Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z kontaktami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 25 grudnia 2015 - 18:59

Witam,

 

Od 5 dni mam w reku pierwszego w życiu iPhona 6 i chyba juz zaczynam żałować :( Mój problem może nie jest jakis poważny ale bardzo denerwujący, Mianowicie w książce mam pozapisywane kontakty po przez kopiuj z karty sim inne kontakty zapisywałam ręcznie. I zauważyłam, że  większość kontaktów również nowo zapisanych nie wyświetla mi sie w przychodzących wiadomościach lub ostatnich wybranych numerach, tzn wyświetlają mi sie same nr telefonów ale nie nazywy pod jakimi mam je zapisae w telefonie. Zauważyłam ze to samo sie tyczy nowo zapisanych telefonów, są w ksiązce telefonicznej ale jak dostaje wiadomość lub patrze po ostatnio wybieranych numerach  to wyświetlają mi sie tylko numery. Robiłam już resetowanie telefonu ale to nic nie daje :( Wie ktoś moze jak  sobie z tym poradzić ????



#2 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2015 - 19:54

Jest tu taki wątek....

Przeżuć kontakty na konto Google albo do iCloud.

Zrób żeby z wybranego konta synchronizowało kontakty.

W Kontaktach w lewym górnym rogu zaznacz wszystko.

Zresetuj telefon.

Sprawdź.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#3 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 25 grudnia 2015 - 20:01

Przerzuciłam kontakty do iCloud zrobiłam reset i nadal nic :( a nie bardzo wiem jak z iPhona przerzucići na konto  google może to by pomogło? Sama synchronizacja z iCoudem nie dała nic. Może mógł byś mi napisać jak to zrobić? Może robie coś nie tak? Całe życie miałam telefony z Androidem i przesiadka na Iosa jest dla mnie małym szokiem i nie bardzo moge sobie poradzić  z najdrobniejszymi rzeczami



#4 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 grudnia 2015 - 20:09

A w zakładce kontakty widzisz wszystkie?


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#5 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 25 grudnia 2015 - 20:30

Tak w zakładce kontakty wszystko jest!

#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2015 - 22:04

Witam,

 

Od 5 dni mam w reku pierwszego w życiu iPhona 6 i chyba juz zaczynam żałować :( Mój problem może nie jest jakis poważny ale bardzo denerwujący, Mianowicie w książce mam pozapisywane kontakty po przez kopiuj z karty sim inne kontakty zapisywałam ręcznie. I zauważyłam, że  większość kontaktów również nowo zapisanych nie wyświetla mi sie w przychodzących wiadomościach lub ostatnich wybranych numerach, tzn wyświetlają mi sie same nr telefonów ale nie nazywy pod jakimi mam je zapisae w telefonie. Zauważyłam ze to samo sie tyczy nowo zapisanych telefonów, są w ksiązce telefonicznej ale jak dostaje wiadomość lub patrze po ostatnio wybieranych numerach  to wyświetlają mi sie tylko numery. Robiłam już resetowanie telefonu ale to nic nie daje :( Wie ktoś moze jak  sobie z tym poradzić ????

 

Nie masz czasem simlocka i nie używasz podkładki jakiejś?


  • MaciejNowak i monia81 lubią to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#7 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 25 grudnia 2015 - 22:25

Nie mam zdjęty simlock był w sieci Orange ale jak włożyłam kartę z t-mobile działało bez problemu.

#8 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 09:33

Nikt nie ma pomyslu? :( :( Wiecie co zauważyłam, że dotyczy to głownie nowo dodanych kontaktów. Opisze dokładnie krok po kroku :) Wpisuje nr dodaje do ksiązki dodaje nawet zdjęcie i wszystko jest w książce po czym ten kontakt do mnie dzwoni to widzę nazwe kontaktu  żale juz bez zdjęcia, jak przychodzi sms od tej osoby to juz nawet bez nazwy tylko sam numer :( No i to samo dotyczy ostatnich numerów mam tylko sam numer bez nazwy :( Prosze podpowiedzcie coś :( Robiałm juz 2 rasy reset telefonu ale nic to nie daje :(



#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2015 - 11:00

Podłącz do iTunes i zrób pełne restore.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#10 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 12:49

A mógł bys mi napisać jak zrobic ten pełen restore? Jak podłączam telefon do komputera to jest "odtwórz iphona" to to mam zrobić? 

I jeszcze jedna dziwną rzecz zaobserwowałam. Na poczatku zainstalowałam plikacje sync me i do kontaktów przypiasły sie zdjęcia z facebooka, zaraz potem jednak ją odinstalowałam a nadal zdjęcia sa przypisane??? Tak jakby cos nie do końca działało w tym telefonie :(



#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2015 - 13:08

Tak naciśnij odtwórz. Przywróci telefon do ustawień fabrycznych i zobacz wtedy czy kontakty się poprawnie pobiorą z iCloud.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#12 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 00:51

Zrobiłam tak jak powiedziałeś ale nadal jest problem z nowo zapisanymi kontaktami :( Nie widać nazw w smsach ani w ostatnich połączeniach :( same numery telefonów :( nic to nie pomogło :(


I mam jeszcze jeden problem :( nie moge wyeksportować kontaktów do komputera lub gmaila. Tzn wchodze na komputerze do icloud wybieram kontakt biore eksportuj i dalej nic sie nie dzieje nic sie nie zapisuje. Chciałam je wyeksportować do gmaila i tak samo każe mi wybrac plik z jakiego ma importować w gmailu a ja nie mam czego wybrac ponieważ nigdzie mi sie to nie zapisywało.



#13 monia81

monia81
  • 11 postów

Napisano 28 grudnia 2015 - 11:12

Problem  z eksportem kontaktów do komputera rozwiązany :) 

Ale najważniejszy problem z nowo zapisanymi kontaktami i ich brakiem wyświetlania sie w ostatnich połączeniach i smsach nie :( Robiłam resety, wymazywałąm telefon, robiła reset przez iTunes i nic :( Czy zostaje mi tylko serwis po tygodniu posiadania telefonu :(

Widziałam na forum że była juz osoba która miała taki sam problem, szkoda że nie napisał jak udało mu sie go rozwiązać :( Pisze do niego wiadomości ale już chyba nie przebywa na forum :(



#14 xdorotkax14

xdorotkax14
  • 1 postów

Napisano 21 sierpnia 2019 - 09:45

Miałam ten sam problem. Kiedyś był to kontakt jeden mojej siory i to olałam ale teraz jestem po wyzerowaniu i kolejny kontakt tak mam i juz sie zdenerwowałam i jakoś sama doszłam do rozwiązania. Usunęłam ten kontakt dodałam na nowo i wchodząc w wyślij wiadomość wybierając kontakt wskakuje mi jako numer a nie jako nazwa. W tym samym czasie kontakt ten do mnie dzwoni na wyświetlaczu mam : " lub Przemek" w moich kontaktach był '' Przemek" oryginalnie, z kontem siostry miałam kiedyś to samo smsy normalnie wchodziły ale gdy dzwoniła było '' lub Kamila". Zmienianie w kontaktach gdzie ma zapisać sie nowy kontakt też nic nie dało. Mam 3 chmury- gmail, outlook, icloud i właśnie to jest problemem.

Weszłam w KONTAKTY- GRUPY zaznaczyłam widoczność każdej z tych grup po kolei i ogladałam konatkty i okazało się ze w ICLOUD   na końcu jako kontakty bez nazwy miałam zapisane same numery, a przywoływany wcześniej kontakt "Przemek " byl w chmurze OUTLOOK z tym samym numerem. Ustawiłam pokazywanie wszystkich chmur weszłam w kontakty i na dole pokasowałam te dziwnie zapisane numery. Weszłam w wiadomość nowa wybrałam kontakt i wskoczył już jako nazwa nie jako numer. Więc to było pomocą w mojej sytuacji. Dodatkowo myslę ze rowiązaniem jest tez opcja w edycji kontaktu " połącz kontakty"  wtedy pokazuje z jakiej chmury jest połączony kontakt, ale nie próbowałam wolałam usunąć. 

 

Moim pytaniem do was jest to co zrobić by nie miec tych 3 kont gmail, outlook i Icloud ? można to jakoś zrobić w jednym np wszystko juz na I cloud ? . Bo widzę tylko opcje nowych ze sie tam zapisują. Poprzednie chmury mam oczywiście z innych telefonów. Co mogę zrobić aby mieć 1 chmure z kontaktami ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych