Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet bez limitu - u kogo?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 ameba

ameba
  • 10 postów
  • SkądMarki

Napisano 20 kwietnia 2016 - 12:09

Czy ktoś wie czy któryś operator posiada ofertę w której internet faktycznie byłby nielimitowany, a nie zwalniał po wykorzystaniu określonej ilości?



#2 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 20 kwietnia 2016 - 12:14

Play

Sam posiadam abonament: Nielimitowane rozmowy, SMSy do wszystkich sieci, nielimitowany internet.

Opcja bez telefonu, płacę około 30 zł


iPhone 3GS


#3 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 20 kwietnia 2016 - 13:15

Play

nielimitowany internet.

 

Jasne. Uwierzę jak pokażesz regulamin.

Chyba że sam go nie przeczytałeś i uwierzyłeś w to co widziałeś w reklamie.


  • Alex885 lubi to

#4 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 20 kwietnia 2016 - 18:13

Wszędzie jest limit do 100GB aczkolwiek ludziom potrafi się włączać dopiero przy 180 - ponad 200GB. Zależy jak obciążasz i jak bardzo jest obciążony BTS z którego korzystasz. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#5 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 22 kwietnia 2016 - 10:12

Jasne. Uwierzę jak pokażesz regulamin.

Chyba że sam go nie przeczytałeś i uwierzyłeś w to co widziałeś w reklamie.

Przecież to logiczne że żaden operator nie poda w ofercie/regulaminie informacji iż internet jest bez limitu GB.

Wtedy nie miałoby sensu kupowanie do domu abonamentu internetu stacjonarnego za 50-60 zł.

 

Ja osobiście w abonamencie w Play na firmę w okresie rozliczeniowym wykorzystuję max. 40-45 GB danych i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby internet zwolnił.

Nie wiem jak jest przy wyższym użyciu. Mi się nie udało wykorzystać więcej.


iPhone 3GS


#6 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 22 kwietnia 2016 - 13:26

Osobiście mam nielimitowany w Play. Tutaj bywa różnie, ale osobiście sporadycznie mam założony lejek ze względu na ilość danych.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#7 ameba

ameba
  • 10 postów
  • SkądMarki

Napisano 20 maja 2016 - 17:57

jak przeglądam oferty wszystkich operatorów to w ogóle największy limit w ofertach niby bez limitu to 10 GB. to jak to w końcu jest?



#8 ultragreen

ultragreen
  • 14 postów

Napisano 22 maja 2016 - 21:49

Play. 45 zł w opcji na kartę. 


Macbook Air 13,3, Mac Mini, Iphone 4s, Iphone 5s


#9 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 22 maja 2016 - 23:13

Przeczytaj regulamin i nie pisz głupot.



#10 ameba

ameba
  • 10 postów
  • SkądMarki

Napisano 23 maja 2016 - 05:39

ultragreen, w tej opcji górną granicą jest 100GB. Nie żebym koniecznie potrzebował więcej, ale chodzi mi o sam fakt hasła "bez limitu".

Wrzuciłem sobie w komórkomat opcje "bez limitu" przy karcie i przy abonamencie i pokazuje mnóstwo takich ofert, po czym jak to sprawdzam w regulaminie usługi to każdy kończy na 10 GB, tylko Play ma opcję 100GB (przynajmniej ja tyle znalazłem).



#11 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 24 maja 2016 - 12:42

Przecież to logiczne że żaden operator nie poda w ofercie/regulaminie informacji iż internet jest bez limitu GB.

Wtedy nie miałoby sensu kupowanie do domu abonamentu internetu stacjonarnego za 50-60 zł.

 

Ja osobiście w abonamencie w Play na firmę w okresie rozliczeniowym wykorzystuję max. 40-45 GB danych i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby internet zwolnił.

Nie wiem jak jest przy wyższym użyciu. Mi się nie udało wykorzystać więcej.

 

Na serio porównujesz ineternet komórkowy ze stacjonarnym ????

Jeszcze długo to nie będą porównywalne oferty.


Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#12 GAMA007

GAMA007
  • 1 394 postów
  • Płeć:
  • SkądBochum

Napisano 24 maja 2016 - 12:47

Witam,

 

Internet jest bez limitu.zmniejsza się tylko jego szybkość:).. po wykorzystaniu pakietu danych jego szybkość spada w dół....

( u każdego szanującego się operatora jest to zawarte w umowie )

 

Pozdrawiam

 

GAMA007



#13 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 24 maja 2016 - 18:38

Z ciekawości pogrzebałem w warunkach operatorów oferujących tzw. „nielimitowany” Internet LTE:

 
Plus:
W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego korzystania z Usług niezależnie od ilości przesłanych danych. Realizowane jest to poprzez przydzielanie odpowiednich wartości parametrów dostępu do sieci telekomunikacyjnej zgodnie z rosnącym zużyciem danych, w tym obniżenie prędkości transmisji danych do prędkości minimalnej 32 kb/s.
 
Play:
Po przekroczeniu przez Abonenta 100 GB transmisji danych w pełnym Okresie Rozliczeniowym szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych ulega obniżeniu do końca tego okresu i wynosi nie więcej niż 1 Mb/s.
(...)
Po przekształceniu Umowy w Umowę na czas nieokreślony, Operator zastrzega sobie prawo do obniżenia prędkości transmisji danych danemu Abonentowi po przekroczeniu przez niego 100 GB w danym Okresie Rozliczeniowym w ramach usługi „Internet bez limitu GB na czas nieokreślony”. W takim przypadku do końca Okresu Rozliczeniowego Abonent będzie miał możliwość pobierania i wysyłania danych z największą prędkością, jaka jest możliwa do osiągnięcia w danych warunkach technicznych, jednakże nie większą niż 32 kb/s.
 
Orange:
Orange ograniczy prędkość transmisji danych do nie więcej niż 1 Mb/s w przypadku, gdy transfer danych w technologii LTE po zużyciu podstawowego pakietu danych przekroczy wartość 100 GB.
 
T-Mobile:
W przypadku wysokiego zużycia danych przez Abonenta, obciążającego sieć w sposób zagrażający jej prawidłowemu funkcjonowaniu lub/i korzystaniu z niej przez innych użytkowników, Operator zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione, jednakże ponowne wystąpienie przesłanek wskazanych w zdaniu poprzednim uprawnia Operatora do ponownego jego zastosowania.
 
Za te 16 kilobitów dla T-Mobile należy się karny strzał w pysk z pistoletu na wodę (dla porównania – dawno, dawno temu modem na Atari łączył mi się na 36 kilobitów, ale wtedy strony były głównie tekstowe). Interesujący jest Play z ograniczeniem do 1 megabita, podobnie Orange. Co ciekawe, Play zastrzega sobie zwalnianie do 32 kilobitów po upływie okresu umowy (to jest poziom obecnie nieużywalny i nadal wolniejszy niż moje stare Atari).
 
Podsumowując: każdy operator ma limit, tylko ich parszywe marketoidy wypierdziały sobie nazwę „Internet nielimitowany”, zasłaniając się pewnie tym, że po przekroczeniu limitu operator nie wyłącza Internetu zupełnie, tylko uniemożliwia korzystanie z niego. Bądźmy poważni, 16 kilobitów…
 
Polecam program BitMeter OS (darmowy, na wszystkie systemy), który pozwala zmierzyć, ile rzeczywiście Internetu zużywamy. Warto zainstalować go sobie na miesiąc, aby stwierdzić, jaki limit jest nam rzeczywiście potrzebny. Jedna uwaga: posiadacze normalnych dysków (czyli SSD) powinni ręcznie zmniejszyć częstotliwość zapisu do bazy danych, domyślnie program zapisuje dane co sekundę, co dla SSD nie jest raczej zdrowe.

Użytkownik Gregory edytował ten post 24 maja 2016 - 21:40

  • GAMA007 i bolec71 lubią to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#14 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maja 2016 - 08:23

Praktycznie z Play jest ciut inaczej. Oczywiście regulamin regulaminem a tną dopiero po osiągnięciu 200 GB - wiem to z autopsji. Problem polega na tym, że jeśli przekroczysz te 200 GB nie możesz już dokupić dodatkowego pakietu i męczysz się z 1M do końca okresu rozliczeniowego.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#15 toka

toka
  • 123 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2016 - 15:11

Ja mam w Playu i nic mi jeszcze nie zwolniło. Podpisałem umowę na "bez limitu", więc jakby mi ucięli, to miałbym pretekst żeby zerwać umowę



#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lipca 2016 - 16:04

Praktycznie z Play jest ciut inaczej. Oczywiście regulamin regulaminem a tną dopiero po osiągnięciu 200 GB - wiem to z autopsji. Problem polega na tym, że jeśli przekroczysz te 200 GB nie możesz już dokupić dodatkowego pakietu i męczysz się z 1M do końca okresu rozliczeniowego.

Albo wsadzasz inną kartę SIM jeśli jest pilna potrzeba. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#17 g

g
  • 56 postów

Napisano 30 lipca 2016 - 23:30

Jest nowa oferta PLAY dla przedłużających umowę, którzy ją wypowiedzieli. 40 zł - nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne, nielimitowane SMS i MMS i "internet bez limitu" czyli 10 GB na pełnej prędkości a później lejek DL 1Mb/s UL 384 kb/s :) umowa na czas nieokreślony

A żeby nie być gołosłownym, regulamin: http://www.play.pl/d..._2016-07-23.pdf

Dostępna tylko dla osób, którzy wypowiedzieli umowę i tylko telefonicznie *500/8/2 :)


Użytkownik g edytował ten post 30 lipca 2016 - 23:31


#18 ultragreen

ultragreen
  • 14 postów

Napisano 31 lipca 2016 - 19:56

I podrożał net w opcji na kartę.


Macbook Air 13,3, Mac Mini, Iphone 4s, Iphone 5s


#19 mikimike

mikimike
  • 107 postów
  • SkądStarogard Gdański, Poland

Napisano 01 sierpnia 2016 - 23:49

W Orange dla Firm masz internet 500gb jeśli używasz w okręgu 500m od ustalonej pozycji np. W domu, w biurze. Lecisz z pełna dostępna prędkością po 3G czy Lte. Po wykorzystaniu paczki lecisz z maksymalna prędkością 10mbit. Koszt 50zl miesięcznie

#20 g

g
  • 56 postów

Napisano 04 sierpnia 2016 - 17:23

@mikimike - opcja fajna, ale dla kogoś, kto w domu/biurze nie ma internetu stacjonarnego i Wi-Fi. Myślę, że autorowi chodziło raczej o nielimitowany internet wszędzie :)



#21 mikimike

mikimike
  • 107 postów
  • SkądStarogard Gdański, Poland

Napisano 05 sierpnia 2016 - 12:49

@mikimike - opcja fajna, ale dla kogoś, kto w domu/biurze nie ma internetu stacjonarnego i Wi-Fi. Myślę, że autorowi chodziło raczej o nielimitowany internet wszędzie :)

Wi fi masz np bierzesz urządzenie Huawei B315 - takie mamy właśnie w naszym biurze. Co do internetu poza strefą to masz 60GB - i możesz korzystać z urzadzenia biurowego lub za free dobrać drugą kartę, która korzysta z tych 60 GB w tej samej cenie.



#22 Suami777

Suami777
  • 22 postów

Napisano 13 sierpnia 2016 - 15:55

Oferta na firme w Play - nielimitowne rozmowy na tel stacjonarne i gsm, nielimitowane rozmowy w UE, nielimitowany internet w polsce (brak jakiegokolwiek limitu czy to danych czy lte), 1gb internetu w UE co miesiac - 65 zl miesiecznie



#23 mikimike

mikimike
  • 107 postów
  • SkądStarogard Gdański, Poland

Napisano 18 sierpnia 2016 - 13:49

Oferta na firme w Play - nielimitowne rozmowy na tel stacjonarne i gsm, nielimitowane rozmowy w UE, nielimitowany internet w polsce (brak jakiegokolwiek limitu czy to danych czy lte), 1gb internetu w UE co miesiac - 65 zl miesiecznie

przeczytaj regulamin a potem pisz :)


  • motylio lubi to

#24 laleczka33

laleczka33
  • 3 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 01:11

nc+ ma teraz fajne oferty na neta, zobacz sobie ich ofertę



#25 Germ@n

Germ@n
  • 182 postów
  • Płeć:

Napisano 14 sierpnia 2017 - 23:32

Oferta na firme w Play - nielimitowne rozmowy na tel stacjonarne i gsm, nielimitowane rozmowy w UE, nielimitowany internet w polsce (brak jakiegokolwiek limitu czy to danych czy lte), 1gb internetu w UE co miesiac - 65 zl miesiecznie

 

Sprawdziłem ten "nielimitowany Internet" w aktualnej ofercie (sierpień 2017r.) i okazuje się (pisane drobnym druczkiem), że taki jest nielimitowany, że po 20GB zwalnia prawie do zera... :mellow:


iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone 14-> iPhone 15.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych