Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Photos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 magicApple

magicApple
  • 44 postów

Napisano 17 stycznia 2016 - 16:39

Panowie mam pytanie odnośnie usługi Apple Photos do której usilnie próbuję się przekonać, a którą nadal uważam za marniutką, baaa... beznadziejną na tle konkurencji.

Czy jest opcja przechowywania zdjęć w iCloud i przeglądania ich na urządzeniu mobilnym ale bez pobierania ich na to urządzenie? Bo testowałem tą usługę i pobiera wsio mi na tablet na którym ledwo co mam miejsce, włączyłem optymalizację ale wówczas za dużo i tak to nic nie zmienia, nadal urządzenie mam zaśmiecone ale zoptymalizowanymi (czyt. skompresowanymi) zdjęciami, czyli nadal pamięci urządzenia ubywa, a przeglądane zdjęcia nie są w hi-res. Dwa czy jest opcja udostępniania i przeglądania zdjęć na urządzeniach mobilnych (iPad/iPhone) bez udziału iCloud? Czyli np mamy komputer Mac gdzie mamy 1 TB fotek i teraz chciałbym móc po sieci WiFi przeglądać je na iPad/iPhone - bez pobierania ich na te urządzenia :) Kolejna sprawa Apple TV i opcja Apple Photos - czy również to działa z użyciem tylko iCloud, łącza internetowego i zapierniczania pamięci urządzenia Apple TV? Generalnie mam 1 TB fotek i filmów i chce z tego normalnie móc korzystać. Coś ala z wykorzystaniem dysku NAS, gdzie w sieci WiFi wsio idzie po WiFi i tylko do wglądu bez pobierania na pamięć urządzenia, a na zew. po sieci internetowej.



#2 bbart79

bbart79
  • 86 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 02:42

Z Apple iCloud niestety nie da się tak zrobić. Musisz poszukać u konkurencji. Ja z "zadowoleniem" używam Dysk Google do przeglądania zdjęć na iPadzie.


Użytkownik bbart79 edytował ten post 21 stycznia 2016 - 02:46

MacBook Pro 13 Retina 2015 + Mac Mini M1 512GB, iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple, iPod Touch 5th 64GB RED, iPad Air 3 256GB Space Gray


#3 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:55

Jedynie przez www.icloud.com



#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 stycznia 2016 - 18:47

Photos to badziew ale czasem korzystam. Jednak swoje materiały różne trzymam na onedrive które z poziomu urządzenia mobilnego pozwala z chmury na przeglądanie fotek czy dokumentów.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 lutego 2016 - 21:28

Photos nie jest takie złe, ale jest problem z optymalizacją tego softu i to spory, to co dla normalnej wywoływarki raw nie jest problemem,

to w photos wywołuje plażową piłeczkę na conajmniej kilka chwil, żenujące.



#6 bartula

bartula
  • 81 postów
  • SkądBędzin, Poland, Poland

Napisano 06 marca 2016 - 07:00

mam pewien problem,  ustawiłem w OneDrive by uploadowało  zdjęcia z iPhona w chmurę.  Jeśli zdjęcie jest robione  w zasięgu WiFi to jest uploadowane od razu, natomiast jeśli zdjęcie jest robione "offline" to po powrocie do domu i uzyskaniu polączenia wifi nie uploaduje się samo, trzeba odpalić apkę Onedrive i wejsć w zakładkę "przekazywanie z aparatu"

Da radę to zmienić ?



#7 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 06 marca 2016 - 19:00

mam pewien problem,  ustawiłem w OneDrive by uploadowało  zdjęcia z iPhona w chmurę.  Jeśli zdjęcie jest robione  w zasięgu WiFi to jest uploadowane od razu, natomiast jeśli zdjęcie jest robione "offline" to po powrocie do domu i uzyskaniu polączenia wifi nie uploaduje się samo, trzeba odpalić apkę Onedrive i wejsć w zakładkę "przekazywanie z aparatu"

Da radę to zmienić ?

A nie musisz czasami mieć iphona podłączonego po zasilanie?Sprawdź.

 

Pozzdro, aa






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych