Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[podcast] Hochlander...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 lutego 2006 - 00:18

Jako słuchacz podcastów, tak się rozchociłem, że popełnilem własny...

Znajdziecie go pod adresem http://hochlander.net/ - link do iTunes jeszcze nie działa, ale to kwestia pewnie jednego dnia. link do RSS'a podcatsu dziala, dodatkowo można pobrać pliki ze strony, lub odsłuchać bezpośrednio na stronie.

Proszę o wyrozumialość, postaram się aby następne odcinki były jeszcze lepsze, a tymczasem zapraszam do słuchania.


Technicznie:
- iMac G5 / mikrofon z kamerki USB Logitech PRO 4000 / najnowszy
GarageBand / oraz programik "Podcast Maker" (do stworzenia feed'a RSS i
zarządzania podcastem) / mój "niezwykły" głos ;-)

BTW - gorąco zapraszam do słucjania polskich podcastów, są różne, aktulanie jest ich około 39. Część listy znajdziecie na mojej stronie, dalszą na http://podcast.pl/ - stronie znaszego "podfather'a" Jacka Artymiaka.

Pozdrawiam
Przemion

#2 iMark

iMark
  • 1 249 postów
  • SkądGlobalna wioska

Napisano 06 lutego 2006 - 02:08

No i bardzo piknie Przemion :) - oby tak dalej :)

#3 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 lutego 2006 - 02:14

No ja to już wysłuchałem dzień przed premierą :) Ale nam się podcasty rozwijają :D

#4 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 06 lutego 2006 - 10:39

Przemion, Słyszałem Twoje promo w Polskie Detroit:D

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 06 lutego 2006 - 15:06

KrucaBomba, no ja też usłyszałem, i mnie to mile zaskoczyło, trza się rozkręcić... :twisted:

#6 Beauborg

Beauborg
  • 6 postów

Napisano 15 września 2006 - 19:37

cos do diagnozy? Dopiero co uporalem sie z niedzialajacym internetem - a juz mam nowy problem: zainstalowalem Skype i mikrofon nie dziala. Sprawdzalem pod PC - jest sprawny... Boje sie, ze mam uszkodzone wejscie na plycie (!). Czy jest jakis program pozwalajacy zdiagnozowac ten problem? (G4 400MHz, OS X 10.4.7) Prosze o pomoc :-)

#7 ramires

ramires
  • 205 postów
  • SkądGliwice

Napisano 15 września 2006 - 19:42

Dopiero co uporalem sie z niedzialajacym internetem - a juz mam nowy problem: zainstalowalem Skype i mikrofon nie dziala. Sprawdzalem pod PC - jest sprawny... Boje sie, ze mam uszkodzone wejscie na plycie (!). Czy jest jakis program pozwalajacy zdiagnozowac ten problem?
(G4 400MHz, OS X 10.4.7)
Prosze o pomoc :-)


Proszę o rozpoczynanie nowego wątku a nie doklejanie się do istniejącego.

A co do mikrofonu. Wejście masz dobre, ale maki potrzebują pojemnościowych mikrofonów (aktywnych) a nie pasywnych.

Rozwiązanie problemu jest w dodatkowej karcie audio na usb lub też kupienie np. na Allegro.pl odpowiedniego mikrofonu z przedwzmacniaczem sygnału.

Druga opcja to odpowiednia słuchawka BT. Wątek był poruszany na forum już.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych