Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wady i zalety iPoda touch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#26 Blackout

Blackout
  • 29 postów
  • SkądCybertron

Napisano 26 grudnia 2007 - 13:00

Oczywiście, ale chciałbym też dsotać razem z nim więcej użytecznych aplikacji. Np czemu ipod został wykastrowany z aplikacji iPhona? Tego nie rozumiem.


No to było zainwestować w iPhona, a nie kupować jakiś szmelc jakim jest iPod Touch :P
iPod jest to ODTWARZACZ MP3/MP4... nic więcej.


Bardzo dobry odtwarzacz muzyki, filmów, podcastów i zdjęć. Przy okazji można coś przejrzeć na necie.


Zgadzam się w zupełności :)


Jedyny drobny minus to nawigacja w miejscach w których strach wyciągnąc z kieszeni. Ciężko przyciszyć czy przełączyć :]


Hehe... ;) Też fakt ;)


Największym plusem (wg mnie) jest lista "On-The-GO" :D
Jeżeli taka opcja jest również w innych iPodach to proszę o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy przenośny odtwarzacz MP3/MP4 Apple'a ;)

A największym minusem jest bateria, która długo nie wytrzymuje podczas oglądania szachownicy ;)

#27 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2007 - 13:10

Oczywiście, ale chciałbym też dsotać razem z nim więcej użytecznych aplikacji. Np czemu ipod został wykastrowany z aplikacji iPhona? Tego nie rozumiem.

Bo masz iPoda touch, a nie iPhone'a! To tak jakbyś z żalem pytał dlaczego Fiat Seicento nie ma bajerów Fiata Stilo. Ano dlatego, że kupiłeś coś innego.

To nie ja idę w kierunku, tylko rynek. PMP, których funkcje kończą się na muzyce, filmach i necie będą powoli odchodzić do lamusa. Teraz ludzie wymagają już znacznie więcej funkcji.

A w jakim kierunku to idzie? W kierunku ekspresa do kawy? Odtwarzacz multimediów zawsze będzie odtwarzaczem multimediów. Tylko chińskie podróbki mają "wszystko" i "więcej".

Apple kształtuje rynek playerków mp3 wyłącznie pod względem designerskim.

Kolejny raz mijasz się z prawdą.

Ale nie mam aplikacji iphonowych nie wiedzieć czemu.

Człowieku. Nie masz aplikacji iPhone,a bo masz iPoda!

Jest to wyłącznie sztuczne dywersyfikowanie produktów przez Apple. Poza tym nie nazwałbym kalendarza, czy książki kontaktów "aplikacją".

No to jaka jest definicja aplikacji wg. Ciebie?

#28 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 grudnia 2007 - 13:46

Odtwarzacz multimediów zawsze będzie odtwarzaczem multimediów.

porownujac toucha do konkurencyjnych produktow nie zasluguje on na to miano.

#29 rafalyjm

rafalyjm
  • 75 postów

Napisano 26 grudnia 2007 - 14:16


To nie ja idę w kierunku, tylko rynek. PMP, których funkcje kończą się na muzyce, filmach i necie będą powoli odchodzić do lamusa. Teraz ludzie wymagają już znacznie więcej funkcji.

Apple kształtuje rynek playerków mp3 wyłącznie pod względem designerskim. Tak samo jest z komputerami.


Święta prawda.

lutecki, na nic Twoje spory. Każdy obiektywnie myślący człowiek, który INTERESUJĘ SIĘ WSZELAKIMI ODTWARZACZAMI MP3, NIE TYLKO IPODEM, wie, iż iPod jest w tej grupie zwykłą padaką, cienizną, która, gdyby zdjęto z niej powłokę i nałożono ciuszki noname, miała by fanów co najwyżej popoularnego TESCO.
Myślę tu o podstawowym zastosowaniu iPoda jakim jest odtwarzanie plików mp3 (żenującym jest fakt, iż poza format mp3 oraz żałosny AAC nie można się ruszyć w żadną stronę). Kpina z amatorów przenośnych grajków.
Gdyby nie wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak MP4, obsługa video, przeglądarka www, rynek posłałby iPoda do lamusa.
To co pozostaje to kwestia estetyki i ostatecznego gustu. Pod tym względem patrząc Apple ma naprawdę wiele do powiedzenie, co nie umniejsza faktu iż jest to mamienie ludzi, którzy zmuszeni są wydać 50% więcej za jakikolwiek produkt z Jabłuszkiem.

Forum Wasze całkiem całkiem ale większa doza obiektywizmu Panie lutecki nikomu zaszkodzić nie powinna ;)

#30 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 14:31

Bo masz iPoda touch, a nie iPhone'a!

iPod touch posiada identyczne bebechy poza funkcjami GSM. Nie widzę najmniejszgo powodu okrojenia ipoda z aplikacji, który z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie choćby po zjailbreakowaniu i działają na urządzeniu bezGSMowym.

A w jakim kierunku to idzie? W kierunku ekspresa do kawy? Odtwarzacz multimediów zawsze będzie odtwarzaczem multimediów. Tylko chińskie podróbki mają "wszystko" i "więcej".

Twoje usprawiedliwianie oczywistych niedociągnięć produktów Apple powoli robi się już żałosne. Czy ty w ogóle przyjmujesz jakąkolwiek krytykę Apple?
Chęć posiadania w produktach Apple tak standardowych dzisiaj funkcji jak divx, więcej odtwarzanych kodeków nazywasz żądaniem zrobienia z ipoda "ekspresu do kawy"....

Kolejny raz mijasz się z prawdą.

W twoim subiektywnym przekonaniu.

Człowieku. Nie masz aplikacji iPhone,a bo masz iPoda!

Biorąc pod uwagę, że oba urządzenia są praktycznie identyczne (poza różnicą GSM i jej brakiem), to trochę dziwne, że nie mam iphonowych aplikacji, które z powodzeniem działają na ipodzie, czego dowidzi jailbreak.

No to jaka jest definicja aplikacji wg. Ciebie?

Coś bardziej skomplikowanego niż prosty kalendarz, kalkulator czy kontakty.
Powiedzmy, ze oczekiwałbym np przeglądarki plików PDF, gier. Tego typu rzeczy.

#31 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 grudnia 2007 - 16:38

Ziew, pdf-y dzialaja a przegladarki nie ma tak jak nie ma "oficjalnego" dostepu do plikow. Ktos napisal o pozbawieniu iPoda Touch zewnetrznej otoczki - naturalnie, to ona czyni go produktem wyjatkowym, podobnie jak w przypadku innych produktow Apple (MacBook to tez podzespoly z pc) i dlatego niektorzy wybieraja te produkty :-) .

#32 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 17:31

jakiej zewnętrznej otoczki?

#33 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 26 grudnia 2007 - 17:41

Deign i marka, kupiłem swojego Toucha, aby się wyróżnić od cool młodzieży z "MP4" za 150 zeta z Allegro o pojemności 1gb, która magicznie pomniejsza sie do 128mb.

#34 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 17:59

ta "cool młodzierz" oprócz tandetnych mp4 ma też masę cowonów, archosów, creativów, iriverów, meizu a to już nie jest tandeta. Na rynku mp3 nie ma wyboru między Applem i tandetnym mp4. Jest wiele innych firm, równie dobrych, a nierzadko lepszych. Zgadzam się, że Apple to design i marka i niestety nic poza tym. Taki mit, który kupujemy za sprawą marketingowych strategii.

#35 jankor

jankor
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 grudnia 2007 - 18:43

Apple to design i marka i niestety nic poza tym

Ekhem no bez przesady ;) .

#36 racuchy

racuchy
  • 673 postów

Napisano 26 grudnia 2007 - 18:45

Niezgodzę się, dla przeciętnych ludzi, i 'cool mlodziezy'' firmy jak iriver czy iaudio nie istnieja.
Sa tzw empetrojki normalne,, z supermarketu za 100zl z gratis smyczka, tansze creativy ze sklepu nie dla idiotow albo drozsze ipody, dla tzw burżuazji ;P.
Poza tym, nikt tutaj nie twierdzi, apple jest the best. Ale wyolbrzymiasz te wady. Ja ciagle przedłoże kazdego ipoda ponad inne odtwarzacze. I powodem nie jest tylko design czy opakowanie. Jest wygodny w obsludze, ladnie gra i wyglada. I prosze, nie piszcie mi o jakis ''audiofilskich'' bzdurkach, ze touch ma zenujaca jakosc, ze gwalci moj zmysl sluchu etc.

Zgadzam się, że Apple to design i marka i niestety nic poza tym. Taki mit, który kupujemy za sprawą marketingowych strategii.


nie wiem za bardzo o jakie stratgie moze Ci chodzic ;P. Poza tym chyba nikt was nie zmusza do wydania pieniedzy akurat na ipoda toucha.

#37 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 19:07

nie wiem za bardzo o jakie stratgie moze Ci chodzic ;P. Poza tym chyba nikt was nie zmusza do wydania pieniedzy akurat na ipoda toucha.

Strategie komunikacji marketingowej:D
Nikt nie zmusza kupować, ale są tacy klienci, do których m.in ja się zaliczam, którzy doceniają troskę Apple o design produktów, ale chcieliby aby inne aspekty produktu były na równie wysokim poziomie. Do zalet zapomniałem jeszcze napisać o ładnym i wygodnym menu w ipodzie touch. Swoje dywagacje podsumuję stwierdzeniem, że mam nadzieję, iż ipod touch to tylko taki tester rynku dla Apple i że przyszłe edycje tego urządzenia będą już znacznie lepsze.

Co do dźwięku a ipodzie - solidny średni poziom, ale bez rewelacji. Od Apple jednak mogłoby się oczekiwać własnie rewelacji pod każdym względem w ich produktach. W końcu ta firma lansuje się na rewelacyjną i innowacyjną, tworzącą "premium products", więc chciałbym tego doświadczyć również w jakości dźwieku. Czy oczekuję zbyt wiele od Apple?

#38 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2007 - 19:42

iPod touch posiada identyczne bebechy poza funkcjami GSM. Nie widzę najmniejszgo powodu okrojenia ipoda z aplikacji, który z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie choćby po zjailbreakowaniu i działają na urządzeniu bezGSMowym.

Nie chodzi o bebechy. To są dwa różne produkty, więc posiadają różne aplikacje! Wg. Ciebie Trabant z silnikiem Polo powinien posiadać te same opcje co VW, bo ma ten sam silnik.

Twoje usprawiedliwianie oczywistych niedociągnięć produktów Apple powoli robi się już żałosne. Czy ty w ogóle przyjmujesz jakąkolwiek krytykę Apple?

Jak poczytasz forum to zobaczysz, że sam krytykuję Apple w niektórych tematach. Ale tylko w tych, w których krytyka nie dotyczy wyłącznie mojego widzi mi się, a wszystkich użytkowników.

Chęć posiadania w produktach Apple tak standardowych dzisiaj funkcji jak divx, więcej odtwarzanych kodeków nazywasz żądaniem zrobienia z ipoda "ekspresu do kawy"....

Tak.

W twoim subiektywnym przekonaniu.

Nie prawda. Czy gdy mówiłeś o sprzedawaniu przez Apple MP3, to zwrócenie Ci uwagi było niepotrzebne wg. Ciebie? Czy to była nieprawda w moim subiektywnym przekonaniu?

Biorąc pod uwagę, że oba urządzenia są praktycznie identyczne (poza różnicą GSM i jej brakiem), to trochę dziwne, że nie mam iphonowych aplikacji, które z powodzeniem działają na ipodzie, czego dowidzi jailbreak.

Czytaj wyżej.

Coś bardziej skomplikowanego niż prosty kalendarz, kalkulator czy kontakty.

Więc czym jest kalendarz, kalkulator jeśli nie programem?

#39 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 19:55

Nie chodzi o bebechy. To są dwa różne produkty, więc posiadają różne aplikacje! Wg. Ciebie Trabant z silnikiem Polo powinien posiadać te same opcje co VW, bo ma ten sam silnik.

Złe porównanie. Ipod ma praktycznie wszystko identyczne co iPhone, nie tylko "silnik".

Nie prawda. Czy gdy mówiłeś o sprzedawaniu przez Apple MP3, to zwrócenie Ci uwagi było niepotrzebne wg. Ciebie? Czy to była nieprawda w moim subiektywnym przekonaniu?

To, czy Apple sprzedaje w itunes store mp3 czy nie, nie ma żadnego znaczenia, bo nie to bylo meritum polemiki w tym względzie. Meritum było twoje twierdzenie, że divx jest formatem pirackim, co ci udowodniłem, że jest nieprawdą, bo po pierwsze jest to legalna firma działająca w USA, która certyfikuje wiele stacjonarnych odtwarzaczy renomowanych firm, jak również przenośnych videoplayerków, jak również w ogólnej sprzedaży są dostępne filmy w tym formacie. Apple, jeśli nawet nie sprzedaje mp3 to supportuje ten format w ipodach, więc co Apple wspiera piractwo?. Twój argument dotyczący meritum polemiki był więc nietrafiony. Być może Apple nie sprzedaje mp3 nie wnikam to, pewnie tak jest i nie podważam tego, ale nie to było clue w tej polemice i dobrze o tym wiesz.

Więc czym jest kalendarz, kalkulator jeśli nie programem?

O matko, no przecież wiadomo, że techniczne rzecz ujmując jest aplikacją. Takie rzeczy jak kalkulator, kalendarz czy kontakty to wg mnie aplikacyjki. Jak już pisałem dobrze by było, jakby touch miał coś bardziej skomplikowanego niż kalendarz ;) Np wspomniane przeze mnie gry, czy choćby zresztą też proste notatki.... a tego niestety nie ma.


Jeśli ty nazywasz oczekiwanie wsparcia divc i paru innych kodeków/formatów poza mp3 i mp4 żądaniem "ekspresu do kawy" to gratuluję ci dobrego poczucia humoru. Najwyraźniej mamy totalnie inne postrzeganie na to jak pełnoprawny PMP z prawdziwego zdarzenia powinien wyglądać w zakresie swoich funkcji.

#40 narco

narco
  • 131 postów

Napisano 26 grudnia 2007 - 19:59

30minut słuchania muzyki, 20 w internecie i 1/3 baterii zużyta.

#41 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2007 - 20:03

Złe porównanie. Ipod ma praktycznie wszystko identyczne co iPhone, nie tylko "silnik".

Ale Ty nadal nie rozumiesz, że to są dwa produkty. Jeden jest odtwarzaczem który ma aplikacje x, y, z, a drugi jest telefonem który ma aplikacje x, y, z, c, d, e, ...

To, czy Apple sprzedaje w itunes store mp3 czy nie, nie ma żadnego znaczenia, bo nie to bylo meritum polemiki w tym względzie.

Oczywiście, że ma znaczenie, bo o tych właśnie mijaniach się z prawdą mówiliśmy.

O matko, no przecież wiadomo, że techniczne rzecz ujmując jest aplikacją.

A więc doszliśmy do porozumienia. iPod ma dołączone aplikacje.

Jeśli ty nazywasz oczekiwanie wsparcia divc i paru innych kodeków/formatów poza mp3 i mp4 żądaniem "ekspresu do kawy" to gratuluję ci dobrego poczucia humoru. Najwyraźniej mamy totalnie inne postrzeganie na to jak pełnoprawny PMP z prawdziwego zdarzenia powinien wyglądać w zakresie swoich funkcji.

Mhm.

#42 rafalyjm

rafalyjm
  • 75 postów

Napisano 26 grudnia 2007 - 20:33

Cytat:
Autorem cytatu jest goodboy25
Jeśli ty nazywasz oczekiwanie wsparcia divc i paru innych kodeków/formatów poza mp3 i mp4 żądaniem "ekspresu do kawy" to gratuluję ci dobrego poczucia humoru. Najwyraźniej mamy totalnie inne postrzeganie na to jak pełnoprawny PMP z prawdziwego zdarzenia powinien wyglądać w zakresie swoich funkcji.

Mhm.


goodboy25
Prędzej doczekamy się w iPodzie ekspresu do kawy niz porządnego korektora albo kodeka :lol: :lol: :lol:

#43 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 20:47

pewnie tak, ale pożyjemy, zobaczymy :P lutecki, znudziło mi się już pisanie wkółko do człowieka, który ma problemy z rozumieniem tekstu pisanego. Dla ciebie iphone i ipod touch to dwa różne produkty, a dla mnie to to samo, tylko jeden z funkcją GSM a drugi bez. Pisałeś, że divx to piracki format, to ci odpowiedziałem, że to nieprawda i podałem dowody i że analogicznie idąc twoją logiką możnaby nazwać mp3 jako piracki format, a Apple supportuje przecież mp3, a ty mi tu gadasz, że polemika dotyczyła czy itunes sprzedaje mp3 czy nie.... Nie dogadamy się i niech każdy zostanie przy swoim.

#44 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2007 - 20:54

znudziło mi się już pisanie wkółko do człowieka, który ma problemy z rozumieniem tekstu pisanego. Dla ciebie iphone i ipod touch to dwa różne produkty, a dla mnie to to samo, tylko jeden z funkcją GSM a drugi bez.

Bo nie przekonasz mnie do tego do czego się właśnie przyznałeś - że iPod i iPhone to jeden produkt :) Większej głupoty nie słyszałem :D

#45 Blackout

Blackout
  • 29 postów
  • SkądCybertron

Napisano 26 grudnia 2007 - 21:04

A moglibyście teraz pisać o jakiś zaletach iToucha bo mam ochotę wywalić swój "szmelc" przez okno i zostawić go tam żeby zamarzł i nie pokazywał mi sie więcej na oczy ze swoją beznadziejną jakością dźwięku i możliwością odtwarzania żałosnego formatu AAC ;););)

#46 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 26 grudnia 2007 - 21:08

Bo nie przekonasz mnie do tego do czego się właśnie przyznałeś - że iPod i iPhone to jeden produkt :) Większej głupoty nie słyszałem :D

spoko, nawzajem się nie przekonamy i niech tak już sotanie. Dla mnie to ty głupoty pisałeś.

---- Dodano 26-12-2007 o godzinie 21:09 ----

A moglibyście teraz pisać o jakiś zaletach iToucha bo mam ochotę wywalić swój "szmelc" przez okno i zostawić go tam żeby zamarzł i nie pokazywał mi sie więcej na oczy ze swoją beznadziejną jakością dźwięku i możliwością odtwarzania żałosnego formatu AAC ;););)

design, marka, solidne wykonanie obudowy, zaawansowane funkcje dotykowe, możliwość odtworzenia filmików, coverflow, net. To chyba wszystko :)

#47 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 grudnia 2007 - 21:11

Plusy: Obsługuje świetny format AAC :)

#48 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 grudnia 2007 - 21:17

Myślę tu o podstawowym zastosowaniu iPoda jakim jest odtwarzanie plików mp3 (żenującym jest fakt, iż poza format mp3 oraz żałosny AAC nie można się ruszyć w żadną stronę).

oh, jest jeszcze alac. ale z drugiej strony ipody nie obsluguja co bardziej zaawansowanych opcji aac.

nie zgodze sie ze duzo ludzi uzywa innych odtwarzaczy niz ipod i noname. trafnie to ujal racuchy. jakos nie zauwazylem zeby ktos ze znajomych (a nawet przypadkowo spotkanych ludzi) mial odtwarzacz inny niz noname lub apple. jedna (sic!) osoba wsrod znajomych miala t10. a dlaczego? bo produkty apple sa sprzedawane w wiekszosci sklepow poczynajac od tych nie dla idiotow, przez empiki, na ispotach konczac. marketing innych firm poza apple na polskim rynku nie istnieje. i apple to wykorzystuje sprzedajac za wyzsza cena produkty o mniejszej funkcjonalnosci niz konkurencja. bo ludzie i tak to kupia. zdaje sie ze wspominalem juz cos o owcach...

#49 Blackout

Blackout
  • 29 postów
  • SkądCybertron

Napisano 26 grudnia 2007 - 21:38

Zamykam (okno) bo zimno i zaraz sie pobawię iPodem (nie będę nim rzucał) ;) Ja bym jeszcze dodał playliste "On-The-Go" (do tych zalet)... tak jak pisałem wcześniej (nie wiem czy jest coś takiego w innych iPodach), to jest extra opcja :) nie mogę bez niej żyć ;)

#50 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 26 grudnia 2007 - 21:39

goodboy25: jeśli iPod Touch i iPhone to dla Ciebie dwa takie same produkty, to stawiam Ci 17 tysięcy flaszek, jeśli weźmiesz w swe spracowane ręce Toucha i do mnie zadzwonisz. Numer, jeśli sobie życzysz podam Ci na PM.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych