Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

n800 czy ipod touch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 26 grudnia 2007 - 23:44

dokaldniej to w nowym yorku, ale bede sie streszczal bo brat nademna wisi. mam 300 dolarow, czyli tyle aby kupic sobie ipod touch. jednak tyle samo starczy na nokia n800 internet tablet i wiekszosc PDA z wysuwana niewielka klawiaturka qwerty. ja powiem wam krotko do czego mi potrezbny taki sprzet a wy powiedzcie co najlepiej wybrac. w miare dluga ilosc dzialania sprzetu po full zaladowaniu i pielegnacji bateryjki, wygodne ogladanie filmikow, jakies proste gierki, duzo opcji dot. przegladania netu, filmow i sluchania muzyki. przydalaby sie jeszcze klawiaturka taka jak w ipodzie touch albo taka wysuwana z obudowy- ktory z dostepnych w tej cenie sprzetow spelni moje wymagania? pozdrawiam :>

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 grudnia 2007 - 00:35

iPod Touch z Internetem pracuje tylko w zasięgu Wi-Fi to dość spore ograniczenie. Jeśli to Ci nie przeszkadza to nie zastanawiaj się :)

#3 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2007 - 00:46

Touch, N800 to jednak tylko minitablet, jest fajna, ale iPod jest jakos bardziej przyjazny.

#4 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 01:46

iPod Touch z Internetem pracuje tylko w zasięgu Wi-Fi to dość spore ograniczenie.
Jeśli to Ci nie przeszkadza to nie zastanawiaj się :)

Serio? Stary co ty nie powiesz! :| Nigdy bym nie wpadl na to, ze wiekszosc tego typu urzadzen potrzebuje Hotspota do polaczenia sie z internetem. Ja myslalem ze trzeba sobie taki 100 kilmetrowy USB kupic i podlaczyc do kompa z netem zeby sobie stronki przegladac.

Ponawiam wymagania:
-multimum opcji dot. ogladania fotek, filmow i przegladania neta
-mozliwosc odtwarzania naprawde dobrej jakosci filmow (n800 ma chyba avi, ale nie przysiegne)
-klawiatura ekranowa badz wysuwana, sam rysik nie wchodzi w gre
-aparat (niekonieczny, ale dobrze by bylo jakby posiadal)
-GPS (rowniez niekonieczny)

#5 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 01:57

Wszystkie opcje Touch spelnia, oprocz aparatu i GPS (choc juz pracuja nad dolaczanym modulem).

Nigdy bym nie wpadl na to, ze wiekszosc tego typu urzadzen potrzebuje Hotspota do polaczenia sie z internetem.


Ale tez wiekszosc tego typu urzadzen umozliwia korzystanie z netu poprzez GPRS, EDGE, HSDPA. Touch nie oferuje takiej mozliwosci - tylko WIFI - kumasz? :)

#6 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2007 - 02:01

htc tytn

#7 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 27 grudnia 2007 - 02:18

fajny temat "jestem w stanach pomocy" o_0 i tak wogole to chyba nie ten dzial na takie pytania...

#8 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 02:22

N810 + telefon 3G

#9 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 grudnia 2007 - 02:33

-multimum opcji dot. ogladania filmow i przegladania neta
-mozliwosc odtwarzania naprawde dobrej jakosci filmow (n800 ma chyba avi, ale nie przysiegne)

tu sie touch w zadnym razie nie lapie.
filmy trzeba konwertowac zawsze do dosyc watpliwej jakosci formatow, napisy jak dotad trzeba wklejac na stale do filmu.
opera mobile obsluguje flashlite i calkiem mozliwe ze jave tez, na touchu tego nie uswiadczysz.

#10 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 03:47

no ale co mi z tego, ze Opera Mobile obsluguje flashlite czy cokolwiek skoro ja nie chce kupowac przegladarki tylko PDA i nie wiem za bardzo co mi ta informacja daje :/ anyway- prawdopodobnie nokie n800 wybiore, ale touch kusi niemilosiernie wszelkimi bajerami.. no ale opcjonalnosci w nim zero..

#11 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 27 grudnia 2007 - 10:03

Mały offtopic. Idzie kupić gdzieś rysik do iPhona/iPoda? Bo mnie to pisanie paluchem irytuje...

#12 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 grudnia 2007 - 12:01

Nie da sie pisac rysikiem, to nie taki ekran.

#13 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 grudnia 2007 - 14:49

Da sie, da, wystarczy poszukać w sieci. Linkiem teraz nie rzucę, bo gdzieś mi uleciał, ale jakiś sprytny azjata zrobił sobie niewielkim kosztem rysik współpracujący z tym typem (no, nazwa mi też gdzieś zwiała) ekranów...

#14 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 grudnia 2007 - 15:08

To byla chyba gumowa nakladka na palec :P ale moze rzeczywiscie wymyslili cos, co pobudza ekran.

#15 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 15:09

Na przyklad cos takiego. http://www.tenonedesign.com/stylus.php
Narazie wole paluszki ;P

#16 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 grudnia 2007 - 16:30

moze odcial palec komus :D. chodzilo o to ze mozesz zupgrade'owac telefon lepsza przwegladarka niz safari. no chyba ze nie chodzi na n800.

#17 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 18:17

Ehh.. nie robcie offtopicu :/. Ma ktos z was znajomego albo moze sami macie te Nokie N800?

---- Dodano 27-12-2007 o godzinie 19:38 ----
ehh edytowac nie moge :/ dlatego dodam- musze szybka decyzje podjac bo za 7 dni wracam do Polski a tam wszystko drozsze. dlatego w tydzien tutaj musze sie wyrobic z decyzja i kupnem

#18 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 27 grudnia 2007 - 22:16

Prosisz o pomoc w wyborze to moglbys byc trochę milszy dla ludzi którzy Ci odpisują. Co do samego zakupu. Zalezy co chcesz w tym necie konkretnie robic. Jak zapewne wiesz, flash na ipodzie touchu nie dziala. Dlatego migrena napisal, ze na n800 bedziesz mogl miec opere mobile z flash lite. Wymagania masz duze i sadze ze zadne z tych urzadzen nie spelni ich w 100%. Sam posiadam toucha i jestem zadowolony. Z kazdej funkcji, audio/video/net/ dod. aplikacje -> gierki etc. Warto wspomniec ze to ostatnie zainstalujesz tylko po jailbreaku. Ja na twoim miejscu wybieralbym wlasnie toucha. Glownie ze wzgledu na wysoki komfort, intuicyjnosc korzystania + zajebisty design ^^

#19 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 01:58

Jestem mily, ale w obliczu tego ze czas mnie pogania offtopic naprawde jest dla mnie ciosem w plecy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie mam wcale duzych wymagan. Piszac w miare dobra jakosc filmow i muzyki nie mam na mysli wbudowanych glosnikow 5.1 wraz z przeniesieniem tej jakosci do sluchawek oraz monitora z rozdzielczoscia 1080i. Filmy w formacie mp4 "wazace" ~ 120-150 mb wytworzone dobrym konwerterem naprawde ciesza oczy. Muzyka? Wybredny nie jestem, ale cos w klimatach iPodow by moglo byc.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akurat co do toucha to sie waham, poniewaz nie podoba mi sie szybko brudzacy sie ekran.
To jest dla mnie cos co pozbawia go tej magicznej czystosci [jestem pedantem].
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejna sprawa- programowalnosc. Zalezy mi na tym, aby oprogramowanie mialo mozliwosc zmian. Wiecie- jakies proste aplikacje (gry, programy, cokolwiek) tworzone przez szarych uzytkownikow albo nawet przez cale grupy osob. Ciezko napisac o co mi chodzi, ale mam nadzieje iz rozumiecie co mam na mysli. Ogolnie zeby caly system operacyjny byl przystosowany do wgrywania coraz to nowszego oprogramowania.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opcjonalnosc. Tak, tak moi drodzy. To, ze ja sobie moge ladny filmik obejrzec to bardzo milo. Ale jeszcze milej prezentuja sie opcje dajace mi mozliwosc np. przesuniecia obrazu, zrobienia screena z filmu czy tez zmiane trybu wyswietlania [full screen, original albo Bog wie co].

Mam nadzieje ze czaicie czego oczekuje od swojego przyszlego kombajnu do multimediow.
Jesli rozumiecie to bedzie mi bardzo milo :-).

PS: Nie wiecie moze czy do uzywania takich opcji Nokii N800 jak mp3 player albo ogladania filmow potrzebne jest polaczenie z internetem? Pytanie brzmi glupio, ale natknalem sie na nie w necie i jakos tak sie podejrzliwy zrobilem wiec wole sie upewnic zanim kupie.
PS2:
[url]http://cgi.ebay.com/USED-AT-T-CINGULAR-8525_W0QQitemZ170181114230QQihZ007QQcategoryZ64355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem[/url]

[url]http://cgi.ebay.com/HTC-TyTN-UNLOCKED-WORLD-PHONE-GSM-QUAD-BAND_W0QQitemZ250200054456QQihZ015QQcategoryZ64355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem[/url]

Takie dwa mi chodza po glowie [+ Nokia N800 of course]- co o nich myslicie?

#20 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 02:57

Nokia N810 - posiada dodatkowo wysowana klawiature (ta na ekranie jest i tak bardzo dobra) - GPS - 2 GB wbudowanej pamieci. Karty 16 GB kosztuja na ebay`u 50-60 funtow, za kilka miesiecy beda po 30 funtow- 18 GB razem to juz cos.
Dodatkowo Nokia N800/810 posiada radio fm, glosniki stereo, mozliwosc odsluchiwania radia internetowego; N810 ma Host USB, czyli z aktualnym OS-em na pokladzie jest to bardziej UMPC (niezbyt mocny) niz tylko player.
Potrzeba polaczenia internetowego do mp3 czy wideo jest brednia.
Polecam www.maemo.org

Do tego najtanszy telefon 3G i mamy ladny komplecik (z mobilnym internetem ;-) )

#21 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2007 - 03:13

Jestem mily, ale w obliczu tego ze czas mnie pogania offtopic naprawde jest dla mnie ciosem w plecy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie mam wcale duzych wymagan. Piszac w miare dobra jakosc filmow i muzyki nie mam na mysli wbudowanych glosnikow 5.1 wraz z przeniesieniem tej jakosci do sluchawek oraz monitora z rozdzielczoscia 1080i. Filmy w formacie mp4 "wazace" ~ 120-150 mb wytworzone dobrym konwerterem naprawde ciesza oczy. Muzyka? Wybredny nie jestem, ale cos w klimatach iPodow by moglo byc.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akurat co do toucha to sie waham, poniewaz nie podoba mi sie szybko brudzacy sie ekran.
To jest dla mnie cos co pozbawia go tej magicznej czystosci [jestem pedantem].
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejna sprawa- programowalnosc. Zalezy mi na tym, aby oprogramowanie mialo mozliwosc zmian. Wiecie- jakies proste aplikacje (gry, programy, cokolwiek) tworzone przez szarych uzytkownikow albo nawet przez cale grupy osob. Ciezko napisac o co mi chodzi, ale mam nadzieje iz rozumiecie co mam na mysli. Ogolnie zeby caly system operacyjny byl przystosowany do wgrywania coraz to nowszego oprogramowania.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Opcjonalnosc. Tak, tak moi drodzy. To, ze ja sobie moge ladny filmik obejrzec to bardzo milo. Ale jeszcze milej prezentuja sie opcje dajace mi mozliwosc np. przesuniecia obrazu, zrobienia screena z filmu czy tez zmiane trybu wyswietlania [full screen, original albo Bog wie co].

Mam nadzieje ze czaicie czego oczekuje od swojego przyszlego kombajnu do multimediow.
Jesli rozumiecie to bedzie mi bardzo milo :-).

PS: Nie wiecie moze czy do uzywania takich opcji Nokii N800 jak mp3 player albo ogladania filmow potrzebne jest polaczenie z internetem? Pytanie brzmi glupio, ale natknalem sie na nie w necie i jakos tak sie podejrzliwy zrobilem wiec wole sie upewnic zanim kupie.
PS2:
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

Takie dwa mi chodza po glowie [+ Nokia N800 of course]- co o nich myslicie?



nie rozumiem ciebie. to nie lepiej iphona sobie sprawic? 2 cegły to jak dla mnie za duzo ;)

#22 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 03:58

@up Nie wiem za bardzo o co ci chodzi =/. Jakie 2 cegly? + Nokia n800 mialem na mysli ze ona tez mi chodzi po glowie a nie ze chce miec ja + jeszcze cos -_- @2 x up No, wreszcie jakis pro sie wypowiedzial =D. Ok, czyli watpliwosci co do tego, ze aby sluchac mp3 albo ogladac film trzeba miec neta rozwiane- uff. To jeszcze tylko mi powiedz czy 65k kolorow, ktorymi N800 dysponuje starcza do ogladania niezgorszej (jest takie slowo?) jakosci filmow.

#23 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 28 grudnia 2007 - 04:00

To moze i ja sie wtrace ;-) Ja rowniez stoje przed wyborem nokia (tyle ze n810) czy ipod touch, i moja decyzja jest raczej jasna - nokia. Dlaczego? szybkie i krotkie za i przeciw. iPod ZA- mniejszy, multitouch, design. iPod PRZECIW - tylko max 16GB pamieci, niezbyt duzo softu, trzeba jailbreakowac zeby cos doinstalowac samodzielnie (i zawsze jst ryzyko ze apple znowu wymysli cos anty-jailbreak i popsuje wszystkim urzadzenia itp. itd. mysle ze tak latwo sie nie poddadza), brak flasha. (Niektorzy twierdza ze w ipodzie moze byc schowany i nieaktywny bluetooth - ale jak na razie nie ma na ten temat zadnych konkretow). Nokia Za - klawiatura (w n800 brak ale mozna kupic np. na bluetooth), linux na pokladzie - czyt. teoretycznie nieograniczone mozliwosci softwarowe, slot na karty pamieci (w n800 2 * SD, w n810 2GB + 1 * SD), w n810 gps (do n800 mozna dokupic na bluetooth), bluetooth czyli oprocz wlanu dodatkowa metoda na lacznosc ze swiatem, usb (po drobnej i nieryzykownej zmianie w systemie mozna uzyskac tryb usb host = podlaczac inne urzadzenia na usb), w nokii n810 tryb usb gadget w standardzie (np. dyski twarde i inne urzadzenia). Aparat, Skype. Nieoficjalnie ale podobno mozna uzyskac tryb A2DP w bluetooth czyli uzywac bezprzewodowych sluchawek stereo. Nokia przeciw - nieznacznie wieksza, brak multitouch, w n800 bylo ukryte radio, w n810 nie wiem jak z tym jest. n800 ma teoretycznie max pojemnosc 16GB czyli 2*8GB oczywiscie nie wymieniajac kart, n810 ma 2+8GB czyli tylko 10, wiec tutaj jest slabo, no ale dodatkowa karta w portfelu nie zaszkodzi i przy odrobinie pomyslunku w instalowaniu softu i innych nie jest to jakies uciazliwe. Oczywiscie obydwa urzadzenia obsluguja ogladanie filmow, sluchanie muzyki itp. (nokia w tym przypadku nomen-omen wygrywa bo mozna np. zainstalowac mplayera i z napisami problemu nie ma. no i nie trzeba ich reenkodowac do quicktime. W moim przypadku wygrywa nokia, ale np. ja potrzebuje urzadzenia ktore zastapi mi ipoda i bedzie tez podrecznym i mobilnym terminalem do ssh ;-), a zeby byc bardzo mobilnym bez bluetootha (i telefonu z bt w kieszeni) sie nie obedzie. wlan jest ok ale nie wystepuje wszedzie w przyrodzie...

#24 nick123

nick123
  • 12 postów

Napisano 28 grudnia 2007 - 04:20

Ja widze ze tutaj sporo osob sie zakrecilo to zadam pytanko/pytanka: - ja bede mial nokie n800, nie 810. czy n800 ma wifi do laczenia sie przez hotspoty z internetem? -czy nokia n800 tak sam jak n810 ma linuxa czyli jak to nazwales "teoretycznie nieograniczone mozliwosci softwarowe"? -czy n800 ma aparat? - czy da sie w n800 zmienic interface na jakis ladniejszy niz ten standardowy? bo mi sie srednio podoba -po raz setny zapytam ale pewnosci- czy do uzywania noki n800 do ogladania filmow badz sluchania muzyki czy tez grania w jakiegos pasjansa jest wymagane polaczenie internetowe? bo w USA poki co jestem to sobie bede mial jakies hotspoty naokolo a w Polsce z tym ciezko. I dlatego tam to tylko jak bede w jakiejs strefie z bezprzewodowym internetem to sie podlacze ale tak to lipa. po prostu nie chce miec zonka :D -macie jakies inne tego typu urzadzenia do 300 zielonych godne uwagi? [wszelkie namowy za n810 odpadaja.. musze miec na ps3 jeszcze troche pieniedzy]

#25 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 28 grudnia 2007 - 04:30

Obydwie nokie maja wifi i bluetooth. N810 ma nowsza wersje linuxa - ale mozna (oficjalnie) tez ta sama wersje zainstalowac na n800. Ma aparat VGA. Calkowicie zmienic nie jest latwo ale w linuxie da sie wszystko zrobic ;-), stosunkowo latwo mozesz go dostosowac do swoich upodoban (i to raczej w duzo wiekszym zakresie niz ipoda), moj kumpel z pracy (tworca enlightenmenta) uzywal E nawet na n770 - ale to juz wyzsza szkola jazdy). Jak film/muze/soft bedziesz trzymac na karcie to chyba jasne ze internet ci do tego nie potrzebny, jak chcesz ogladac youtube czy cos innego z netu albo grac w gry online to jasne ze internet potrzebny ci bedzie (no chyba ze sciagniesz czyms film/muze itp. na dysk/karte).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych