Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Różnica cenowa tego samego modelu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Baronik

Baronik
  • 395 postów
  • SkądOtwock

Napisano 18 lutego 2016 - 17:58

Noszę się z zamiarem kupna nowego iMac'a late 2015 21,5" (model MK442PL/A) i poza oficjalnym sklepem znalazłem go też w wielu sklepach w wyszukiwarkach cenowych. I teraz pytanie - czemu ten komputer w oficjalnym sklepie kosztuje 6300, a w innych sklepach w okolicach 5400? To dużą różnica, w której mogę dobrać sobie dysk Fusion drive i jeszcze mi zostanie parę stówek. W dodatku w sklepach typu MM/Saturn mogę wziąć sobie na raty 0%.
 

Nie zmieniamy kroju ani wielkości fontu w postach.

Poza tym, to temat nie do działu "Jaki sprzęt wybrać". Przenoszę.


Użytkownik 666 edytował ten post 18 lutego 2016 - 19:23

Think different!

#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 18:09

Tak wygląda sytuacja nie tylko z iMacami. Kup w MM/Saturn, x-kom czy innym Komputroniku.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 18 lutego 2016 - 19:03

Ja kupując Maca Mini również zauważyłem te różnice w cenie. Wprawdzie mój sprzęt był względnie tani jak na Maca, więc i różnica była mniejsza, co nie zmienia faktu, że w sklepie apple i innych ispotach czy cortlandach kosztował on 3300 zł, a ja w saturnie zapłaciłem 2900. Do tego kupiłem klawiaturę za 219 zł i przejściówkę do monitora za 100 zł i nadal jestem o 80 zł do przodu w porównaniu do ceny w sklepie apple. Konkludując, tak jak mówi kolega MC_, bierz w którymś z wymienionych przez niego sklepów.



#4 Baronik

Baronik
  • 395 postów
  • SkądOtwock

Napisano 19 lutego 2016 - 09:12

ok, dzięki, po prostu zastanawiałem się tylko, czy to nie jakieś gorsze, wybrakowane albo starsze modele. Podejrzewam, że jedyną problematyczną kwestią będzie brak możliwości wymiany dysku na Fusion lub klawiatury na tą z blokiem numerycznym, ale to w sumie niewielki koszt, jak zaoszczędzam 900 zł.


Think different!

#5 Pshemas

Pshemas
  • 64 postów
  • Płeć:
  • SkądŚląsk

Napisano 19 lutego 2016 - 13:14

Baronik, w MM lub Saturn masz też możliwość zamówienia takiego sprzętu jaki sobie skonfigurujesz i dodatkowo możesz negocjować cenę :) Wyjdzie sporo taniej niż w iSpocie, Cortlandzie czy bezpośrednio na stronie Apple. 


 MBP 15" 2015  iPhone 6s  iPad 4  Apple TV3


#6 applescc

applescc

  • 540 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 18:04

Baronik - towar w Media Markt i Saturn też przychodzi z iSource czy A.B., źródło w sumie takie samo jak w iSpot czy Cortland więc to nie są jakieś refuby czy "spadło z ciężarówki" ;)

 

Wybierz sobie konfiguracje marzeń na stronie Apple.com - zapisz model (będzie w URLu) zmiany w procesorze, pamięci czy dysku oraz oczywiście cenę i podejdź do najbliższego Media lub Saturn. Porozmawiaj najlepiej z kierownikiem działu komputerowego i powiedz, że wiesz że mogą sprowadzić taniej i zapytaj o cenę - w niektórych konfiguracjach wychodzi nawet 1,5 tysiąca taniej od strony oficjalnej. Dostaniesz info zapewne maksymalnie po dwóch dniach roboczych, jaką cenę zrobi sklep i jaki czas oczekiwania.

Pozdrawiam :)


Użytkownik applescc edytował ten post 20 lutego 2016 - 18:05

Informujemy o promocyjnych cenach sprzętu Apple na Górnym Śląsku:)


#7 Kuba Paweł Rawek

Kuba Paweł Rawek
  • 1 postów

Napisano 03 marca 2016 - 09:18

Cześć wszystkim :)

 

Właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego MacBooka (MF840ZE/A). Na początku chciałem go kupić w iSpocie, ale zobaczyłem, że cena w bardziej ogólnych sklepach (saturn, mediamarkt itd), jest o prawie 1000 zł niższa (6349zł) (zarówno od tej w ispocie jak i na stronie Apple - 7299zł). Czy jest coś o czym nie wiem, czy lepiej brać za niższą cenę?

 

Dziękuję z góry,

Kuba



#8 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 03 marca 2016 - 10:06

Lepiej brać za niższą cenę.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#9 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 03 marca 2016 - 10:21

Albo kup drożej jeśli to sprawi że poczujesz się lepiej :-D

(podobno niektórzy Rosjanie tak mają :-))






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych