Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zdalna kontrola rodzicielska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 zzachm

zzachm
  • 347 postów
  • SkądW-w

Napisano 08 lutego 2016 - 21:32

Komputer rodzica: 10.10.5 + konta i zawartość z Asystenta Migracji + FileVault włączony później

Komputer dziecka: 10.11.3 czyścioch

 

Zdalna kontrola rodzicielska działała poprawnie do momentu kiedy na komputerze rodzica nie zobaczyłem konta Gościa w Szybkim Przełączaniu Użytkowników. Po wybraniu z tego menu konta Gościa konto prosiło o hasło. W Preferencje Systemowe -> Użytkownicy i grupy wyłączyłem konto Gościa po czym włączyłem je ponownie. Teraz działa jak FileVault chce (restart i dostęp do Safari). I tu zaczynają się schody...

 

W Preferencje Systemowe -> Nadzór rodzicielski nie widać już zdalnego komputera dziecka i konta do zarządzania. Co ciekawe pojawia się gdy utworzyć na komputerze rodzica lokalnie konto z nadzorem rodzicielskim. Wtedy widoczne jest lokalne i zdalne. Po usunięciu lokalnego znikają oba.

Przed całą akcją konto Gościa miało włączony Nadzór rodzicielski i wszystko działało. Teraz FileVault nie pozwala na nadzór rodzicielski (wyszarzona opcja) na tym konce.

 

Pytanie: Co zrobić aby zarządzać zdalnie z komputera rodzica? Dodawanie lokalnie konta po to tylko aby uwidocznić zdalne jest nieeleganckie, fuj i ble (nawet ukryte).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych