Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zalogować do systemu (nie chodzi o hasło)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 27 marca 2016 - 02:04

Hej,

Mam proble z MBA 2014. Szukałem sposobu na zwolnienie miejsca z dysku i kasowałem poprzez konsolę według poradnika, tak jak leci od punktu 3 do 7 https://imagazine.pl/2013/12/12/zwalnianie-przestrzeni-na-dysku-systemowym/

Niestety po ponownym uruchomieniu nie mogę sie zalogować. Wpisuje hasło, widzę jakiś pasek postępu i tyle, zatrzymuje się w 1/3 i dalej nie ruszy. Czekałem bardzo długo. Dodatkowo nie słyszę wentylatora, a komputer sie juz dość nagrzał :( Mam nauczkę co do bezmyślnego kasowania, ale czy jest opcja odzyskania tego co na pulpicie? Dzisiaj napisałem kilka stron tekstu, a backup robię co 4 dni...

Proszę o pomoc.

#2 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 marca 2016 - 12:54

jesteś pewien, że nie zrobiłeś literówki i nie napisałeś np. tak:

sudo rm -rf / usr/share/emacs/



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 27 marca 2016 - 16:16

Uruchom Maca z partycji odtwarzania. Później Terminal i sprawdź czy te pliki z Biurka jeszcze są na dysku, bo jedna nadliczbowa spacja w ścieżce polecenia rm mogła poczynić niezłe spustoszenie na dysku... Jeśli są, skopiuj je na pendrive i zainstaluj ponownie OS X bez formatowania partycji docelowej.

PS: Pulpit to jest w Windows ;)


Użytkownik pedros edytował ten post 27 marca 2016 - 16:17


#4 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 27 marca 2016 - 18:33

@klnt niestety nie przypomnę sobie już teraz :(

 

Co do głównego wątku to ten problem jest szeroko opisywany na zagranicznych forach i przestałem już liczyć, ile osób doświadczyło go. Niestety zakończyło się u mnie na przywracaniu systemu i odtwarzaniu z ostatniej kopii zapasowej. Wiele osób pisało jak sobie z tym poradzić i w zasadzie nie znalazłem sposobu, który zadziałałby u mnie (ale nie jestem sam, bo u niektórych działała porada A, u innego B, a u reszty nic...) Zasadniczo jeżeli komuś to pomoże, to zaleca się zerowanie pamięci NVRAM. Większości to pomogło. Niestety w moim przypadku nie :(



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2016 - 14:09

Tak na boku, doskonałe 'porady' w stylu 'usuń /usr/share/emacs'. Całe 32 MB, mega zysk.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych