Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet bez limitu - u kogo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#51 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2017 - 14:14

Orange, regulamin "świadczenia usług telekomunikacyjnych w Mobilnej Sieci Orange dla Abonentów ofert na abonament z dnia 13 listopada 2015 r. ze zmianami wprowadzonymi od dnia 1 stycznia 2017 r. ", art 12, pkt 24 - ogólnie jak uznamy że psujesz to odcinamy.

 

IMO - wszyscy to mają wpisane, mało jest sytuacji (albo dokładniej nie są nagłaśniane) że operatorzy z tego korzystają - fakt jest taki - najlepiej wziąć internet domowy/firmowy do testów i sprawdzić jak to wygląda w swoim "środowisku". Bo to, że u mnie na BTS jeden operator działa idealnie, nie znaczy że na innym BTS też będzie świetnie... 

 

Okres testowy to okres testowy i nie sądzę abyś w czasie jego trwania narzekał na cokolwiek. 



#52 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2017 - 14:27

Mówisz na podstawie własnego doświadczenia, czy własnego wyobrażenia o testowaniu?

 

Pytam, ponieważ z mojego doświadczenia - miałem do testów usługę i po przetestowaniu nadal działała tak samo jak w trakcie testowania... Różnica jest tylko w wysokości faktur i sposobie rozmowy z konsultantem.


Użytkownik ciacho edytował ten post 28 października 2017 - 14:28

Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#53 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 28 października 2017 - 15:21

Mówisz na podstawie własnego doświadczenia, czy własnego wyobrażenia o testowaniu?

 

Pytam, ponieważ z mojego doświadczenia - miałem do testów usługę i po przetestowaniu nadal działała tak samo jak w trakcie testowania... Różnica jest tylko w wysokości faktur i sposobie rozmowy z konsultantem.

 

Wejdź sobie na kanał Adek4K na Youtube tam masz wszystko ładnie wytłumaczone, pokazane itd ... Przez byłego pracownika Srolsatu. 

Oczywiście ja nic nie neguje, możesz mieć szczęście i trafić na nudzącego się BTSa i faktycznie mieć super usługę, ale czy tak będzie? Nie wiem. Zobacz na YT jest też masę opinii odnośnie internetu z tego czy innego źródła, fakt słyszałem też wiele dobrego o internecie domowym od różowych aczkolwiek nie zdecydował bym się na umowę na 2 lata. 

 

Teorie o odległości od nadajnika itd ... , ja mieszkam 50m od nadajnika P4 z radiolinią 1100Mb/s (sprawdzone na stronie UKE) robiąc speedtest w mieszkaniu mam około 20Mb/s z kolei wychodząc na koniec ogrodu prędkość wzrasta do 50Mb/s. Co więcej kolejny BTS jest dokładnie na wprost mojego budynku w odległości 800m. 

 

Ja na podstawie swoich doświadczeń i znajomych jak i opinii na internecie wiem że wszystko jest pięknie do podpisania umowy i przez okres kolejnych 2 tygodni co masz prawo rozwiązać umowę na odległość. Oczywiście rozumiem że operator musi podzielić wszystkich i muszą być swojego rodzaju mechanizmy regulujące działanie sieci aby każdemu ten internet działał w miarę po równo, ale to też powinno być jakoś usystematyzowane i łopatologicznie wytłumaczone co i za co grozi. 

 

Oczywiście są osoby które wyjścia nie mają i wtedy jak najbardziej LTE jest jedyną drogą do w miarę normalnego dostępu do sieci, ale to jest rozwiązanie krótko czasowe.

 

Jak sobie zerkniesz na wspomniany kanał to dowiesz się jak to działa itd ... , oczywiście można kręcić anteną aby uniknąć blokady czy robić różne inne dziwne rzeczy ale nie każdy chce się w to bawić. 

 

Oczywiście ja to piszę z swojej perspektywy gdzie miesięcznie mam "zużyte" powyżej 400GB danych, dla osoby która raz dziennie zerknie na wiadomości i pocztę wizja blokady będzie mało prawdopodobna. 



#54 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 października 2017 - 15:59

Wejdź sobie na kanał Adek4K na Youtube tam masz wszystko ładnie wytłumaczone, pokazane itd ... Przez byłego pracownika Srolsatu. 
Oczywiście ja nic nie neguje, możesz mieć szczęście i trafić na nudzącego się BTSa i faktycznie mieć super usługę, ale czy tak będzie? Nie wiem. Zobacz na YT jest też masę opinii odnośnie internetu z tego czy innego źródła, fakt słyszałem też wiele dobrego o internecie domowym od różowych aczkolwiek nie zdecydował bym się na umowę na 2 lata.


Nie musze - sam wystarczająco długo pracowałem u nie jednego operatora aby znać kilka kwestii od podszewki i jak się w *ja robi klientów celem uzyskania większych zysków.. Włącznie z "fałszowaniem" wyników speedtest. Tak samo o kruczkach prawnych aby klient podpisując umowę na 100Mbps, osiaga maks 1Mbps i tak musiał uważać, że jest zadowolony.

 

Ja na podstawie swoich doświadczeń i znajomych jak i opinii na internecie wiem że wszystko jest pięknie do podpisania umowy i przez okres kolejnych 2 tygodni co masz prawo rozwiązać umowę na odległość. Oczywiście rozumiem że operator musi podzielić wszystkich i muszą być swojego rodzaju mechanizmy regulujące działanie sieci aby każdemu ten internet działał w miarę po równo, ale to też powinno być jakoś usystematyzowane i łopatologicznie wytłumaczone co i za co grozi.


Ja akurat tutaj mam zupełnie inną opinię - działa tak samo *ujowo i tak samo dobrze czy dzień po podpisaniu umowy czy pół roku później ;)
 

Oczywiście ja to piszę z swojej perspektywy gdzie miesięcznie mam "zużyte" powyżej 400GB danych, dla osoby która raz dziennie zerknie na wiadomości i pocztę wizja blokady będzie mało prawdopodobna.


Nie liczę ilości GB które wysycam - w domu mam kabel (a odkąd zmieniłem operatora to nawet awarii od roku nie miałem), na ostatnich wakacjach w 2 tygodnie zużyliśmy 50GB mobilnego od TMo, około 25GB z Plusa (tylko praca na VPNie mojej żony), oraz około 15GB z Play moja praca (ale aby z tego korzystać musiałem udać się do większego miasta około 5km).

Zgadzam się, podpisywanie cyrografu na 2 lata jest jak wiązanie sobie bata, ale to samo jest i z internetem kablowym jak i z LTE i jedyne sposób aby się przekonać to:
- wziąć na testy od operatora
- pożyczyć od znajomego i samemu sprawdzić.


Oczywiście tutaj możemy pisać o cyferkach (w sensie wyniki speedtest, ilości GB/mc), warunkach z umowy/regulaminu i swoich subiektywnych odczuciach (a bo mi internet w XYZ działa wolniej, ale pingi mam na poziomie 5ms), ilości awarii w ostatnim czasie (Orange miał kilka globalnych awarii, TMo jedną, o Plusie nie słyszałem). Ponownie - ja tylko zwracam uwagę na fakt - albo porównujemy dane z regulaminów, albo z subiektywnych opinii - a nie mieszajmy informacje "operator A w regulaminie tnie do 16Kbps, ale drugi do 5Mbps... tylko w regulaminie pisze, że mi odetnie internet bo mu się podoba".

 

Orange ma wadę (dla niektórych zaletę) - ma największą bazę testerów.. tfu użytkowników swojej sieci ;)

 


 


Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#55 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 29 października 2017 - 10:57

W tym roku zmieniłem w rodzinie wszystkie numery do T-Mobile. Do września było rewelacyjnie, internet LTE śmigał jak rakieta.

W październiku zjechali studenci (mieszkamy w dzielnicy blisko uczelni), pojawiły się promocje T-Mobile internetu bez limitów.

 

Teraz wieczorami czasem nawet 5 Mb/s jest nieosiagalne, ping LTE z 30 ms wzrósł na 150 ms, 200 ms.

Rano internet LTE T-Mobile działa świetnie. Na wyjazdach w miejsca mniej "obciążone internautami" też rewelacyjnie.

 

Przerobione mam już LTE z wszystkimi czterema operatorami, do tej pory tylko T-Mobile działał bardzo dobrze ale i tu się skończyło.



#56 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 29 października 2017 - 13:42

No właśnie to jest to co pisałem, temat LTE jest bardzo śliski. 

 

Ja wiem o tym że limity są zawsze bo wynika to z technologii, bez względu czy rozmawiamy o DSL, HFC czy GPON gdyż wynikają one z technologii i możliwości urządzeń. Aczkolwiek wydaje mi się że w przypadku sieci LTE problem przeciążenia urządzeń czy łącza do stacji BTS jest zdecydowanie największy. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych