Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup programów graficznych - OS X


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawgod85

pawgod85
  • 14 postów

Napisano 14 marca 2016 - 13:27

Witam,

 

Potrzebuję dorady w aspekcie zakupu programów graficznych.

 

Biorę dotację na otwarcie działalności gospodarczej z urzędu pracy i mam znaczną pulę środków do wydania.

 

Chcę się uzbroić w MacBook Pro lecz potrzebne mi będzie do niego oprogramowanie.

 

Dotychczas pracowałem na PC i korzystałem z programów Corel Draw i Photo Shop.

 

Szukam zatem programów (wersja small biznes) które mógłbym zakupić w wersji BOX (licencja dożywotnia) w które warto było by zainwestować do 6000zł.

 

Widzę, że nie ma wersji Corel Draw na system OSX więc może potraficie mi polecić jakąś alternatywę ??

 

Photo Shopa znalazłem więc jest ok, lecz martwi mnie to, że kosztuje prawie 4000zł, a jest to wersja na 1 komputer, ale to już inna historia...

 

Zajmuje się projektowaniem reklam i bilbordów lecz w planach mam tworzenie wizualizacji na potrzeby projektowania wnętrz.

 

Proszę o polecenie jakiś sensownych rozwiązań gdyż nie chciałbym wydać pieniędzy w nieuzasadniony sposób.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2016 - 13:53

Znalazłeś Photoshopa w modelu innym niż subskrybcja? Upewnij się jeszcze, bo wydaje mi się to podejrzane. Adobe zrezygnował z innych modeli dystrybucji większości softu. Wyjątkiem jest Lightroom, który wciąż da się kupić ale do Twoich zastosowań nie wiem, czy się nada.

 

Pobierz wersje trial oprogramowania Affinity Photo i Affinity Designer. Wydaje mi się, że mogą trafić w Twoje potrzeby. Problem z nimi jest taki, że je się kupuje w App Store i kompletnie nie mam pojęcia, jak to zrobić, żeby dostać za nie fakturę (ja sobie odpuściłem).



#3 pawgod85

pawgod85
  • 14 postów

Napisano 14 marca 2016 - 14:21

Znalazłem coś takiego: http://winmedia.com.pl/adobe/adobe-photoshop-cs6-extended-pl-win-details . W opisie poniżej znajdziesz zapis: "Sprzedawany na aukcji pakiet składa sie z Adobe Photoshop Extended CS6 MAC PL upgrade oraz Adobe Photoshop CS5 będący podstawą (nowy,nieużywany,niezarejestrowany)".

 

Zastanawiam się czy warto to kupować w taki sposób... ?



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2016 - 14:32

Znalazłem coś takiego: http://winmedia.com....-pl-win-details . W opisie poniżej znajdziesz zapis: "Sprzedawany na aukcji pakiet składa sie z Adobe Photoshop Extended CS6 MAC PL upgrade oraz Adobe Photoshop CS5 będący podstawą (nowy,nieużywany,niezarejestrowany)".

 

Zastanawiam się czy warto to kupować w taki sposób... ?

 

Warto czy nie to musisz sobie sam przekalkulować, natomiast zanim kupisz, upewnij się, czy to jest właściwa licencja, bo w tytule jest "Adobe Photoshop CS6 Extended PL WIN" a dopiero poniżej odniesienie do MAC. To może być pomyłka.



#5 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 marca 2016 - 14:41

Ta wersja na 10.12 może nie działać bo w tej wersji Java 32- bit będzie zablokowana. Na nowszych systemach noże być problem poczytaj czy występują problemy z tym pakietem na nowszych systemach.
Fallout ...war, war never changes...

#6 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2016 - 14:51

PS CS 6 chodzi- nie wymaga javy.

 

Z tego co wiem to w Illustratorze są problemy w Photoshopie nie ma


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#7 pawgod85

pawgod85
  • 14 postów

Napisano 14 marca 2016 - 16:01

PS CS 6 chodzi- nie wymaga javy.

 

Z tego co wiem to w Illustratorze są problemy w Photoshopie nie ma

No właśnie...

 

Dlatego zastanawiam się czy jest sens kupować wersję Adobe Photoshop i Ilustratora w wersji CS6 i płacić za to ok 7 000 Zł skoro mogą  być problemy w pracy na OS X El Capitan....

 

Może polecicie jakieś alternatywne programy graficzne , których mogę używać komercyjnie na OS X. ???



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2016 - 16:27

 

Może polecicie jakieś alternatywne programy graficzne , których mogę używać komercyjnie na OS X. ???

 

Poleciłem Ci w moim pierwszym poście.



#9 Gość_piomic75_*

Gość_piomic75_*

Napisano 14 marca 2016 - 17:03

Podobnie jak kolega Mikolaj polece, Affinity Photo alternatywa Adobe Photoshopa i Affinity Designer- Adobe Ilustratora. Problemem moze byc przyzwyczajenie do nowych programow, jesli juz pracowales w Photoshopie i Ilustratorze. Affinity Designer i Photo mozesz tez kupic na stronie producenta https://affinity.serif.com/en-gb/ 



#10 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 14 marca 2016 - 18:08

A może Pixelmator? Demo znajdziesz na witrynie producenta. Na forum był temat jak kupować w AppStore na fakturę
Fallout ...war, war never changes...

#11 pawgod85

pawgod85
  • 14 postów

Napisano 14 marca 2016 - 21:23

Poleciłem Ci w moim pierwszym poście.

spoko, dzięki za pomoc.



#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2016 - 09:02

A może Pixelmator? Demo znajdziesz na witrynie producenta. Na forum był temat jak kupować w AppStore na fakturę

Pixelmator jest, zdaje się, nieco tańszy, ale Affinity funkcjonalnie w wielu obszarach dorównuje PS-owi. To naprawdę zaawansowany kombajn graficzny w niewielkiej cenie. Ponieważ oba programy są dostępne w wersji Trial, to oczywiście warto wypróbować obu przed decyzją o zakupie.



#13 pawgod85

pawgod85
  • 14 postów

Napisano 15 marca 2016 - 12:41

Pixelmator jest, zdaje się, nieco tańszy, ale Affinity funkcjonalnie w wielu obszarach dorównuje PS-owi. To naprawdę zaawansowany kombajn graficzny w niewielkiej cenie. Ponieważ oba programy są dostępne w wersji Trial, to oczywiście warto wypróbować obu przed decyzją o zakupie.

 

Mikołaj bardzo Ci dziękuję za podpowiedz. Wstępnie programy bardzo mi się podobają - sprawdzałem ich możliwości.  Cena jest bardzo niska - 50$ za photo i tyle samo za designer. Czy są to wersje komercyjne ?? (chce je zainstalować na firmowym komputerze....)



#14 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2016 - 12:45

Mikołaj bardzo Ci dziękuję za podpowiedz. Wstępnie programy bardzo mi się podobają - sprawdzałem ich możliwości.  Cena jest bardzo niska - 50$ za photo i tyle samo za designer. Czy są to wersje komercyjne ?? (chce je zainstalować na firmowym komputerze....)

Nie pamiętam szczegółów, ale w trakcie instalacji wyświetla Ci się najprawdopodobniej treść EULA. Na ich stronie/forum (forum działa bardzo sprawnie) zapewne też znajdziesz mnóstwo informacji. Nie spodziewam się jednak, żeby były jakiekolwiek ograniczenia w tym zakresie.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 15 marca 2016 - 12:46


#15 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marca 2016 - 20:35

Możesz też kupić windows oraz corela i zainastalować na maku. Oprócz programów Affinity miałbyś to co znasz i lubisz.



#16 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 marca 2016 - 21:58

Mikołaj bardzo Ci dziękuję za podpowiedz. Wstępnie programy bardzo mi się podobają - sprawdzałem ich możliwości.  Cena jest bardzo niska - 50$ za photo i tyle samo za designer. Czy są to wersje komercyjne ?? (chce je zainstalować na firmowym komputerze....)

Z tym nie powinno być żadnego problemu. Zapoznaj się z tym: https://affinity.ser...en-gb/business/


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#17 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 25 marca 2016 - 13:11

Szczerze? Poświęć te 250 zł / miesiąc na Adobe CC i zacznij działać "porządnie".

 

Nauczysz się Photoshopa, Illustratora, Indesigna, jak będzie trzeba zmontujesz sobie filmik rodzinny na legalnym Premiere Pro nie wspominając już o zdjęciach w Lightroom. Poza tym, nie będziesz miał problemów na przyszłość. Więksi klienci operują plikami psd, ai, paczkami z indd... Ktoś Cię poprosi o pliki otwarte za większą kasę i na tych wszystkich programach będzie dupa. Klient prześle Ci pliki otwarte, żeby coś wyciągnąć i dupa, bo na czym to otworzysz. Pozbawiając się programów, które są jakimś standardem, już na starcie działalności walisz sobie w stopę :)


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#18 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 25 marca 2016 - 13:21

Nie wali sobie w stopę, bo te programy są prawie darmowe a w wielu przypadkach w zupełności wystarczające. Affinity Photo czyta i zapisuje pliki w formacie PSD. Lightrooma można kupić płacąc jednorazowo też stosunkowo niewielką kwotę nie pakując się w roczne zobowiązanie. Nawet jeśli kolega w jakimś momencie dojdzie do wniosku, że pakiet CC jest mu jednak niezbędny, to go sobie dokupi i wcześniejsze drobne zakupy nie wpędzą go w ruinę. A dzięki nim może rozpocząć działalność i złapać pierwsze kontrakty bez pakowania się w zobowiązania finansowe.



#19 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 25 marca 2016 - 14:19

Szczerze? Poświęć te 250 zł / miesiąc na Adobe CC i zacznij działać "porządnie".

 

Nauczysz się Photoshopa, Illustratora, Indesigna, jak będzie trzeba zmontujesz sobie filmik rodzinny na legalnym Premiere Pro nie wspominając już o zdjęciach w Lightroom. Poza tym, nie będziesz miał problemów na przyszłość. Więksi klienci operują plikami psd, ai, paczkami z indd... Ktoś Cię poprosi o pliki otwarte za większą kasę i na tych wszystkich programach będzie dupa. Klient prześle Ci pliki otwarte, żeby coś wyciągnąć i dupa, bo na czym to otworzysz. Pozbawiając się programów, które są jakimś standardem, już na starcie działalności walisz sobie w stopę :)

 

Widać że nie miałeś do czynienia z programami od Affinity wypisując takie mądrości... 


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#20 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 26 marca 2016 - 21:01

Panowie, chodzi mi głównie o czas, który straci na inne programy. Jeżeli będzie coraz lepszy, i tak przesiądzie się na Adobe, bo cała branża na tym leci.

Nie ujmuje programom Affinity, bo choć nie używałem, wiem, że jak będzie chciał, zrobi tam wszystko co w Ps i Ai.

Zależy też od potrzeb. Jeżeli większość pracy to zaczynienie od zera i wypuszczanie zamkniętych plików to luz. Może ma zupełnie inne potrzeby niż ja.

Co do zakupu samego Adobe CS6, można to zrobić bez problemu, można też używki, przekazuje się licencje przez infolinie Adobe i wszystko jest legalnie. Odradzam jednak, bo niedość, że Adobe tego już nie wspiera, to jeszcze prawie wszystko, co było zapisane w nowszym pakiecie niż CS6 (poza plikami Photoshopa), Ci nie odpali. Kompatybilność, nowe funkcje itp.

Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#21 Clevland

Clevland
  • 416 postów

Napisano 06 kwietnia 2016 - 19:34

W urzędzie pracy jak zobaczą ceną za MacBook Pro 13 cali (6tys. zł) to mogą odmówić.

Powiedzą (ale nie napiszą) abyś sobie za 2tys. kupił laptopa z Windowsem i na tym też pójdzie.

Na 13 calach robić grafiki jest raczej słabo...

Mam 17 calowego laptopa i czasem z lenistwa odpalam na nim AI, PS czy VS ale komfort pracy jest kiepski.

 

Na allegro widziałem jakieś starsze wersje PS, AI czy Corel Draw.



#22 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 06 kwietnia 2016 - 20:36

W urzędzie pracy jak zobaczą ceną za MacBook Pro 13 cali (6tys. zł) to mogą odmówić.

 

Nie przesadzaj, wystarczy tylko dobrze "uzasadnić" i nie robią problemu z zakupu kompa nawet za 15 koła.



#23 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 kwietnia 2016 - 07:45

Panowie, chodzi mi głównie o czas, który straci na inne programy. Jeżeli będzie coraz lepszy, i tak przesiądzie się na Adobe, bo cała branża na tym leci.

Nie ujmuje programom Affinity, bo choć nie używałem, wiem, że jak będzie chciał, zrobi tam wszystko co w Ps i Ai.

Zależy też od potrzeb. Jeżeli większość pracy to zaczynienie od zera i wypuszczanie zamkniętych plików to luz. Może ma zupełnie inne potrzeby niż ja.

Co do zakupu samego Adobe CS6, można to zrobić bez problemu, można też używki, przekazuje się licencje przez infolinie Adobe i wszystko jest legalnie. Odradzam jednak, bo niedość, że Adobe tego już nie wspiera, to jeszcze prawie wszystko, co było zapisane w nowszym pakiecie niż CS6 (poza plikami Photoshopa), Ci nie odpali. Kompatybilność, nowe funkcje itp.

 

Ja się nie zgadzam, PS i AI jest powiedzmy popularne bo do tej pory nie było alternatywy. Teraz jest na osx i to czasem nawet lepsza w postaci właśnie programów od affinity. Programy doskonale operują na plikach od adobe, poprawnie je zapisują także w wersji do druku no i mają czasem unikatowe funkcje. Ułamek możliwości pokazują krótkie tutoriale na stronie developera. NIe widzę w tej chwili żadnej potrzeby by płacić adobe za coś co affinity oferuje za 50 EUR za program. Za niedługo affinity wypuści program photo na windows ciekawe jak wtedy zareaguje rynek. Ja wiem że są fanboje adobe którzy niczym mędrcy będą uważać że liczy się tylko adobe, i niech tak pozostanie. Jednak to nie będzie trwać wiecznie. 

Nadmienię na koniec że nigdy photoshopa nie lubiłem, choć na nim pracowałem (CS2 i CS6).


  • roger1801 lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 07 kwietnia 2016 - 14:10

 Za niedługo affinity wypuści program photo na windows ciekawe jak wtedy zareaguje rynek.

 

Nie zareaguje w ogóle. Od lat Linux jest doskonałym systemem, który w większości przypadków może spokojnie zastąpić Windows. I jest zupełnie za darmo. I jak reaguje "rynek"? Nijak. Dalej Windows ma megadominującą pozycję. Bo "rynek" jest do niego przyzwyczajony i zbudował wokół niego olbrzymi ekosystem. Z produktami Adobe jest podobnie. Zgadzam się w pełni, że Photoshop to tzw. industry standard i w końcu każde poważne studio graficzne zacznie go używać. Nikt nie będzie zawracał kijem Wisły. Natomiast na początek, kiedy biznes się dopiero rozkręca uważnie oglądać każdą złotówkę zanim się ją wyda. Subskrypcja pakietu Adobe spokojnie może poczekać.



#25 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 kwietnia 2016 - 16:55

A myślę że zareaguje. Co do linuksa to pożartowaliśmy a fakt jest taki że w takim tempie rozwoju będzie on dobry za jakieś 10 lat. Linux jako zabawka może, jako narzędzie do pracy już nie za bardzo. Korzystałem kiedyś w firmie z linuksa na desktopie, trwało to ze dwa tygodnie, potem wróciłem do windows. Co do adobe to ważne że pojawiła się dla nich konkurencja, realna konkurencja. A tej do tej pory nie było. Dla mnie najważniejszym atutem programów od firmy serif jest bardzo dobra zgodność tworzonych plików (mam tu na myśli psd i ai). Sam zanim zakupiłem obejrzałem wiele tutoriali na youtube co można zrobić, i byłem/jestem pod wrażeniem. Oglądałem też (chyba 4 warsztaty) gościa który PS i Ai zna na wylot i jego funkcje jak testował AF Photo i Designera, był pod wrażeniem i najważniejsze potrafił wytknąć produktom adobe niedoskonałości z którymi anglicy sobie poradzili. PS jest standardem ... bo nie było realnej konkurencji, a ewangeliści zrobili swoje. Teraz konkurencja jest a czy użyrtkownicy to docenią? NIe wiem, ale serif jest zadowolony ze sprzedaży swoich programów. Każdy wybierze co mu podpasuje mając podobne produkty, wybierze comiesięczną opłatę lub zapłaci raz ok. 220zł za program. Wielu osobom nowy sposób licencjonowania od adobe nie leży, i czytałem jak znikały w pewnym momencie licencje pudełkowe CS6.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych