Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Waluta przelewu od Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kajtek9876

Kajtek9876
  • 2 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 16:35

Witam.

Jestem początkujący w pisaniu aplikacji i utknąłem przy wyborze konta bankowego. Mam problem z wyborem czy konto ma być walutowe czy w PLN. Przeczytałem ile mogłem, ale nigdzie nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi, albo informacje były z przed wielu lat. Dzwoniłem nawet do Apple, ale ciężko było mi wytłumaczyć im o co chodzi. Także moje pytanie brzmi: w jakiej walucie wychodzi przelew od Apple i jakie są prowizje pobierane przy przelewach. Z góry dziękuję za pomoc.



#2 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2016 - 20:55

Przelewy przychodzą w takiej walucie w jakiej chcesz, Apple całość na nią przewalutuje. W ustawieniach rachunku w iTC ustawiasz jego walutę, więc w dla typowego rachunku możesz wybrać złotówki, jeżeli założysz sobie rachunek walutowy to możesz wybrać EUR lub USD. To Twoja decyzja.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#3 Kajtek9876

Kajtek9876
  • 2 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 23:50

Dzięki. Tylko na forum wyczytałem, co prawda w starych postach, że jeżeli wybiorę złotówki to Apple wysyła pieniądze w jakiejś walucie(nie znalazłem jakiej), a dopiero polski bank przewalutowuje na PLN i pobierane są wtedy spore prowizje no i wiadomo ze kurs przewalutowania nie jest jakiś powalający. Dlatego pytałem w jakiej walucie początkowo wychodzi przelew od Apple, bo w niej chciałbym otworzyć konto walutowe. Chyba ze coś się zmieniło i teraz całe przewalutowanie dzieje się przed wysłaniem pieniędzy do mnie.



#4 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 22 lutego 2016 - 23:56

Najlepiej jakbyś założył  konto walutowe w dolarach, później sam sobie przewalutujesz i dzięki temu mniej stracisz.


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#5 ntx

ntx
  • 49 postów

Napisano 24 lutego 2016 - 09:32

Dzięki. Tylko na forum wyczytałem, co prawda w starych postach, że jeżeli wybiorę złotówki to Apple wysyła pieniądze w jakiejś walucie(nie znalazłem jakiej), a dopiero polski bank przewalutowuje na PLN i pobierane są wtedy spore prowizje no i wiadomo ze kurs przewalutowania nie jest jakiś powalający. 

 

Jak już napisano powyżej, to Apple przewalutowuje. Czyli od Apple dostajesz przelew w złotówkach.


[SIGPIC][/SIGPIC]Aplikacje i gry dla Twojego IPhonea/iPada: http://www.netox.pl/iphoneapps.php

#6 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 24 lutego 2016 - 11:37

Jak już napisano powyżej, to Apple przewalutowuje. Czyli od Apple dostajesz przelew w złotówkach.


Chyba go trochę nie zrozumieliście (przynajmniej tak mi się zdaje). Jemu chyba chodziło o główną walutę, z której - jak piszecie - Apple przewalutowywać (no chyba, że jest to zależne od sklepów, w jakich zakupiona jest aplikacja, czyli euro w appstorach europejskich, dolary w USA, itd.
Zastanawiam się tez czy jest możliwość by Apple przelewało pieniądze w paru walutach, dajmy np. w: euro, dolarach i funtach.

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#7 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lutego 2016 - 22:07

@Kajtek9876 - przewalutowanie odbywa się u Apple, dlatego wybierasz walutę rachunku. Kiedyś przewalutowanie było w banku (Apple wysyłało w kilku walutach), ale teraz to już robota Apple.

 

@Arshe - raczej nie masz racji, biorąc pod uwagę ilość walut nic na tym nie zyskasz, bo Apple przewalutuje Ci wszystko do USD (EUR, GBP itd).

 

@Andaar - niestety nie ma takiej możliwości, tzn pewnie jak się jest Adobe albo kimś podobnym to da się to załatwić, ale szeregowy deweloper nie ma takiej możliwości.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych