Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cortland Pakiet Bezpieczeństwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 cherryrain

cherryrain
  • 27 postów

Napisano 19 kwietnia 2016 - 11:03

Witam, dzisiaj planuję zakupić swojego pierwszego Maca - rMPB 13" w Cortlandzie.

Wcześniej robiłem rozeznanie w iSpocie i sprzedawca zamiast AppleCare polecił mi ubezpieczenie od PZU, podobna opcja jest w Cortlandzie tylko z Allianzem.

 

Czy miał ktoś do czynienia z "pakietem bezpieczeństwa Cortland" i mógłby podzielić się opinią?

 

 

Pozdrawiam ;)



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 kwietnia 2016 - 12:17

A czym różni się gwarancja na sprzęt od ubezpieczenia od ryzyk zewnętrznych?
i ciekawostki:
Wyłączenia: spowodowanych bezpośrednio lub pośrednio przez kradzież zwykłą – nie noszącą w sobie znamion ani śladów włamania, jak również spowodowanych przez zagubienie lub defraudację;
 
czyli jak Ci zawiną z plecaka, w pociągu, ze stolika w Starbucksie itd. to nie ma znamion i śladów włamania - kup i spij spokojnie :)

Czytaj wyłączenia z ubezpieczenia bo może się okazać, że jak rano wypijesz herbatę zamiast kawy to ubezpieczenie nie obowiązuje...


Użytkownik DanielF edytował ten post 19 kwietnia 2016 - 12:22

Fallout ...war, war never changes...

#3 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 19 kwietnia 2016 - 14:16

Wszystko jest tak "wycyrklowane", że w praktyce nigdy nie Spełnisz warunków do wypłaty odszkodowania :-) Pomijam kwestie "interpretacji" bo to temat--rzeka. A "pan w Cortlandzie" jest zwykłym sprzedawcą produktu(ów), a nie "dobrym wujkiem" - ma z tego pewnie jakąś prowizję więc o nią po prostu walczy . PZU (i podobni) też walczy .


Użytkownik madmax332 edytował ten post 19 kwietnia 2016 - 14:19


#4 cherryrain

cherryrain
  • 27 postów

Napisano 19 kwietnia 2016 - 16:30

w sumie przede wszystkim zależy mi na przedłużonej gwarancji - jakby nie patrzeć wychodzi sporo taniej niż AC, jedyna wada to że po roku mogę komputer oddać tylko do Cortlandu ale na szczęście salon mam 10 minut piechotą ;)

 

MacBook zakupiony, dzięki za powyższe opinie!



#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 kwietnia 2016 - 08:02

Ubezpieczenie nie zastąpi Ci Apple Care.
Pomijając kwestie które poruszali przedmówcy (wyłączenia, amortyzacja, wartość odtworzeniowa, udział własny, etc) ubezpieczenie nie obejmuje np. zużytej baterii (a w Retinie po prawie 3 latach ma szanse się zużyć i kosztuje prawie tyle co ... Apple Care.

Polisa jest dobra jako uzupełnienie Apple Care (np. od ryzyk których gwarancja producenta nie obejmuje: zalanie, przypadkowe uszkodzenie, kradzież z włamaniem, etc.)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwietnia 2016 - 11:34

Polecam omijać Cortland w takich sytuacjach, ponieważ kiedy zaczyna się problem to pracownicy chowają głowę w piasek, odrzucają połączenia telefoniczne i udają że ich nie ma. Wszystko jest dobrze jak kupujesz, kiedy jest jakiś problem robią wszystko, żeby nie wziąć odpowiedzialności. Do tego posuwają się do kłamania w żywe oczy i chamskich odzywek.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych