Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyciszyć w nagraniu szum?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 03 marca 2016 - 14:26

Nagrałem w programie GarageBand śpiew, ale komputer cały czas bardzo szumiał. Chciałem się zapytać czy da się zlikwidować ten szum w nagraniu? W internecie czytałem o możliwości odszumiania jednak mój problem polega na tym że MacBook tak bardzo szumiał że można odebrać to jako dodatkowy instrument który niechcący został na tej samej scieżce nagrany. Bardzo zależy mi na naprawieniu  utworu wokalnego gdyż wykonałem go wraz z osobą która już wyjechała z kraju. Wielkie dzięki.



#2 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 03 marca 2016 - 17:56

W programie audacity zrobiłem na 2 sposoby tak jak zrobione jest to na filmie

Niestety nic nie pomogło.



#3 Najwyzszy

Najwyzszy
  • 665 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 05 marca 2016 - 09:42

Szum komputera to juz dosc duzy poziom dB. Nie jest to typowy szum wlasny mikrofonu czy ukladu, a akustyczny dzwiek wentylatora/pracy dysku i tak dalej. Nagrywaes rozumiem mikrofonem wbudowanym w komputer czy jakims zewnetrznym?



#4 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 05 marca 2016 - 15:41

https://www.izotope....udio-repair/rx/



#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 05 marca 2016 - 16:28

Udało się. Z programu GarageBand zamiast zapisać plik w formacie MP3 ja wybrałem AIFF. Potem w programie Audacity nie zaznaczyłem ciszy jak na filmie w YouTube, ale zaznaczyłem fragment głośnego szumu. Nie wiem czy prawidłowo, ale tak na oko w ustawieniach Audacity nastawiłem Noise reducion (db) 48. Sensitivity 24. Frequency smoothing (bands) 2.

Nagranie odszumiło się super. Przy okazji chciałem też odszumić inny plik z wokalem i też się udało, ale problem wyszedł z wokalem bo zbyt bardzo się zniekształcił na bardziej samplerowy. Więc w tym przypadku zrezygnowałem z odszumiania. Przyznam że troszeczkę też wokal mi się zniekształcił w pierwszym pliku ale nieco mniej i najważniejsze że szum zniknął. Nie wiem czy to oznacza że plik który ma więcej szumu, odszumia lepiej bez zniekształcania wokalu, a plik z małym szumem bardziej zniekształca głos? A może powinienem inaczej ustawić te 3 ustawienia które podałem wcześniej?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych