Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Poradniki/kursy obsługi iWork


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ernie

Ernie
  • 168 postów

Napisano 10 lutego 2016 - 15:01

Cześć. :) Próbowałem znaleźć jakieś kursy albo poradniki obsługi pakietu iWork, ale niczego sensownego nie znalazłem. Wiecie może coś na ten temat? Chciałbym posługiwać się tym pakietem na poziomie zaawansowania podobnym do obsługi MS Office, a nie chcę do wszystkiego dochodzić metodą prób i błędów... MS Office na maki jest trochę kulawy i, hm, nie jest demonem szybkości. Zastanawiam się, czy iWork będzie działać lepiej?#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 10 lutego 2016 - 20:44

http://www.lynda.com/search?q=iwork

 

ja na razie przerobiłem Pages 5, autor na przykładzie tekstu omówił chyba wszystkie funkcje Pages. Mi to bardzo pomogło. Zostało mi kiedyś zrobić Numbers i Keynote(może, bo nie robię prezentacji).

 

Sprawdź na youtube takiego gościa "David A. Cox” on też robi dobre filmy.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 laryzbyszko

laryzbyszko
  • 70 postów

Napisano 17 lutego 2016 - 11:32

Cześć. :) Próbowałem znaleźć jakieś kursy albo poradniki obsługi pakietu iWork, ale niczego sensownego nie znalazłem. Wiecie może coś na ten temat? Chciałbym posługiwać się tym pakietem na poziomie zaawansowania podobnym do obsługi MS Office, a nie chcę do wszystkiego dochodzić metodą prób i błędów... MS Office na maki jest trochę kulawy i, hm, nie jest demonem szybkości. Zastanawiam się, czy iWork będzie działać lepiej?

 

Najnowszy MS Office na Mac (2016) na pewno nie jest kulawy i na pewno nie działa wolno. Word nawet przy dokumentach ~100 stron z dużą ilością grafik i tabel działa mi naprawdę płynnie. PowerPoint i Excel też bardzo dobrze. Poprzednia wersja Office'a na Maca (2011) rzeczywiście była mocno ułomna i potrafiła się na większych dokumentach przywiesić, ale wersja 2016 jest naprawdę bardzo dobra i stabilna.

 

Co do iWork to IMO szkoda na niego czasu. Większości zaawansowanych funkcji znanych z MS Office i tak nie ma, a przy bardziej skomplikowanych dokumentach wszystko się rozjeżdża jak chce (przetestowałem na własnej skórze). Jeśli natomiast chcesz tworzyć na szybko bardzo proste (i ładne) dokumenty (do czego Pages się dobrze nadaje), to wydaje mi się, że żaden kurs nie jest potrzebny. Numbers to generalnie jakiś żart i nie warto na niego tracić ani minuty. Jest jeszcze Keynote, w którym można tworzyć naprawdę ładne prezentacje i tak naprawdę to jedyny program z pakietu iWork, który warto poznać bardziej dogłębnie.#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 17 lutego 2016 - 13:25

 

Co do iWork to IMO szkoda na niego czasu.

 

Czemu uważasz że iWork jest bee. Zauważ że wielu użytkowników używa takich edytorów jak word czy pages do prostych rzeczy, jakiś list, pisn czy nie wiem broszurka. Do tego nie jest potrzebny word. Co do excela i numbers to się zgadzam, ale znów należy podkreślić że numbers to bardzo prosty arkusz kalkulacyjny, dla użytkownika domowego znów wystarcza. Keynote raz odpaliłem bo nie robię prezentacji ale ten program ma potencjał i chyba robi lepsze prezentacje od PP. Ja z pakietu iWork korzystam sporadycznie, choć mam bazę firm w xls a jej za cholerę nie wczytam do numer (choć część ładuje się bez problemu ale jest chyba limit 65 tyś wierszy, a ja mam ich ok. 900 000 :) i trzy takie pliki, pozostał mi Excell. Zaleta iWork to dla nowych kompów jest darmowy a office już nie. Dla mnie ważna jest też ilość zajmowanego miejsca (jeden chyba word zajmuje mi tyle co pages + numbers razem wzięte). Według mnie do domu to iWork jest ok.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 Ernie

Ernie
  • 168 postów

Napisano 17 lutego 2016 - 16:49

Jako student mam Office z mojej uczelni za darmo, ale naprawdę - dokumenty około 10 stronowe potrafią się przycinać i nie chodzi to tak płynnie, jakbym chciał. Dodatkowo mega niewygodna jest wstążka, jakoś też działa kulawo. I nie jestem z tego pakietu zadowolony, ale chyba będę musiał przy nim zostać, bo tworzenie i formatowanie tabeli w Pages mnie przerosło. Bardzo mało intuicyjne.#6 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 17 lutego 2016 - 19:41

Tabele w pages robi sie dziwnie, ale jak się to opanuje (choć to tak naprawdę jest proste) to leci. Ja nie mam jakoś potrzeb tworzenia tablet w dokumencie tekstowych, ale pisma jakie tworzyłem i ebooki wychodziły elegancko. Trzeba się przyzwyczaić.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych