Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podpis elektroniczny na maku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawlathenko

Pawlathenko
  • 21 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 grudnia 2007 - 08:55

Witam, Czy ktoś ma pomysł na uruchomienie podpisu elektronicznego Sigillum pod Leopardem? Z góry dziękuję za wsparcie.

#2 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 24 grudnia 2007 - 11:05

Ha! Kiedyś nad tym pracowałem! Nawet wypożyczono mi sprzęt. Niestety, karty które stosują są dość rzadkie i nie wspierane przez Mac'owy framework PCSC czy projekt MUSCLE. Musiałbym sam napisać sterownik tzw. "token driver" do tej karty aby obsłużyć zainstalowanego tam OS'a. Może jak będę miał trochę mniej zajęć to do tego wrócę. P.S. Może ktoś chce się pobawić programowaniem w C w niskich warstwach OS X'sa, może mi pomoże? ;-)
  • Grzeczny lubi to

#3 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 grudnia 2007 - 13:08

Ha! Kiedyś nad tym pracowałem! Nawet wypożyczono mi sprzęt. Niestety, karty które stosują są dość rzadkie i nie wspierane przez Mac'owy framework PCSC czy projekt MUSCLE. Musiałbym sam napisać sterownik tzw. "token driver" do tej karty aby obsłużyć zainstalowanego tam OS'a. Może jak będę miał trochę mniej zajęć to do tego wrócę.

P.S. Może ktoś chce się pobawić programowaniem w C w niskich warstwach OS X'sa, może mi pomoże? ;-)


jak dobrze C trzeba znać? jestem na 2 roku informy na wacie - mało umiem ale moge sie nauczyć :P

#4 tomasz_konrad

tomasz_konrad
  • 165 postów
  • SkądGdańsk / Kielce

Napisano 28 grudnia 2007 - 12:44

jak dobrze C trzeba znać? jestem na 2 roku informy na wacie - mało umiem ale moge sie nauczyć :P


No wypadałoby znać z w miarę dobrze, jak bardzo? Hmm... a masz już jakieś doświadczenia z programowaniem czy dopiero zaczynasz? Ciężko tak na odległość kogoś oceniać, inna sprawa że jedni szybko "łapią" o co chodzi, drugim przychodzi to trochę trudniej. Jeżeli lubisz kodować i sprawia Ci to frajdę to masz bardzo dobre zadatki ;-) i w tym projekcie byś się odnalazł.

Osobną sprawą jest sprzęt, musiałbym zwrócić się ponownie o wypożyczenie zestawu. Pomyślimy ;-)

#5 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2007 - 16:21

No wypadałoby znać z w miarę dobrze, jak bardzo? Hmm... a masz już jakieś doświadczenia z programowaniem czy dopiero zaczynasz? Ciężko tak na odległość kogoś oceniać, inna sprawa że jedni szybko "łapią" o co chodzi, drugim przychodzi to trochę trudniej. Jeżeli lubisz kodować i sprawia Ci to frajdę to masz bardzo dobre zadatki ;-) i w tym projekcie byś się odnalazł.

Osobną sprawą jest sprzęt, musiałbym zwrócić się ponownie o wypożyczenie zestawu. Pomyślimy ;-)



wrzuć przykładowy kod. zobacze czy wogole coś rozumiem - powiem tak programistą nigdy nie chciałem być i nigdy nie bede ;) C umiem o tyle zeby zaliczyć na uczelni ;)

#6 Pawlathenko

Pawlathenko
  • 21 postów
  • SkądKatowice

Napisano 30 grudnia 2007 - 10:33

Ja się w te rzeczy nie bawię... ale podpis elektroniczny na maku chcę mieć. Jak to zrobić, jak się człowiek nie zna na programowaniu?

#7 sebulba

sebulba
  • 119 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 grudnia 2007 - 10:44

np. tak:
http://web.mac.com/s...ertyfikat).html

#8 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 05 lutego 2013 - 18:09

Czy działa komuś e-podpis na Mountain Lion 10.8.2 ? Brakuje sterowników sprzęt nie jest wykrywalny więc nie można z niego korzystać.

#9 serwitech

serwitech
  • 31 postów

Napisano 04 marca 2013 - 22:13

Co to jest za sprzęt? Token, czytnik, karta?

#10 serwitech

serwitech
  • 31 postów

Napisano 07 marca 2013 - 16:45

Czy działa komuś e-podpis na Mountain Lion 10.8.2 ? Brakuje sterowników sprzęt nie jest wykrywalny więc nie można z niego korzystać.

Odpowiadając na pytanie. Tak, używam podpisu kwalifikowanego pod ML. Zestaw (karta, czytnik, soft) pochodzi od CenCert. Oprogramowanie z Unizeto (Certum) nie działa po ML, jest w wersji beta a Unizeto go nie supportuje. Czytnik jest sprawą drugorzędną ważne jedynie aby był to czytnik wspierany przez system, lista jest dość długa i jest tam większość popularnych w Polsce czytników. Do softu CenCert nie mam żadnych zastrzeżeń.

#11 Pamoko

Pamoko
  • 77 postów

Napisano 18 kwietnia 2013 - 09:18

Kurcze, ja mam podpis od MobiCert. Oni nie mają oprogramowania pod Mac OSX. A program od CenCert nie widzi tokena:(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych