Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria Macbook Air 2015 – jak użytkować optymalnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#101 catch_a

catch_a
  • 44 postów

Napisano 10 października 2017 - 12:12

Nie, procentowo jest cały czas 100%. W Battery Health pokazuje jedynie, że zdrowie akumulatora wynosi 97-99%. Ta wartość - maksymalna pojemność baterii - zmienia się po każdym podłączeniu ładowarki.
Zadałem pytanie na forum, bo wydawało mi się, że skoro macbook jest podczas pracy ciągle podłączony do prądu, to nawet jeżeli stoi dłuższą chwilę bez wygaszenia ekranu, wartość akumulatora nie powinna spadać. W końcu jest ciągle zasilany.



#102 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 10 października 2017 - 13:04

Mi coconut też pokazuje że troszkę z baterii zeszło pomimo że na pasku mam 100%. Co prawda u mnie to jakieś 10 mAh. Tak czy inaczej mały ruch jest możliwy. Pytanie tylko czy aż tak duży. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#103 catch_a

catch_a
  • 44 postów

Napisano 10 października 2017 - 14:45

Nie wiem, może już doszukuję się na siłę problemu w czymś, co jest normalne. Gdyby ktoś coś wiedział więcej w tej sprawie, to proszę o wypowiedź.
2-3 tygodnie temu, po użytkowaniu maca przez 2 miesiące, sprzęt ładował się do maks 6930 mAh. Od weekendu znów ładuje się do około 7100 mAh - wzrosła pojemność akumulatora i ładowanie zawsze dobija do aktualnej pojemności. Może to jakieś normalne wariacje-kalibracje.



#104 Bob_

Bob_
  • 57 postów

Napisano 13 października 2017 - 15:51

Wprawdzie używam MacBooka Pro, ale myślę, że sprawa żywotności baterii jest taka sama.

 

Komputer zabieram ze sobą na uczelnie, także siłą rzeczy dużo pracuje na baterii. Zastanawiam się co robić gdy jestem w domu. Pracuje często przy biurku, więc podłączenie go do prądu podczas pracy nie jest problemem.

 

Czytałem co tutaj piszecie i z tego co rozumiem najlepiej dla baterii jest, gdy po prostu naładujemy ją do 100% i dalej pracujemy z podłączonym zasilaczem (bo nie wykorzystujemy baterii tylko prąd z zasilacza)?

 

Co na przykład robić, gdy stan baterii wynosi ~70%, a ja wracam do domu i chcę kontynuować pracę przy biurku. Podpinać kabel, ładować do 100% i pracować z zasilacza?

 

Wiadomo, że laptop jest po to, żeby na nim swobodnie pracować w różnych miejscach i nie ograniczać się na siłę kablem. Ale skoro i tak siedzę przy stole to nie ma dla mnie żadnej różnicy czy podłącze kabel czy też nie. A jeżeli ma to wpłynąć na zdrowie baterii/komputera to miło byłoby się dowiedzieć co jest najkorzystniejsze z technicznego punktu widzenia.



#105 Musor

Musor
  • 1 postów

Napisano 20 października 2017 - 10:08

Witam wszystkich,

 

to mój pierwszy post bo dopiero zaczynam przygodę z MBP. Mam pytanie co do fabrycznej pojemności baterii.

Mój MBP 13 cali 2017 po 5 cyklach ładowania pokazuje pojemność nominalną 4315 mAh a pojemność aktualną 4292 mAh podczas pracy na zasilaczu i naładowaniu baterii do 100%. (odczyt z iStat).

Czy ta pojemność jest standardem dla tego modelu bo z tego co czytam to baterie niektórych użytkowników MBP13 dochodzą do 6900 mAh?



#106 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 23 października 2017 - 11:03

Co na przykład robić, gdy stan baterii wynosi ~70%, a ja wracam do domu i chcę kontynuować pracę przy biurku. Podpinać kabel, ładować do 100% i pracować z zasilacza?

 

Wiadomo, że laptop jest po to, żeby na nim swobodnie pracować w różnych miejscach i nie ograniczać się na siłę kablem. Ale skoro i tak siedzę przy stole to nie ma dla mnie żadnej różnicy czy podłącze kabel czy też nie. A jeżeli ma to wpłynąć na zdrowie baterii/komputera to miło byłoby się dowiedzieć co jest najkorzystniejsze z technicznego punktu widzenia.

 

Tak, podpiąć jeśli jest taka możliwość. Degradacja baterii przez jej ekspoatację - a szczególnie głębokie drenowanie - to najszybsza droga do jej zużycia. Generalnie jak kabel nie przeszkadza, a tak jest z reguły przy pracy na biurku - to podłączyć.

Dokładnie to wygląda tak, że jak laptop jest odpięty, to MUSI pracować na baterii bo nie ma innego wyjścia. Jak jest podpięty do prądu to mac sam zarządza prądem i może pobierać go z zasilacza, baterii lub ładować baterię - a tylko w tym wypadku może o nią dbać.

 

Ogólnie, bo już pisałem to w tym wątku chyba - baterie degradują się przez (w kolejności od najgorszej do najmniejszej, piszę o SPRAWNEJ baterii, nie o przypadku gdy się uszkodzi):

 

- praca na nisko naładowanej baterii - bardzo niekorzystne!

- cykle ładowania - około 500-700 cykli jest nieodczuwalne praktycznie, później zaczynamy odczuwać skrócenie czasu pracy na 1 cyklu

- wiek baterii - bateria sama z siebie traci pojemność, ze względu na procesy chemiczne w jej wnętrzu, dla obecnych acu to tak wg mnie po 5-7 latach zaczniemy to odczuwać, nawet jakbyśmy w tym czasie zrobili 10-20 cykli

 

Aby dokładnie wyjaśnić to jeszcze dodam że jeden cykl to nie np jednosekundowe podłączenie zasilacza, jeden cykl występuje gdy z acu pobierzemy w przybliżeniu energię równą jej pojemności. Czyli dla acu 6000mAh jeden cykl pójdzie po pobraniu 6000mA. W przybliżeniu - to chodzi o sprawność baterii - wiadomo że aby pobrać np 6000mAh musimy wtłoczyć np 6050mAh bo część energii jest tracona na stabilizację, temperaturę itp rzeczy, a bateria nie ma 100% sprawności.


  • GAMA007 lubi to

pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#107 Paulinaa.05

Paulinaa.05
  • 8 postów

Napisano 10 listopada 2017 - 20:54

Cześć! 

Posiadam MacBooka niecały rok. Od niedawna zuważyłam, że bateria rozładowuje się trochę szybciej niż wcześniej. Sprawdziłam ilość cykli - jest ich 95, natomiast pełna pojemność nominalna (mAh): 6620. Zdziwiłam się, że tym wynikiem. Sprawdziłam w laptopie mojej siostry, który jest starszy o pół roku od mojego laptopa i ma 157 cykli ładowania i u niej ta pojemność wskazuje na 7000. Skąd się wzięła taka róznica? :o Przecież nowszy laptop z mniejszą liczbą cykli ładowania powienien mieć większą pojemność baterii. Dodam, że laptopy są użytkowane do takich samych celów - praca biurowa, internet, ewentualnie oglądanie filmów. Zawsze dbam o baterię w laptopie, nie leży on rozładowany, zasilacz nie jest ciągle podłączony, doładowują baterię do pełna...

Czy ktoś ma pomysł skąd może wynikać taka róznica? :( 



#108 Mikis314

Mikis314
  • 90 postów

Napisano 13 listopada 2017 - 23:28

Wszystko zależy od tego jak kto użytkuje maka. Wiele czynników wpływa na to jak Twoja bateria pracuje po 95 cyklach. Ile był pod ładowarką podpięty i używany przy naładowaniu do 100%, obciążenie procesora czy choćby wiek ogniwa. Bateria w jednym urządzeniu(nie ważne jakim), nigdy nie będzie identycznie wyglądać na drugim urządzeniu po kilkunastu cyklach chociażby.



#109 catch_a

catch_a
  • 44 postów

Napisano 14 listopada 2017 - 12:55

Cześć! 

Posiadam MacBooka niecały rok. Od niedawna zuważyłam, że bateria rozładowuje się trochę szybciej niż wcześniej. Sprawdziłam ilość cykli - jest ich 95, natomiast pełna pojemność nominalna (mAh): 6620. Zdziwiłam się, że tym wynikiem. Sprawdziłam w laptopie mojej siostry, który jest starszy o pół roku od mojego laptopa i ma 157 cykli ładowania i u niej ta pojemność wskazuje na 7000. Skąd się wzięła taka róznica? :o Przecież nowszy laptop z mniejszą liczbą cykli ładowania powienien mieć większą pojemność baterii. Dodam, że laptopy są użytkowane do takich samych celów - praca biurowa, internet, ewentualnie oglądanie filmów. Zawsze dbam o baterię w laptopie, nie leży on rozładowany, zasilacz nie jest ciągle podłączony, doładowują baterię do pełna...

Czy ktoś ma pomysł skąd może wynikać taka róznica? :( 

Rozumiem, że nurtuje Cię takie czy inne pytanie. Polecam jednak to samo - po prostu przestań się tym jakkolwiek przejmować. Jestem również świeżym użytkownikiem Maca. Zamiast pilnować na każdym kroku, po prostu go używaj. Sprzęt jest dla Ciebie, a nie Ty dla niego. Ja do tej pory nie rozumiem, czym jest spowodowane to, że przy podpinaniu mojego Air'a do ładowania zmienia się wartość nominalna aku. Raz jest 6954, raz 6830, a jeszcze innym 7040. Zawsze te wartości są różne.
Głównie pracuję na kablu. Odłączam go po wyłączeniu maca. Nie schodzę z reguły poniżej 50%. Od początku lipca ma 20 cykli. Po prostu z niego korzystam.



#110 junno

junno
  • 46 postów

Napisano 15 listopada 2017 - 11:17

 

 

Tak, podpiąć jeśli jest taka możliwość. Degradacja baterii przez jej ekspoatację - a szczególnie głębokie drenowanie - to najszybsza droga do jej zużycia. Generalnie jak kabel nie przeszkadza, a tak jest z reguły przy pracy na biurku - to podłączyć.

Posiadamy MacBooki z rewelacyjną baterią i nie będziemy jej drenować bo...? Trochę śmieszą mnie te obawy przed zużywaniem baterii. Po co kupować laptopa z czasem pracy powyżej 10 godzin jeśli po 5 będziemy szukali gniazdka z obawy przed nadmiernym zużyciem baterii??? Ja na razie ładuję w nocy do 100%, rano odłączam od kabla, korzystam z lapka kilka dni (nie jest to główny komputer więc nie siedzę 10h dziennie), po czym ładuję znowu do 100 i korzystam normalnie z baterii. Wygoda pracy niesamowita, mogę się rozwalić na łóżku i po prostu sobie pracować. Nie myślę cały czas o baterii bo można by zwariować. W iSpocie sprzedawcy również tłumaczą, że laptop nie powinien być na stałe na kablu bo nie do tego został stworzony. Myślę, że bateria w macach jest na tyle rewelacyjna, że szkoda rezygnować z mobilności i się za każdym razem kablować - nawet siedząc przy biurku wygodniej jest bez pałętających się przewodów...



#111 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 04 grudnia 2017 - 14:25

Posiadamy MacBooki z rewelacyjną baterią i nie będziemy jej drenować bo...? Trochę śmieszą mnie te obawy przed zużywaniem baterii. Po co kupować laptopa z czasem pracy powyżej 10 godzin jeśli po 5 będziemy szukali gniazdka z obawy przed nadmiernym zużyciem baterii??? Ja na razie ładuję w nocy do 100%, rano odłączam od kabla, korzystam z lapka kilka dni (nie jest to główny komputer więc nie siedzę 10h dziennie), po czym ładuję znowu do 100 i korzystam normalnie z baterii. Wygoda pracy niesamowita, mogę się rozwalić na łóżku i po prostu sobie pracować. Nie myślę cały czas o baterii bo można by zwariować. W iSpocie sprzedawcy również tłumaczą, że laptop nie powinien być na stałe na kablu bo nie do tego został stworzony. Myślę, że bateria w macach jest na tyle rewelacyjna, że szkoda rezygnować z mobilności i się za każdym razem kablować - nawet siedząc przy biurku wygodniej jest bez pałętających się przewodów...

 

Mówiąc o drenowaniu baterii, czy to w telefonie, tablecie, laptopie itp. chodzi o schodzenie poniżej jakiejś granicy procentowej baterii, w tym wypadku oscyluje ona w granicach 15%, schodzenie poniżej tego poziomu jest szkodliwe dla baterii. Nie mówimy tutaj o używaniu laptopa 5 godzin i przy 50% podłączeniu go do ładowarki, ale przy 15% (jeżeli laptop chodzi ci 10h od 100% do 0, to analogicznie wychodzi 8,5h) powinno się myśleć o zasilaczu, żeby nie szkodzić baterii. Możesz oczywiście schodzić poniżej tego poziomu, ale wielokrotne schodzenie poniżej tego poziomu wpływa negatywnie na żywotność baterii. Jeżeli masz standardową gwarancję na Maca, a bateria zejdzie poniżej 80% swojej sprawności w momencie zakupu, to Apple wymienia baterię na nową, jeżeli masz wykupiony AppleCare, to okres wydłuża się do 3 lat.


MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#112 franelo

franelo
  • 154 postów
  • SkądKalisz

Napisano 28 grudnia 2017 - 01:30

Zanim zdrenuje Ci się ta bateria to gwarancja już minie. NIe ma co oszczędzać.



#113 tuteraz

tuteraz
  • 35 postów
  • SkądBest, Netherlands

Napisano 08 stycznia 2018 - 21:19

 A kto Ci takich głupot naopowiadał ? To idealny przepis na USZKODZENIE baterii

Po roku będzie do wymiany

Optymalny stan naładowania akumulatora Li-Ion to....50%. Nie 0 czy 100 tylko 50%

Sony - jako jedyny znany mi producent laptopów swego czasu, dołączał nawet specjalną funkcję do oprogramowania która sprzyjała właśnie zachowaniu dobrej kondycji baterii przy pracy na kablu.

Polegało to na tym, że akumulator nie ładował się więcej niż 50%....

 

Uzywałem kiedyś baterii w lapku używanym jak stacjonarka w charakterze UPS. W ten sposób zniszczyłem 3 akumulatory. Od czasów laptopów SONY - w tych kompach w których jest to możliwe, wyciągam baterię jeśli korzystam z nich w miejscu (są to oczywiście pecety). W MaCu niestety dostępu do baterii swobodnego nie ma więc trzeba korzystać z baterii z rozwagą Na stronach Apple są odpowiednie poradniki

 

Fabryki akumulatorów do nowoczesnych komputerów podają informację, że aby bateria zachowała jak najdłużej swoją żywotność i maksymalną wydajność, powinna mieć zachowany dopływ prądu. Jak wiadomo, przy naładowaniu akumulatora do 100% następuje odcięcie zasilania baterii i przejście w trym zasilania przez AC. Ale... Bateria nadal jest podłączona pod przewody więc wiadomo, po krótkim czasie jej procent naładowania znowu spadnie a kiedy tylko system to "wyczuje" od razu doładowywuje baterię. Tak przynajmniej było w starym osprzęcie. W nowoczesnym sprzęcie ponoć bateria jest "usypiana" po naładowana do pełna. Chociaż i tu jest problem. Naładowana do pełna bateria szybciej się starzeje i jej wydajność spada. Takie informacje można znaleźć w artykułach dotyczących użytkowania baterii:

"specjalista z Della twierdzi, że średni czas zachowania pełnej pojemności przez baterię wynosi rok. Po tym okresie rozpoczyna się proces coraz większego skracania się czasu pracy. Faktycznie, bateria może w ciągu roku stracić do 20. ze swojej maksymalnej pojemności, zależnie od tego, jak jest ładowana i rozładowywana. Co więcej, cele litowo-jonowe są wrażliwe na temperaturę. Kiedy jest zbyt wysoka, przyspiesza się starzenie. Z jednej strony, utrzymywanie baterii naładowanej stale w 100% nie jest dobre, ponieważ ciepło i opór wewnętrzny przyspieszą proces degradacji."

 

Dlatego NIE NALEŻY ładować akumulatora do 100%. Jak również całkowite rozładowywanie jego jest szkodliwe. Kiedy poziom energii w akumulatorze spada do minimum, kwas i inne elementy, z których stworzony został akumulator są wystawione na duże przeciążenia. Tu mamy krótki wycinek z instrukcji obsługi baterii od Apple:

"ważne jest, aby utrzymać bateryjne elektrony w ruchu" oraz "nie zalecamy zostawiania przenośnych urządzeń cały czas w stanie ładowania". Z drugiej strony, powinieneś unikać kompletnego rozładowywania baterii zbyt często, a szczególnie pozostawienia jej w takim stanie przez miesiąc lub dwa. Ryzykuje się doprowadzeniem akumulatora do stanu głębokiego rozładowania, z którego powrót może okazać się niemożliwy"

 

Jak widać, należy po prostu korzystać z akumulatora. Inni eksperci twierdzą, że najlepiej utrzymywać stan akumulatora w przedziale 20%-80% naładowania. Stwierdzam, że na moim Apple iPhone 5s ta metoda działa i nie zauważyłem znaczącego pogorszenia czasu pracy baterii.

 

| M. Kaczmarek | Macbook Air early 2015 | macOS HighSierra | i5 | 128SSD | 4GB ram |


| M. Kaczmarek | Apple MacBook Pro 2017 13" A1708


#114 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 11 stycznia 2018 - 07:42

Teraz sprzęt myśli za użytkownika, mój MBP rzadko dobija do 100%, najczęściej ładuje się do 96-97% i na tym stoi aż go nie dołączę.

MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#115 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 11 lutego 2018 - 11:39

SPrzęt nie myśli - po prostu pojemność spadła o te 3 % a ty nie skalibrowałeś jeszcze procentomierza

Rozładuj do zera i naładuj - będzie 100



#116 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 09 listopada 2018 - 11:46

Tak jak piszą w instrukcji, nie powinno się przeciążać baterii maksymalnym rozładowaniem i naładowaniem, powinno utrzymywać się pośrednie naładowanie. Bateria w Apple tak samo jak każda inna nie jest wieczysta i z czasem się zużywa.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#117 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 15 lipca 2019 - 19:18

Hej! 

Mam nowe pytanko :) - ale już zadam je w tym wątku. A mianowicie, zauważyłem ostatnio spory spadek baterii gdy mój MacBook Air Early 2015 jest w stanie uśpienia. Przedtem tego nie było. Funkcję PowerNap mam wyłączoną. Rozumiem jeszcze, że zżera coś w aktywnym trybie bo mam wrzuconą na stałe w Maca kartę MicroSD z pomocą adaptera NinjaBaseQ, ale nie powinno to chyba wpływać na baterię w trybie uśpienia... a może?

 

Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie.


Użytkownik Neuron edytował ten post 15 lipca 2019 - 19:18

- Something's happening. I'm not the Windows User I should be. I want more. - The dark side of the Mac is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.

#118 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 16 lipca 2019 - 08:40

jak duży jest to spadek ? Ile % mniej? 


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#119 Neuron

Neuron
  • 489 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 16 lipca 2019 - 08:47

Wydaje mi się, że kiedy "spał" w nocy, spadło około 15 procent. W sumie w trakcie użytkowania zauważyłem, że schodzi ok. 10 procent na 40 min., ale głównie martwi mnie kwestia zżerania baterii w trakcie hibernacji.


- Something's happening. I'm not the Windows User I should be. I want more. - The dark side of the Mac is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural.

#120 Pax Szymacha

Pax Szymacha
  • 4 postów

Napisano 22 kwietnia 2021 - 20:20

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, przy czym komputer to MBP early 2015. Kupiłam go w grudniu 2016, bateria ma obecnie 8 cykli. Generalnie komputer trzyma 8-9 godzin na baterii przy małym obciążeniu co jest chyba standardem. Ale wczoraj chciałam obejrzeć film a w zasadzie serial - plik w formacie mkv 55 minut 1080p rozmiar 3.9GB. Jakie było moje zdziwienie kiedy zauważyłam że podczas oglądania stan naładowania baterii leci w oczach. 1% na minutę, juz po około 15 minutach komputer robi się naprawdę ciepły a wentylator pracuje chyba pełną parą. Taki drenaż baterii przy odtwarzaniu mkv jest normalny w macbookach? 



#121 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 22 kwietnia 2021 - 20:47

Jeśli dekodowanie jest programowe bo procesor nie ma sprzętowego kodeka to normalne że przy takim obciążeniu leci bateria
Fallout ...war, war never changes...

#122 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 22 kwietnia 2021 - 22:08

„Film w MKV” nie mówi zbyt wiele. MKV (Matroska) to jedynie kontener. Pod tym mogą się kryć różne standardy wideo. Może być H.264 (MacBook Pro z tego rocznika ma wsparcie sprzętowe), a może się tam kryć H.265/HEVC (które tenże MacBook musi dekodować programowo). Dodatkowo pozwolę sobie zauważyć, że do odtwarzania tego wideo trzeba było użyć zewnętrznego odtwarzacza, bo QuickTime nie wspiera MKV. To nie pomaga – raz, że QT jest najwydajniejszym odtwarzaczem wideo, a dwa, że nawet jeśli film był zakodowany w odpowiednim formacie, to teoretycznie z jakiegoś powodu tenże odtwarzacz mógł go dekodować programowo. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#123 Pax Szymacha

Pax Szymacha
  • 4 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 20:41

Spytam tu - choć mam macbooka pro 13 retina, nie aira. 
Kupiłem go z drugiej ręki kilka dni temu. Bateria wskazywała 97% zdrowia. Potem podskoczyło do 99% i prawie 6500 mAh na 6559 możliwych. Przeczytałem, że jak pracuje się na kablu apple zaleca raz na miesiąc lub trzy baterię zrestartować (czy tam inne słowo zostało użyte, skalibrować?) więc wczoraj rozładowałem go do 0% i podłączyłem na noc. Rano pokazuje mi 95% i możliwe 6200 maH na 6559 możliwych. 
Czy zrobiłem coś nie tak, czy taka jest rzeczywista zawartość baterii? (zauważyłem, że jak na razie rośnie.)



#124 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 25 kwietnia 2021 - 07:39

Jest ok, używaj i się nie przejmuj.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#125 Cellstar

Cellstar
  • 23 postów

Napisano 07 sierpnia 2021 - 19:49

Spytam tu - choć mam macbooka pro 13 retina, nie aira. 
Kupiłem go z drugiej ręki kilka dni temu. Bateria wskazywała 97% zdrowia. Potem podskoczyło do 99% i prawie 6500 mAh na 6559 możliwych. Przeczytałem, że jak pracuje się na kablu apple zaleca raz na miesiąc lub trzy baterię zrestartować (czy tam inne słowo zostało użyte, skalibrować?) więc wczoraj rozładowałem go do 0% i podłączyłem na noc. Rano pokazuje mi 95% i możliwe 6200 maH na 6559 możliwych. 
Czy zrobiłem coś nie tak, czy taka jest rzeczywista zawartość baterii? (zauważyłem, że jak na razie rośnie.)

Pewnie tam była wymieniana bateria na zamiennik jakiś. Często jest tak że źle pokazuje poziom po rozładowaniu, ładowaniu itp.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych