Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMovie – Czy da się nie zmieniać rozdzielczości filmu wyeksportowanego?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 04 lutego 2016 - 11:01

Za pomocą programu iMovie dodałem sobie dźwięk do filmu. Pojawił się jednak problem że mój wcześniejszy plik o wymiarze 640x480 (4:3), po użyciu programu iMovie automatycznie zamienia się na wymiar 1280x720. Nie wiem czy mógłbym zrobić coś aby po użyciu programu iMovie, rozdzielczość filmu nie ulegała zmianie?

Na stronie

http://imovie.skydocu.com/pl/udostepnianie-projektu-wideo/pare-slow-o-rozdzielczosci-obrazu-udostepnianych-projektow/

została umieszczona lista rozdzielczości każdego z rozmiarów przy różnych proporcjach obrazu.

 

Przenośny: 480 na 480 pikseli w przypadku obrazu standardowego lub 480 na 272 pikseli w przypadku obrazu panoramicznego.

 

Średni: 640 na 480 pikseli w przypadku obrazu standardowego lub 640 na 360 pikseli w przypadku obrazu panoramicznego.

 

Duży: 720 na 540 pikseli w przypadku obrazu standardowego lub 960 na 540 pikseli w przypadku obrazu panoramicznego.

Wygenerowanie tego rozmiaru jest możliwe tylko wtedy, gdy rozdzielczość materiału wideo użytego w projekcie wynosi przynajmniej 960 na 540 pikseli (w przypadku obrazu panoramicznego) lub 720 na 540 pikseli (w przypadku obrazu standardowego).

 

HD 720p: 1280 na 720 pikseli w przypadku obrazu panoramicznego.

Wygenerowanie tego rozmiaru możliwe jest tylko wtedy, gdy rozdzielczość materiału źródłowego wynosi przynajmniej 960 na 540 pikseli oraz wybrany jest obraz panoramiczny.

 

HD 1080p: 1920 na 1080 pikseli w przypadku obrazu panoramicznego.

Wygenerowanie tego rozmiaru możliwe jest tylko wtedy, gdy rozdzielczość materiału źródłowego wynosi przynajmniej 1280 na 720 pikseli oraz wybrany jest obraz panoramiczny.

 

Jestem amatorem dlatego nie wiele rozumiem z tych informacji. Chciałem prosić o informacje czy ja mogę uzyskać ten sam rozmiar, 640x480 (4:3)? Czy da się nie zmieniać rozdzielczości filmu wyeksportowanego?

Z moją wiedzą wykorzystałem już wszelkie możliwości ustawiając w programie iMovie na > udostępnij – plik > rozdzielczość – 540p > jakość – niska > kompresja – szybsze. Dzięki temu udało mi się zejść na wymiar 960 × 540. Ja jednak potrzebuję 640× 480 (4:3).


Użytkownik bielin edytował ten post 04 lutego 2016 - 12:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych