Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

TouchEvents na UITableView


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pio11

pio11
  • 1 700 postów

Napisano 29 lutego 2016 - 14:55

Hej,

 

Mam mały problem z zaprzyjaźnieniem ze sobą UITableView i Touch Events. Projekt wygląda tak:

 

Mam na cały ekran wyświetlony obrazek. Na tym obrazku wyświetlam UITableView gdzie przedstawiam pewne dane obrazka. Tabela zasłania dokładnie dolną połowę zdjęcia.

 

Chcę aby można było normalnie scrollować komórki w tabeli jednak kiedy będziemy chcieli przewinąć tabelę ponad pierwszą komórkę ta tabela będzie poruszała się w dół naszego palca. Ma to po prostu służyć chowaniu tabeli, minimalizowaniu poprzez przesuwanie jej w dół.

 

Problems jest moment w którym wykrywam, że TableView.contentOffset.y < 0 wtedy blokuję możliwość ruchu [TableView setContentOffset:CGPointMake(0, 0)];. Następnie w funkcji - (void)touchesMoved:(NSSet<UITouch *> *)touches withEvent:(UIEvent *)eventchciałem poruszyć tabelą w dół zgodnie z kierunkiem palca jednak tabela w ogóle nie pobudza dotyku przez co nie mam żadnej reakcji.

 

Jak rozwiązać ten problem aby po wykryciu pierwszej komórki w tabeli nie poruszał się widok tabeli, a cała tabela?

 

Będę wdzięczny za pomysły :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych