na iPhone i w aplikacji Boon chciałem do dodać kartę do zegarka, niepowodzenie, do telefonu poszło sprawnie ale w aplikacji Watch na iPhone też nie mogę dodać karty - w obu urządzaniach region UK 

a @raffalsky@gmail.com jak dodałeś kartę do AW i czy poszło za pierwszym razem?

 

wie ktoś czy istnieje możliwość 'wycągniecia' cełego numeru karty tej Boon? chodzi mi o to by doładować prepaida w UK trzeba mieć kartę UK a jakbym miał dane karty Boon to by było jakbym miał kartę UK...


iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#18 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2016 - 16:15

Wiesz co, poszło za drugim razem, najpierw dodałem do walleta na IP, potem chciałem do apple watch ale wywaliło mi że się nie da (nie miałem ustawionego regionu UK na zegarku), jak przestawiłem region to już poszło. Ja bym spróbował wywalić boon w ogóle i zainstalować appkę na nowo.



#19 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 18:45

Wiesz co, poszło za drugim razem, najpierw dodałem do walleta na IP, potem chciałem do apple watch ale wywaliło mi że się nie da (nie miałem ustawionego regionu UK na zegarku), jak przestawiłem region to już poszło. Ja bym spróbował wywalić boon w ogóle i zainstalować appkę na nowo.


Niestety. Wciąż ze nie można dodać karty. Nawet ponowne uruchomienie AW nie pomogło :(

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#20 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:34

A masz włączony PIN w zegarku ? Bez tego nie dodasz karty.
  • raffalsky@gmail.com lubi to

#21 Me_69

Me_69
  • 245 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 23:00

benedetti, dnia 08 Cze 2016 - 21:34, napisał:

A masz włączony PIN w zegarku ? Bez tego nie dodasz karty.

tak, mam pin w zegarku


iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#22 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 09 czerwca 2016 - 05:17

Biorąc pod uwagę że Boon daje na start 10 funtów (5 na początku, kolejne 5 przy doładowaniu 50Ł) to przez kilka miesięcy ciężko mówić o stracie ;)


A skąd informacja o tych 5£ za doładowanie za 50£? Jest to gdzieś napisane?

#23 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2016 - 06:22

w regulaminie nic nie ma, jest to jakiś "cash back", działa chyba tylko przy pierwszym doładowaniu za 50£.

 

boon.png


Użytkownik raffalsky@gmail.com edytował ten post 09 czerwca 2016 - 06:30

  • North lubi to

#24 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 09 czerwca 2016 - 08:37

Użyłem ApplePay w Stokrotce i babka kazała mi się podpisać na paragonie o.O Spotkał się ktoś z czymś takim?


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#25 raffalsky@gmail.com

raffalsky@gmail.com
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2016 - 08:40

Użyłem ApplePay w Stokrotce i babka kazała mi się podpisać na paragonie o.O Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

ja nie miałem takiej akcji poza zdziwieniem przy płatności 80 dych bez pinu :)


  • benedetti lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych