Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Bateria MacBook Pro Retina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#51 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 marca 2016 - 10:06

To, że Ty inaczej rozumiesz słowo pisane to już Twój problem. Z tego artykułu wynika dokładnie, że w nowych MacBookach nie ma potrzeby robienia żadnej kalibracji ani kiedy jest nowy, ani w przyszłości. Tak jest tam napisane.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#52 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2016 - 10:42

A i potwierdza to praktyka...


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#53 fiba

fiba
  • 11 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 17:40

Odkopię trochę wątek. Kupiłem dla swojej dziewczyny MBP 13" mid 2014 z 385 cyklami baterii i zaczęła coś przebąkiwać, że bateria nie trzyma tak dobrze jak w mojej 15. Po zainstalowaniu CoconutBattery okazało się, że bateria faktycznie ma tyle cykli ale "design capacity" pokazuje na 80,6%. Czy to możliwe żeby z tego powodu trzymał około 2,5-3h jedynie przy przeglądaniu internetu oraz podświetleniu na 3/4 jasności (bez klawiatury)?
Czytałem, że apple do 1000 cykli gwarantuje 80% sprawności baterii a jeśli spadnie poniżej to wymienia. Jeśli wierzyć Coconut to pasuje chyba odczekać chwilę i oddać na gwarancję bo mac do października ma wykupione Apple Care. Jest jakiś pewniejszy program do diagnozy niż to?
 



#54 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 18:39

Apple Care do października 2017 jak rozumiem? Jeśli tak, to można spokojnie oddawać na gwarancję. Ewentualnie poczekać jeszcze trochę aż pojemność baterii jeszcze bardziej spadnie.

#55 fiba

fiba
  • 11 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 18:54

Tak, do października 2017. A jest jakiś program do diagnostyki baterii bardziej wiarygodny od Coconut? Ewentualnie jakaś inna darmowa (ale a miarę pewna) alternatywa żeby porównać?
 



#56 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 19:09

Odkopię trochę wątek. Kupiłem dla swojej dziewczyny MBP 13" mid 2014 z 385 cyklami baterii i zaczęła coś przebąkiwać, że bateria nie trzyma tak dobrze jak w mojej 15. Po zainstalowaniu CoconutBattery okazało się, że bateria faktycznie ma tyle cykli ale "design capacity" pokazuje na 80,6%. Czy to możliwe żeby z tego powodu trzymał około 2,5-3h jedynie przy przeglądaniu internetu oraz podświetleniu na 3/4 jasności (bez klawiatury)?
Czytałem, że apple do 1000 cykli gwarantuje 80% sprawności baterii a jeśli spadnie poniżej to wymienia. Jeśli wierzyć Coconut to pasuje chyba odczekać chwilę i oddać na gwarancję bo mac do października ma wykupione Apple Care. Jest jakiś pewniejszy program do diagnozy niż to?
 

Ilość cykli nie ma znaczenia. Jak masz ACPP, a pojemność baterii spada poniżej 80% to masz wymianę za darmo.
https://support.appl.../repair/service


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#57 funk_off

funk_off
  • 7 postów

Napisano 12 marca 2017 - 17:25

witam, podepnę się pod temat. mam podobna sytuacje macbook pro retina 2015 zakupiony w maju ubiegłego roku. na chwile obecna 108 cykli, a stan pojemności baterii 91%. jeszcze tydzień temu wahal się miedzy 94-95%. szczerze martwi mnie to tymbardziej że mam standardowa roczna gwarancje

i nie wiem czy wykupić szybko apple care czy już teraz zglosic to do serwisu. ktoś miał może taka sytuację i cos doradzi? 



#58 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 marca 2017 - 18:40

Serwis jak nie stwierdzi wady (czyt.: uszkodzonej baterii) to nie wymieni, chyba że (jak wspomniałem wcześniej) pojemność spadnie <80% w okresie gwarancji. Na tempo spadku pojemności baterii mają wpływ różne czynniki (np. używanie kiepskiej jakości ładowarek).
Zakup ACPP warto rozważyć niezależnie od tego czy zdążysz "zużyć" baterię w okresie gwarancji (a wymiana baterii w Retinie to koszt. ok. 1000zł.)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#59 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 12 marca 2017 - 19:12

Witam,
Mam mojego MacBooka około roku.
Coraz krócej trzyma mi bateria.
CoconutBattery twierdzi, że ma 95% pojemności przy 119 cyklach.
Czy to normalne?
Bo według Apple powinno być 80% przy 1000(!) cykalch.
 

 

U mnie taki wynik

otMo9qX.png


Użytkownik fryto edytował ten post 12 marca 2017 - 19:16

 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#60 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 marca 2017 - 19:32

Masz po 35 cyklach baterię trochę lepszą (większej pojemności) niż znamionowa.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#61 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 12 marca 2017 - 22:04

Masz po 35 cyklach baterię trochę lepszą (większej pojemności) niż znamionowa.

 

 No tak mi pokazuje ta aplikacja, sam nie wiem czy jej wierzyć czy nie


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#62 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 marca 2017 - 22:18

 No tak mi pokazuje ta aplikacja, sam nie wiem czy jej wierzyć czy nie

Nie ma powodu, żeby nie wierzyć. Fabrycznie nowe baterie przeważnie mają pojemności nieco wyższe niż znamionowa.

Natomiast nie ma powodów do obaw: te 93,8% to aktualny stan naładowania, a nie pojemność.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#63 funk_off

funk_off
  • 7 postów

Napisano 16 marca 2017 - 12:35

teraz u mnie to wyglada niestety tak - laptop jest teraz na zasilaczu (100% naladowany) a wg coconutbattery pojemnosc baterii 90% a max ladowanie na 99,3%. plik w zalaczniku Załączony plik  coconutBattery 16.03.pdf   80,71 KB   10 Ilość pobrań



#64 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 marca 2017 - 22:36

teraz u mnie to wyglada niestety tak - laptop jest teraz na zasilaczu (100% naladowany) a wg coconutbattery pojemnosc baterii 90% a max ladowanie na 99,3%. plik w zalaczniku attachicon.gifcoconutBattery 16.03.pdf

Po 10 miesiącach używania ubyło Ci 10% pojemności baterii. Jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy nie spadnie o kolejne 10%, ale jednocześnie ubytku kolejnych 10% możesz spodziewać się przed upływem kolejnych 2 lat. Tym bardziej warto rozejrzeć się za ACPP.

BTW: z przedstawionego raportu wynika, że naładowany jest w 99.3% a nie w 100%.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#65 funk_off

funk_off
  • 7 postów

Napisano 17 marca 2017 - 12:56

Po 10 miesiącach używania ubyło Ci 10% pojemności baterii. Jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych 2 miesięcy nie spadnie o kolejne 10%, ale jednocześnie ubytku kolejnych 10% możesz spodziewać się przed upływem kolejnych 2 lat. Tym bardziej warto rozejrzeć się za ACPP.

BTW: z przedstawionego raportu wynika, że naładowany jest w 99.3% a nie w 100%.

tak, co do ACPP to zamierzam wykupic innej opcji nie widze. nie wiem tylko jak to wykupic skoro po wejscu na strone apple i wprowadzeniu nr seryjnego nie pojawia mi sie opcja wykupienia pakietu. jest tylko informacja ze mam coraz mniej czasu i tyle. 

natomiast 99,3% (powinno byc 100%) to jest wartosc naladowanej baterii tzn. nie jestem na baterii tylko podlaczony jest laptop do zasilacza i swieci zielona lampka czyli nie laduje. te wartosci spadaja z dnia na dzien..zeby bylo smieszniej laptop od kilku dni nie jest praktycznie uzywany wiec obciazenia tez zadnego nie ma. 



#66 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 marca 2017 - 17:15

tak, co do ACPP to zamierzam wykupic innej opcji nie widze. nie wiem tylko jak to wykupic skoro po wejscu na strone apple i wprowadzeniu nr seryjnego nie pojawia mi sie opcja wykupienia pakietu. jest tylko informacja ze mam coraz mniej czasu i tyle. 

natomiast 99,3% (powinno byc 100%) to jest wartosc naladowanej baterii tzn. nie jestem na baterii tylko podlaczony jest laptop do zasilacza i swieci zielona lampka czyli nie laduje. te wartosci spadaja z dnia na dzien..zeby bylo smieszniej laptop od kilku dni nie jest praktycznie uzywany wiec obciazenia tez zadnego nie ma. 

 

Kupujesz AppleCare Protection Plan w dowolnym sklepie lub przez stronę Apple. Gdy masz pudełko otwierasz je i dzwonisz na infolinię Apple. Podajesz im SN komputera i kod APP i rejestrujesz.



#67 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 17 marca 2017 - 22:29

Widocznie nie, ja nie mówię, że to jest zły sposób użytkowania i od tego coś się stanie ale skoro są pewne ogólne zalecenia to warto się do nich stosować.


Pokaż mi zalecenia Apple, które mówią o tym, aby trzymać laptopa cały czas podłączonego do zasilacza. Jest wręcz na odwrót, Apple radzi odłączanie i normalne korzystanie z baterii. Ja po 3 latach nadal mam 92% baterii chociaż z baterii korzystam codziennie.

To, że coś krócej bateria trzyma raczej upatrywałbym w softwarze i jego wpływie, a nie w tym, że capacity spadło do 95%.

Baterie są tak zaprojektowane, aby wytrzymać 1000 cykli. Za cykl rozumiane jest wymienienie pełnego ładunku baterii, więc doładowanie codziennie przez 5 dni po 20% będzie zliczone jako cykl - a to jest dużo.

#68 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 17 marca 2017 - 23:47

tak, co do ACPP to zamierzam wykupic innej opcji nie widze. nie wiem tylko jak to wykupic skoro po wejscu na strone apple i wprowadzeniu nr seryjnego nie pojawia mi sie opcja wykupienia pakietu. jest tylko informacja ze mam coraz mniej czasu i tyle. 

natomiast 99,3% (powinno byc 100%) to jest wartosc naladowanej baterii tzn. nie jestem na baterii tylko podlaczony jest laptop do zasilacza i swieci zielona lampka czyli nie laduje. te wartosci spadaja z dnia na dzien..zeby bylo smieszniej laptop od kilku dni nie jest praktycznie uzywany wiec obciazenia tez zadnego nie ma. 

Bateria naładowana w 99% podłączona do ładowania NIE będzie doładowywana do 100%. Pozwól baterii trochę rozładować się (najlepiej nawet < 20%) i następnie podłącz do (nieprzerywanego) ładowania do 100%.


Użytkownik bee3 edytował ten post 17 marca 2017 - 23:47

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#69 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 18 marca 2017 - 07:36

Pokaż mi zalecenia Apple, które mówią o tym, aby trzymać laptopa cały czas podłączonego do zasilacza. Jest wręcz na odwrót, Apple radzi odłączanie i normalne korzystanie z baterii. Ja po 3 latach nadal mam 92% baterii chociaż z baterii korzystam codziennie.

 

 

Bzdura. Macbookom w niczym nie przeszkadza trzymanie ich ciagle podlaczonych do zasilacza. Wystarczy tylko raz na jakis czas dac im popracowac na baterii.



#70 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 18 marca 2017 - 08:35

U mnie sytuacja po ciut ponad roku wygląda tak

7818814898224511528860.png

 

Laptopa zawsze kiedy mogę trzymam na zasilaczu. Przy Chrome i normalnym użytkowaniu wytrzymuję około 4.5h na baterii, na safari może 5.5h.

 

Ogólnie mam w domu jeszcze MacBooka Pro z 2009 roku i tam sytuacja wygląda bardzo dobrze, grubo ponad 900 cykli i bateria pozwala na dwie godziny pracy, a fabryczna pozwalała na bodajże 3.5 albo 4h, pojemność po 7 latach i 900 cyklach wynosi około 70%.



#71 Danny7

Danny7
  • 56 postów
  • SkądAlberta

Napisano 31 marca 2017 - 16:45

Wlaczylem swojego pierwszego Maca [MacBook Pro retina 13, early 2015] w poniedzialek (27.03.17r).  Tyle tych tematow i wersji na temat korzystania z baterii ze glowa boli :)

 

Generalnie dzis mamy piatek... Od poniedzialku pracowalem na komputerze tak jak bym korzystal z iPhone'a, wiec na baterii i doladowywalem tylko do 100% gdy miałem juz niewiele np. 5-10%... i caly czas bateria

Po tych 5 dniach - 5 cykli poszło... 

 

Coś to nie za dużo??

 

PS. teraz po przeczytaniu tych postow podlaczylem sie grzecznie pod kabel


MacBook Pro 2020 M1


#72 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 kwietnia 2017 - 23:52

Wlaczylem swojego pierwszego Maca [MacBook Pro retina 13, early 2015] w poniedzialek (27.03.17r).  Tyle tych tematow i wersji na temat korzystania z baterii ze glowa boli :)

 

Generalnie dzis mamy piatek... Od poniedzialku pracowalem na komputerze tak jak bym korzystal z iPhone'a, wiec na baterii i doladowywalem tylko do 100% gdy miałem juz niewiele np. 5-10%... i caly czas bateria

Po tych 5 dniach - 5 cykli poszło... 

 

Coś to nie za dużo??

 

PS. teraz po przeczytaniu tych postow podlaczylem sie grzecznie pod kabel

 

srednio ile dziennie pracujesz na nim? wytrzymuje ci na 1 ladowaniu te 8h?



#73 Danny7

Danny7
  • 56 postów
  • SkądAlberta

Napisano 03 kwietnia 2017 - 16:05

Dzieki za odpowiedz, sorry ze dopiero teraz:

 

Średnio pracuje na nim dziennie powiedzmy 6-8 godzin, czasami zejdzie caly dzien... Czasami krótko.

 

Na jednym ladowaniu wytrzymuje mi w tym momencie okolo 10 godzin wiec chyba nie jest źle? 


MacBook Pro 2020 M1


#74 rastir

rastir
  • 105 postów

Napisano 03 kwietnia 2017 - 16:32

Wlaczylem swojego pierwszego Maca [MacBook Pro retina 13, early 2015] w poniedzialek (27.03.17r).  Tyle tych tematow i wersji na temat korzystania z baterii ze glowa boli :)

 

Generalnie dzis mamy piatek... Od poniedzialku pracowalem na komputerze tak jak bym korzystal z iPhone'a, wiec na baterii i doladowywalem tylko do 100% gdy miałem juz niewiele np. 5-10%... i caly czas bateria

Po tych 5 dniach - 5 cykli poszło... 

 

Coś to nie za dużo??

 

PS. teraz po przeczytaniu tych postow podlaczylem sie grzecznie pod kabel

Jeden cykl to jedno pełne ładowania czyli jakoś od 20% do 100%, czyli standardowo skoro codziennie korzystałeś powiedzmy cały dzień a pod koniec go ładowałeś to dlatego 5 dni równa się 5 cykli. 
Ja tam swojego trzymam zwykle pod kablem w domu, jak gdzieś wychodzę nie mam ochoty by kabel się przy mnie ciągnął np na łóżku to odłączam. Podłączony do ładowania cały czas macbook nie ładuje się, to fajnie czuć w momencie jak ładuje laptop przy porcie ładowania jest nagrzany. Normalnie mając pod prądem cały czas standardowa temp.



#75 Kowal23

Kowal23
  • 3 postów

Napisano 06 kwietnia 2017 - 07:33

Pomoże ktoś? Jeszcze dwa dni temu cocount pokazywał ponad 102% pełnej pojemności dzisiaj juz pojemnosc spadła poniżej 100%, w dodatku komputer uruchomiony 1 marca po raz pierwszy, kupiony w media markt fabrycznie zaplombowany, lecz program twierdzi że ma już 100 dni?

Jest w stanie ktoś to racjonalnie mi wytłumaczyć ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych