Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zalogować do systemu (nie chodzi o hasło)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 27 marca 2016 - 02:04

Hej,

Mam proble z MBA 2014. Szukałem sposobu na zwolnienie miejsca z dysku i kasowałem poprzez konsolę według poradnika, tak jak leci od punktu 3 do 7 https://imagazine.pl/2013/12/12/zwalnianie-przestrzeni-na-dysku-systemowym/

Niestety po ponownym uruchomieniu nie mogę sie zalogować. Wpisuje hasło, widzę jakiś pasek postępu i tyle, zatrzymuje się w 1/3 i dalej nie ruszy. Czekałem bardzo długo. Dodatkowo nie słyszę wentylatora, a komputer sie juz dość nagrzał :( Mam nauczkę co do bezmyślnego kasowania, ale czy jest opcja odzyskania tego co na pulpicie? Dzisiaj napisałem kilka stron tekstu, a backup robię co 4 dni...

Proszę o pomoc.

#2 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 marca 2016 - 12:54

jesteś pewien, że nie zrobiłeś literówki i nie napisałeś np. tak:

sudo rm -rf / usr/share/emacs/

#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 27 marca 2016 - 16:16

Uruchom Maca z partycji odtwarzania. Później Terminal i sprawdź czy te pliki z Biurka jeszcze są na dysku, bo jedna nadliczbowa spacja w ścieżce polecenia rm mogła poczynić niezłe spustoszenie na dysku... Jeśli są, skopiuj je na pendrive i zainstaluj ponownie OS X bez formatowania partycji docelowej.

PS: Pulpit to jest w Windows ;)

Użytkownik pedros edytował ten post 27 marca 2016 - 16:17

#4 crab

crab
  • 262 postów

Napisano 27 marca 2016 - 18:33

@klnt niestety nie przypomnę sobie już teraz :(

Co do głównego wątku to ten problem jest szeroko opisywany na zagranicznych forach i przestałem już liczyć, ile osób doświadczyło go. Niestety zakończyło się u mnie na przywracaniu systemu i odtwarzaniu z ostatniej kopii zapasowej. Wiele osób pisało jak sobie z tym poradzić i w zasadzie nie znalazłem sposobu, który zadziałałby u mnie (ale nie jestem sam, bo u niektórych działała porada A, u innego B, a u reszty nic...) Zasadniczo jeżeli komuś to pomoże, to zaleca się zerowanie pamięci NVRAM. Większości to pomogło. Niestety w moim przypadku nie :(

#5 ftpd

ftpd

Nie.

• 19 580 postów

Napisano 30 marca 2016 - 14:09

Tak na boku, doskonałe 'porady' w stylu 'usuń /usr/share/emacs'. Całe 32 MB, mega zysk.

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych