Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy załącznik maila pojawia się w sieci?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 03 stycznia 2016 - 17:45

Gdy wysyłam jakiś załącznik maila, to wpierw musi się załadować w mailu, a następnie klikam opcję wyślij i po chwili jest już w sieci i na skrzynce u odbiorcy. Jednak chciałem się zapytać czy w chwili gdy już jest załadowany załącznik, ale jeszcze nie kliknąłem na opcję wyślij, czy w sieci już się pojawia ten załącznik? Chodzi o to czy już w tej chwili osoby trzecie mają do niego dostęp?


Użytkownik bielin edytował ten post 03 stycznia 2016 - 17:46


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 stycznia 2016 - 16:58

Nie. 'Wyślij' nawiązuje dopiero połączenie sieciowe.

No chyba, że uploadujesz taki załącznik do jakiegoś klienta webowego (np. do gmaila) - wtedy on 'przez sieć' ładowany jest z Twojego komputera na serwer dostawcy świadczący usługę webmaila.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 18:44

Nie. 'Wyślij' nawiązuje dopiero połączenie sieciowe.

No chyba, że uploadujesz taki załącznik do jakiegoś klienta webowego (np. do gmaila) - wtedy on 'przez sieć' ładowany jest z Twojego komputera na serwer dostawcy świadczący usługę webmaila.

Dziękuję Ftpd za odpowiedź. Ale i tak nie wiem dlaczego jak wyłączam dostęp do internetu, to nie mogę załadować załącznika pomimo że już otworzyłem maila i przygotowałem adres kontaktu.

Nie wiem też dlaczego jak wyłączam dostęp do internetu, to nie mogę pobrać już ściągniętego prawidłowo wcześniej załącznika



#4 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 05 stycznia 2016 - 21:11

A dla przykładu, ciekaw jestem jak opisana sytuacja wygląda na tym forum, bo tutaj również istnieje możliwość załadowania załącznika. Czy jak go załaduję ale jeszcze nie kliknę opcji wyślij, to już administracja posiada mój załącznik? Czy w mailach jest inaczej?


Użytkownik bielin edytował ten post 05 stycznia 2016 - 21:12


#5 wiolkajolka

wiolkajolka
  • 7 postów

Napisano 01 czerwca 2016 - 08:54

Bo jak chcesz załadować załącznik na mailu bez dostępu do internetu? Przecież jak nie masz włączonego neta to ci się strony nie ładują, a skoro nie ładują się strony to nie można na nich wykonać żadnej operacji. Drugiego zdanie na rozumiem wcale.



#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwca 2016 - 18:55

Nie. 'Wyślij' nawiązuje dopiero połączenie sieciowe.
No chyba, że uploadujesz taki załącznik do jakiegoś klienta webowego (np. do gmaila) - wtedy on 'przez sieć' ładowany jest z Twojego komputera na serwer dostawcy świadczący usługę webmaila.


Pod warunkiem, że nie łąduje go do webmaila... :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych