Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

n800 czy ipod touch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#26 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2007 - 12:50

Drobne sprostowanie: Nokia n800 obsluzy tyle pamieci na ile pozwoli pojemnosc kart o specyfikacji SDHC. Na dzien dzisiejszy mozna wiec wlozyc z powodzeniem 2x16 Gb.

Jesli chodzi o jakosc filmow w N800 - swietna. Do tego czyta wszystkie formaty, jesli czegos nei czyta to mozna doinstalowac mplayera :)

A to jak swietny jest kombajn n800 plus program Canola 2 to moze docenic tylko ten, kto widzial :)

Ilosc oprogramowania? Do wgladu na www.maemo.org

Dodajmy mozliwosc flaszowania czyli podnoszenia systemu operacyjnego do nastepnej wersji, Nokia wlasnie wypuscila OS2008.

No i Skype, gg, gizmo, pelny flasz i java w przegladarce, automatyczne parowanie z telefonem i laczenie z internetem jesli nie ma w poblizu WiFi.

Do tego Nokia podlaczona do Maca widnieje jako zwykly dysk zewnetrzny co umozliwia ladowanie muzyki i zdjec poprzez zwykle kopiuj/wklej lub grzebanie w plikach, zadnego zmuszania do uzywania iTunes lub hackow jak do iPoda , zeby z niego wyciagnac dane.

Tyle moich 0.03 PLN.

#27 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 28 grudnia 2007 - 13:37

Hmm... czemu ja tego nie kupiłem ?

#28 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 17:11

Jesli chodzi o jakosc filmow w N800 - swietna. Do tego czyta wszystkie formaty, jesli czegos nei czyta to mozna doinstalowac mplayera :)

Tzn? Czyta tez formaty takie jak windows media player [avi itp?]
I jeszcze tutaj male pytanko- bo on ma tylko 65k kolorow i nie wiem czy to nie jest ograniczenie dosc spore?

automatyczne parowanie z telefonem i laczenie z internetem jesli nie ma w poblizu WiFi.

O co tu chodzi bo slyszalem setki razy ze mozemy polaczyc z internetem jesli obok jest telefon itp- wyjasni ktos tak w miare lopatologicznie [dla przyglupa ze wsi, czyli mnie]?
I drugie- czy ma wbudowane te Wi-Fi czy jak to sie nazywa zeby przez hotspoty sie z netem laczyc?
Pozdrawiam ;s.

PS: po raz n-ty zapytam bo chce 100% pewnosc- czy zeby ogladac filmy,. sluchac muze itp potrzebne jest mi polaczenie z internetem? Czy to jest po prostu piramidalna bzdura tak jak mi sie zreszta zdaje?

#29 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 28 grudnia 2007 - 17:23

Kto by kupił sprzęt, w którym do oglądania filmów czy słuchania muzy jest potrzebny net, no pomyśl logicznie. Po drugie: 65k kolorów to stanowczo za mało na oglądanie filmów (moim zdaniem!). Co do tego netu w komórki, masz fona z EDGE, GPRS, HSDPA czy innym cudem (podejrzewam, że z Nokią najlepiej działa jakaś hi-endowa Nokia), odpalasz BT i masz neta...

#30 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 18:09

No ok, ale najwazniejsze pytanie nadal jest osamotnione ;(. Czy ma toto WiFi zeby sie z hotspotami laczyc czy nie ma? [Caly czas o n800 mowimy] Apropo- mysle logicznie i z myslenia logiczne wyciagam wnioski. Ale zwroc uwage na to, iz n800 jest promowana tylko w niektorych krajach [nie w Polsce]. To moze wlasnie w tych, w ktorych na kazdym kroku masz darmowego hotspota i wlasnie dlatego, ze potrzebny jest internet do uzywania czegokolwiek?

#31 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 18:42

Mielismy tutaj jednego, ktory sprzedawal na zewnatrz n800. Odradzal, bo baterie trzymaja w nich podobno tragicznie...

#32 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 28 grudnia 2007 - 19:56

WLAN to to samo co Wi-Fi (w gruncie rzeczy), zagadka: Czy Nokia sprzedawałaby "tablet INTERNETOWY" bez możliwości bezpośredniego podłączenia się do netu? To, że można przekierować internet z komórki to dodatkowy feature... Ma moduł Wi-Fi i można się podłączyć do hotspota, routera, modemu wi-fi, livebox'a, McDonalda i innego k*restwa z dostępem bezprzewodowym... Jest masa telefonów, które nigdy nie weszły na Polski rynek, np. seria A Motoroli, ze względu na kiepskie prognozy sprzedaży. Albo wiesz czym się różni Sony Ericsson K500u od K500i ? Tym, że "u" ma chińską klawiaturę, więc nie ma go sensu sprzedawać w Europie.

#33 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 22:28

"bateria trzyma tragicznie"- moze jakis konkret? Dla jednego tragicznie to 4 godziny [podczas uzytkowania] a dla drugiego 8 wiec to mnie zastanawia...

#34 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 23:21

nick123, Mysle ze nie najgorszym pomyslem, przed zakupem ktoregokolwiek z tych urzadzen byloby przeczytanie jakis recenzji. W necie masz tego mnostwo. Myślę, że znajdziesz tam wiele odpowiedzi.

#35 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 grudnia 2007 - 23:50

65k kolorów to stanowczo za mało na oglądanie filmów


To jest akurat piramidalna bzdura :) Zrob sobie eksperyment: wez kilka plyt z filmami, wloz jedna z nich do DVD, zatrzymaj film na stopklatke i policz ile widzisz kolorow. Jak naliczysz wiecej niz 20 w jednym momencie to bedziesz dobry ;P To nie ilosc kolorow decyduje o jakosci odbioru filmu tylko tonalnosc ekranu ( czyli contrast ratio). Jesli ekran jest w stanie przeniesc swiatla i roznorodnosc cieni to jest dobrym ekranem. Ten w Nokii n800 jest bardzo okej pod tym wzgledem.

Ile kolorow przenosi iPod i czy ktos jest w stanie zauwazyc te marketingowe miliony przy tej wielkosci wyswietlacza?

---- Dodano 29-12-2007 o godzinie 01:53 ----

Mielismy tutaj jednego, ktory sprzedawal na zewnatrz n800. Odradzal, bo baterie trzymaja w nich podobno tragicznie...


Pozwole sobie sie nie zgodzic :)

Niebagatelna jest mozliwosc instalacji na n800 klona Firefoxa ( domyslnie jest Opera). Otwiera to nam urzadzenie na dostep do Google Office. Jesli ktos potrzebuje zerknac w podrozy na wazny dokument sluzbowy lub naniesc na nim poprawki - nieocenione.

#36 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 29 grudnia 2007 - 00:35

Dobra, rozkrecilem sie jesli chodzi o pytania :D. Czy ludzie nadal udoskonalaja i tworza programy jakies pod tego OS 2008 (czy co to tam jest), ktory obsluguje nokie n800? Zeby jakis porzadny Word byl albo cus.

#37 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 grudnia 2007 - 01:24

Przejrzyj www.maemo.org.

Caly czas powstaje nowe oprogramowanie, rozwijane jest tez juz istniejace.

Chcialbym, zebys jednak przeyjal jedna rade: nie znajdziesz do nokii n800 zadnego wsparcia po polsku. Jesli zas zaczniesz kopac w google, odkryjesz fora tematyczne, liczne strony i poradniki a takze repozytoria z oprogramowaniem.

Przypomniala mi sie jeszcze jedna zaleta n800: domyslny odtwarzacz kompatybilny jest z UPnP. Mozna sobie wiec korzystac z tego dokladnie jak z tej zabawki.

---- Dodano 29-12-2007 o godzinie 03:40 ----

pod tego OS 2008 (czy co to tam jest)


Bardzo goraco polecam na poczatek strone nokii, tam jest to urzadzenie pokazane i opisane, przydadza sie tez google. Pomocna tez moze byc wikipedia.

#38 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 29 grudnia 2007 - 09:48

Ja osobiście widzę różnicę między 256, 64k, 256k kolorów. Nie porównywałem 256k z iPod'owym 16 mln, ale mogę spróbować kiedyś.

#39 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 29 grudnia 2007 - 12:23

http://tabletblog.co...ling-other.html

Spoko porównanie. Moze Ci się przyda ;)

#40 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 29 grudnia 2007 - 14:45

OS2008 i cala jego otoczka to dopiero poczatek. Mozesz znalesc pomoc na my-symbian.com, niedlugo powstanie my-maemo.com. Oba serwisy autorstwa Michala Jerza, polecam. Na 100% N800 nie jest i nie bedzie tak popularna jak iPod; ja jednak nie narzekam. Wez pod uwage fakt, ze z N800 CIAGLE bedziesz mial cos nowego, programy, firmware itd. Jak napisal insider - 32gb juz mozna wlozyc, koszt na dzisiaj okolo 200 dolarow, karty jednak szybko tanieja. Co do video, w moim skromnym odczuciu wyglada zajebiscie. Co do multitouch - N800 wlasnie w tego typu wyswietlacz jest wyposazona. Co do iPoda Touch - jest juz w sieci nakladka imitujaca menu iPoda; jak wgram nowy OS to pewnie sie tym tez pobawie ;-) Osobiscie nie namawiam do niczego, he he, ja N800 bardzo lubie. Ma jedna wade - gabaryty, moglaby byc troszke mniejsza; N810 juz jest "prawie" akurat. Bateria kilka godzin powinna wytrzymac, ja laduje codziennie bez wzgledu czy pokazuje 6h czy 1h.

#41 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 29 grudnia 2007 - 18:58

Ok, wybieram przyszlosc- wybieram Nokie :D. tylko mi brak wysuwanej klawiaturki (:<) no ale co poradzic..

#42 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 29 grudnia 2007 - 23:44

Moim zdaniem ze względu na wyświetlacz to taki sobie wybór, ale skoro tak uważasz...

#43 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 grudnia 2007 - 00:19

Moim zdaniem ze względu na wyświetlacz to taki sobie wybór, ale skoro tak uważasz...


Widziales na zywo i potrafisz wskazac co konkretnie powoduje Twoj dyskomfort w ogladaniu czy tez korzystasz tylko i wylacznie z tabelki ze specyfikacja?

Moim zdaniem video na N800 wyglada rewelacyjnie. Chyba, ze ktos spartaczyl kodowanie i potraktowal kolory i rozdzielczosc silna kompresja...

Umówmy się zresztą, że maniak jakości obrazu z obrzydzeniem ogląda filmy na nawet najlepszym zestawie kina domowego, co dopiero na urządzeniu przenośnym o przekątnej niewiele dłuższej niż palec wskazujący :) Jakość, ostrość, tonalność i kolory potrafi zapewnić jedynie wysokiej klasy sala kinowa.

---- Dodano 30-12-2007 o godzinie 02:44 ----

jak wgram nowy OS to pewnie sie tym tez pobawie ;-)


Na razie nie wgrywaj. Jak donosza inni uzytkownicy n800 ( w tym ja) na forum www.internettablettalk.com, Skype spartolilo klienta i nie mozna wykonywac stabilnych polaczen glosowych. Tryb tekstowy dziala choc moim zdaniem nie do konca. Ja sflaszowalem swoja n z powrotem na os2007 i spokojnie czekam.

Dla n800 dostepny jest tez klient soulseek (Nicotine) lub torrent - gdyby ktos chcial znalezc jeszcze inne zastosowanie dla tej zabawki :)

p.s. za to rozpoznawania pisma skubanej nie nauczylem :/ Moze dlatego, ze pisze jak kura pazurem, a moze dlatego, ze urzadzenie wrazliwe jest na kazda, nawet najmniejsza zmiane ksztaltu pisanej literki.

#44 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 30 grudnia 2007 - 02:59

Insider: poczekam poczekam; tez czytalem o problemach na internettablettalk. Pisma odrecznego nie probowalem, duza klawiatura na ekranie jest dla mnie w sam raz. Co do N800 i iPoda Touch - iPod wygrywa na calej linii jezeli chodzi o gabaryty, a to moze byc wazne dla majacych male kieszenie...

#45 Tigercub

Tigercub
  • 55 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 31 grudnia 2007 - 09:39

Serio? Stary co ty nie powiesz! :| Nigdy bym nie wpadl na to, ze wiekszosc tego typu urzadzen potrzebuje Hotspota do polaczenia sie z internetem. Ja myslalem ze trzeba sobie taki 100 kilmetrowy USB kupic i podlaczyc do kompa z netem zeby sobie stronki przegladac.


jaki sympatyczny uzytkownik .. :roll:
pytasz, to Ci odpowiadają :?

w Nokii masz net przez satelitę, w iPodzie tylko wi-fi ; nie wpadłeś na to ?

#46 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 stycznia 2008 - 01:47

Insider: poczekam poczekam; tez czytalem o problemach na internettablettalk.
Pisma odrecznego nie probowalem, duza klawiatura na ekranie jest dla mnie w sam raz.


Ja sie jednak skusilem i mam os2008 od wczoraj. Co nowego? Skype dziala i jest stabilne.

Nie kazda aplikacja jeszcze dobrze wspolpracuje z systemem rozpoznawania sposobu wprowadzania tekstu. W OS 2007 pukniecie palcem w ekran od razu otwieralo klawiature wieksza o gabarytach dostosowanych do palcow, pukniecie rysikiem otwieralo klawiature mniejsza. Teraz to troszke kuleje, czasem trzeba trzy razy puknac palcem, generalnie jednak nacisniecie glownego , srodkowego klawisza z boku ratuje sytuacje i otwiera klawiature "paluchowa" :)

Co mnie najbardziej za to ucieszylo: powrot wspolpracy z kontem SIP w domyslnym IM urzadzenia ( przedtem trzeb abylo hacki robic) Wprowadzilem swoje ustawienia konta sipphone i n800 slicznie dziala jak telefon internetowy VOiP, mam numer umozliwiajacy polaczenie z kazdym rodzajem telefonu lub z kazdego rodzaju telefonu. Tego w iPod nie znajdziesz ;)

Co martwi zas to domyslny IM Nokii odmawia wspolpracy ze starszymi serwerami jabbera wiec nie moge sie juz zalogowac na konto jabber.aster.pl :( Multimedialny odtwarzacz za to zyskal nowe kodeki i cala baze stacji rdiowych ( naziemnych i internetowych), urzadzenie nawiazuje teraz wspolprace z dyskiem sieciowym oraz , co jeszcze nie jest do konca potwierdzone, paruje sie wreszcie ze sluchawkami bluetooth. No i sam OS wyglada ladniej. A gry juz przeportowano z OS 2007, Bomberman rzadzi :)

Wzrosla baza domyslnych ustawien internetu dla sieci komorkowych roznych krajow, pojawila sie przezroczystosc appletow glownego biurka itp.

#47 nemo.biker

nemo.biker
  • 3 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 11:29

insider: czy telefon faktycznie chodzi szybciej na OS2008 aniżeli na OS2007? Czy naprawdę czuć, to przetaktowanie procesora z 300 na 400 mhz?

#48 narco

narco
  • 131 postów

Napisano 05 stycznia 2008 - 12:32

Sorry za taki mały offtop, a iTouch jaki ma procesor?

#49 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 05 stycznia 2008 - 13:10

iPhone ma bodajże Intel ARM 624MHz, prawdopodobnie w iTouch jest coś podobnego.

#50 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 05 stycznia 2008 - 13:46

insider:
czy telefon faktycznie chodzi szybciej na OS2008 aniżeli na OS2007? Czy naprawdę czuć, to przetaktowanie procesora z 300 na 400 mhz?


Roznica miedzy 300 a 400 mhz w mobilnym urzadzeniu to wedlug mnie sporo, tym bardziej ze np. voip (skype), ogladanie filmow itp. wymaga nieco procesora.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych