Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria Macbook Air 2015 – jak użytkować optymalnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#26 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 08 lipca 2016 - 20:53

U mnie po 2 latach i 9 miesiącach mam następujące statystyki:

Cykli ładowania: 84

Pojemność: 100% (czasem spada do 99%)

Praca głównie na kablu. Rzadko schodzę poniżej 80% naładowania, a poniżej 60% zdarza mi się może 2-3 razy w roku. Jak widać baterii odpowiada takie traktowanie.



#27 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 lipca 2016 - 21:05

Kupić laptopa i siedzieć na kablu  :rolleyes:



#28 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 10 lipca 2016 - 14:10

http://www.komputers...a-wymienic.aspx



#29 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2016 - 19:45

Średnio to się ma do maca, a szczególnie aira. 

Inne czasy pracy, apple daje gware na 1000 cykli, a nie 300-400 jak w artykule. 

 

[EDIT]

 

Napisz jeszcze raz bez gwary rodem z gimnazjum. Tego nie da się czytać.



#30 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 lipca 2016 - 10:49

A Ty się podpisz, bo unknown jesteś. 

 

Gwara z gimnazjum? - gwara/gwarancja, to gimbaza? 

 

LOL śmiechłem nieznajomy.

 

EDIT

 

Artykuł ma się nijak do komputerów firmy Apple. 

Apple GWARANTUJĘ większą liczbę cykli ładowania niż autor wypisał w wyżej zlinkowanym artykule. 

Baterii w nowych Macbookach nie da się wyjąć od tak. 

BTW  swoją drogą artykuł ma 5 lat. 

 

Tyle. 


Użytkownik luck1985 edytował ten post 11 lipca 2016 - 10:53


#31 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 lipca 2016 - 11:02

Tak, bo ten artykuł kompletnie nie ma nic wspólnego z MacBookami, tylko dotyczy starych komputerów innych producentów. Kolega Michobo ciągle tutaj w różnych tematach wrzuca jakieś dziwne rzeczy na temat baterii, które nie mają zastosowania do komputerów Apple, ale wynika to z tego, że on używa laptopów innych producentów, a baterię wyciąga i trzyma w szafce. Tak kiedyś tutaj pisał.

 

Ja również jestem zdania, że komputer powinno się używać tak jak jest wygodnie, a nie ciągle myśleć o baterii. Jak się zużyje to się wymieni.


  • 6c1fb0760d lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#32 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 11 lipca 2016 - 16:56

No tak...Macbook używa baterii kosmicznych, wyprodukowanych w kosmicznych, nikomu jeszcze nieznanych technologiach.... Procesory, baterie - wszystko trafia najpierw do Apple a konkurencja używa tegoo dopiero po 10 latach. Jak można nawet śmieć myśleć, że jest inaczej?

Cytowałem kiedyś identyczny w przekazie wpis ze strony Apple ...a zatem?

 

Uzywam komputerów różnych firm w sumie w liczbie 7 z czego 4 to sprzet firmy Apple z MP 2013 włącznie, ale to nie oznacza że nie potrafię samodzielnie myśleć

 

 

 

Za to niektórzy wciąż zaklinają rzeczywistość wierząc, że na Apple świat się zaczyna i kończy. Nigdy tak nie było, nie jest i nie będzie... . Może to od ciągłego wpatrywania się w emblemat jabłka na klapie?


Użytkownik michobo edytował ten post 11 lipca 2016 - 17:04


#33 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 lipca 2016 - 18:27

Nikt tu nie zaklina rzeczywistości, ale Apple ma różne porady do konkretnych roczników. Więc artykuł z 2011 ma się średnio do teraz.



#34 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 12 lipca 2016 - 20:50

Kupić laptopa i siedzieć na kablu  :rolleyes:

Jak większość czasu i tak leży na biurku podłączony do monitora, to po co go od zasilania odłączać ;) A że po ok. 2 godzinach pracy "z tapczanu" bateria schodzi do 80 paru procent, to ciężko te cykle nabić ;)



#35 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 lipca 2016 - 21:01

Zwyczajnie w świecie macbook jest Ci zbędny :)

Kup imaca, a jak masz monitor, to mini. 

A na kanapę dokup ipada. 

Stacjonarny+ ipad. To najlepszy set. Oczywiście to moja opinia.

Ja mam stacjonarnego na windzie pod gry, ale siedzę na nim. Air na wyro i wypady poza dom. Dlatego u mnie ipad zawsze okazywał się zbędny i lądował na allegro. Miałem 2 podejścia. 



#36 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 12 lipca 2016 - 21:36

Zwyczajnie w świecie macbook jest Ci zbędny :)

Kup imaca, a jak masz monitor, to mini. 

A na kanapę dokup ipada. 

Stacjonarny+ ipad. To najlepszy set. Oczywiście to moja opinia.

Ja mam stacjonarnego na windzie pod gry, ale siedzę na nim. Air na wyro i wypady poza dom. Dlatego u mnie ipad zawsze okazywał się zbędny i lądował na allegro. Miałem 2 podejścia. 

 

Niezupełnie. Jednak raz na jakiś czas chcę zabrać ze sobą komputer z całym zainstalowanym nań środowiskiem, więc choćby z tego powodu stacjonarny już odpada. Na kanapie również potrzebuje OSX'a z klawiaturą i myszką, nie iOS-a z dotykowym interfejsem.

IPada mam już w kolekcji, ale służy on trochę innym celom.


Użytkownik marcin3794 edytował ten post 12 lipca 2016 - 21:37


#37 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 04 sierpnia 2016 - 07:02

Naładować, używać, a jak już jest kilka procent znowu ładować, używać i tak w kółko. Cieszyć się życiem, a nie martwić się baterią :)

#38 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 05 sierpnia 2016 - 17:30

Zwyczajnie w świecie macbook jest Ci zbędny :)

Kup imaca, a jak masz monitor, to mini. 

A na kanapę dokup ipada. 

Stacjonarny+ ipad. To najlepszy set. Oczywiście to moja opinia.

Ja mam stacjonarnego na windzie pod gry, ale siedzę na nim. Air na wyro i wypady poza dom. Dlatego u mnie ipad zawsze okazywał się zbędny i lądował na allegro. Miałem 2 podejścia. 

 

U mnie iPAD robi za kontroler do amplitunera. Wyłącznie



#39 msdiesel

msdiesel
  • 64 postów
  • Płeć:

Napisano 30 sierpnia 2016 - 12:13

Ja w moim poprzednim Macbooku Pro koniec 2011 miałem z tego co pamiętam około 120 cykli, praktycznie zawsze pracowałem na kablu i bateria miała się dobrze zawsze pokazywało 100%.

Laptop ten do dziś jest używany w firmie i nikt nie narzeka, że baterie zajechałem.


Macbook Pro i7 2.5 Ghz, 10Gb Ram, 750 hdd (late 2011) => Macbook Pro 13,3 i5 2.9 Ghz, 16 GB Ram, 256 ssd (early 2015) oraz PC Win 7 x64,
iPhone 3gs, IPhone 6 i iPad 4

#40 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 01 września 2016 - 05:10

Musiałes trafić na wyjątkowo dobrą baterię bo ja u siebie nie miałem tego szczęścia. Zdechło mi już tyle baterii które robiły za UPS że nikt mnie nie przekona do tego że bateria non stop pełna nie zdycha piorunem



#41 msdiesel

msdiesel
  • 64 postów
  • Płeć:

Napisano 01 września 2016 - 06:58

Albo po prostu Apple kiedyś wypuszczało lepszy sprzęt... Mam iphona 3gs, w którym do dziś jest karta sim i jest cały czas na chodzie, chociaż prawie w ogóle nie używany ale działa do dziś. A mój iphone 6 już dwa razy był na naprawie gwarancyjnej... Stary mac nie sprawiał absolutnie żadnych problemów - raz sie sam wyłączył ale bez problemu uruchomił sie ponownie. Z macbookiem początek 2015 już nie jest tak kolorowo... kilka razy nie chciał się dać uruchomić i inne takie....


Macbook Pro i7 2.5 Ghz, 10Gb Ram, 750 hdd (late 2011) => Macbook Pro 13,3 i5 2.9 Ghz, 16 GB Ram, 256 ssd (early 2015) oraz PC Win 7 x64,
iPhone 3gs, IPhone 6 i iPad 4

#42 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 23 września 2016 - 09:06

Za to u mnie na świeżo kupionym Macu Air (Sierra) jest inny problem. Bateria dziwnie mi skacze. Raz pokazuje mi 5 godzin przy pełnym naładowaniu (tak było na samym początku - jeszcze na Kapitanie), a po aktualce do Sierry zaczęło być dziwniej. Teraz kiedy piszę te słowa, pokazuje mi 16 godzin przy 91 procentach - w co jednakże wątpię - coś za szybko te procenty spadają.... Kiedy zamykam lapa i otwieram, znowu przeskakuje mi na jakieś sześć, siedem. Usypiam go - włączam i mam 14cie. W tle działa tylko Safari i Mail. Zaczynam głupieć - zastanawiam się nad zrobieniem SMC. To normalne - też mieliście coś takiego? Może bateria po prostu na początku "tak ma"?

Przy okazji - jak rozumiem - najlepiej używać Aira bez kabla i podłączać go w momencie, gdy bateria spadnie do jakichś 20 procent? To jest najbardziej optymalne?


- Something's happening. I'm not the Windows User I should be. I want more. - The dark side of the Mac is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.

#43 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 23 września 2016 - 09:48

Za to u mnie na świeżo kupionym Macu Air (Sierra) jest inny problem. Bateria dziwnie mi skacze. Raz pokazuje mi 5 godzin przy pełnym naładowaniu (tak było na samym początku - jeszcze na Kapitanie), a po aktualce do Sierry zaczęło być dziwniej. Teraz kiedy piszę te słowa, pokazuje mi 16 godzin przy 91 procentach - w co jednakże wątpię - coś za szybko te procenty spadają.... Kiedy zamykam lapa i otwieram, znowu przeskakuje mi na jakieś sześć, siedem. Usypiam go - włączam i mam 14cie. W tle działa tylko Safari i Mail. Zaczynam głupieć - zastanawiam się nad zrobieniem SMC. To normalne - też mieliście coś takiego? Może bateria po prostu na początku "tak ma"?

Przy okazji - jak rozumiem - najlepiej używać Aira bez kabla i podłączać go w momencie, gdy bateria spadnie do jakichś 20 procent? To jest najbardziej optymalne?

 

To raczej jest post do wątku z błędami macOS Sierra


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#44 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 23 września 2016 - 09:57

Niezupełnie ;) Ten problem pojawił się na świeżym Macu, jeszcze z Kapitanem. Zainstalowałem właśnie Sierrę licząc na rozwiązanie problemu...
Na marginesie - zerknąłem ponownie na ten temat po wcześniejszym zamknięciu Maca - teraz pokazuje mi 10 godzin przy 83 procentach. Tak szybko spadło z 91?


- Something's happening. I'm not the Windows User I should be. I want more. - The dark side of the Mac is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.

#45 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 23 września 2016 - 12:33

Niezupełnie ;) Ten problem pojawił się na świeżym Macu, jeszcze z Kapitanem. Zainstalowałem właśnie Sierrę licząc na rozwiązanie problemu...
Na marginesie - zerknąłem ponownie na ten temat po wcześniejszym zamknięciu Maca - teraz pokazuje mi 10 godzin przy 83 procentach. Tak szybko spadło z 91?

 

Częsty problem na nowym sprzęcie. Musisz popracować trochę na baterii to Ci się "skalibruje" wskaźnik pojemności. Spróbuj może "zjechać" raz poniżej 10%, czy nawet 5%. Daj znać czy pomogło.

 

Odnośnie optymalności to generalnie zasada jest taka, że im więcej pracujesz na baterii, tym szybciej nabijasz tzw. "cykle ładowania" = szybciej zużywasz baterię. Trzeba jednak brać też pod uwagę, że trzymanie baterii non-stop w pełni naładowanej też nie jest dla niej dobre (i bądź tu człowieku mądry ;) ), więc warto raz na jakiś czas wyciągnąć wtyczkę. Trochę na ten temat tutaj: http://www.fotopolis...aparatach-fakty oraz tutaj: http://www.chip.pl/a...ie-akumulatorow

 

Warto też pamietać, że sprzęt często sam dba o baterię nie pozwalając jej rozładować się do 0% oraz nie trzymając jej non-stop w pełni naładowanej, nawet jeśli jesteś cały czas na kablu. To że MacBook pokazuje 100%, nie musi znaczyć, że bateria jest naładowana "pod korek".


Użytkownik marcin3794 edytował ten post 23 września 2016 - 12:37

  • Neuron lubi to

#46 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 23 września 2016 - 13:32

Dzięki - Twoja odpowiedź nieco mnie uspokoiła...:)

Generalnie spróbuję zjechać teraz do jakichś 7 procent, potem będę ładować - i zrobię tak z dwa razy. Może wtedy cosik się skalibruje i będzie ok? 


- Something's happening. I'm not the Windows User I should be. I want more. - The dark side of the Mac is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.

#47 kubad7

kubad7
  • 3 postów

Napisano 23 września 2016 - 18:34

Czyli systematyzując i kończąc temat - optymalnie kabel podłączony non stop (takze w nocy) i raz w tygodniu pracujemy dzien na baterii schodząc do ok 20%. Dobrze zrozumiałem?

#48 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 23 września 2016 - 19:07

Czyli systematyzując i kończąc temat - optymalnie kabel podłączony non stop (takze w nocy) i raz w tygodniu pracujemy dzien na baterii schodząc do ok 20%. Dobrze zrozumiałem?


Pracujesz jak ci wygodnie i nie martwisz się o baterię. Koniec.
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#49 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 23 września 2016 - 20:25

Czyli systematyzując i kończąc temat - optymalnie kabel podłączony non stop (takze w nocy) i raz w tygodniu pracujemy dzien na baterii schodząc do ok 20%. Dobrze zrozumiałem?

Raczej czym niżej schodzisz tym gorzej. Wyjątkiem jest kiedy chcesz żeby się wskaźnik skalibrował. Z drugiej strony, nie popadajmy znowuż w paranoje, laptop i bateria mają przede wszystkim służyć ;)


Użytkownik marcin3794 edytował ten post 23 września 2016 - 20:26


#50 kukus11

kukus11
  • 143 postów

Napisano 23 września 2016 - 20:52

Ja tam postanowiłem pracować na komputerze jak chcę, bez spiny. I tak zmieniam laptopy raz na 2 lata, więc do tego czasu nie zjadę baterii :) 

 

Jak jestem w domu np w łóżku wieczorem to używam na kablu. W dzień na biurku, poza domem, w pracy tylko na baterii i jest git. Nigdy nie uszkodziłem baterii takim użytkowaniem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych