Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Giełda TRANS na MAC? Przez Crossover lub Wine?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 meh00w

meh00w
  • 16 postów
  • SkądMałpolska

Napisano 20 grudnia 2015 - 11:16

Witam.

 

Zamierzam przesiąść się w niedługim czasie na pierwszego Maca, a konkretnie na Macbooka Pro.

Problem w tym, że jedyne co mnie wstrzymuje to program na którym pracuje dziennie 8-10h.

Jest to giełda transportowa TRANS.EU i niestety jest dostępna tylko na Windowsa (temat tej giełdy był juz poruszany w kilku wątkach, lecz nie znalazłem żadnego, który by w pełni odpowiedział na moje pytania.)

Wyczytałem, że za pomocą programów Crossover i Wine można otwierać programy pod windowsa na macu.

Chciałem dopytać jak wygląda to w praktyce. Czy program bedzie stabilny, bez zwiech i opoznien? 

Ktoś z forumowiczów korzysta na co dzień z trans'a?

 

I czy bedzie mialo znaczenie jaki sprzęt wybiorę? Jezeli sie zdecyduje to bedzie to nowy Macbook PRO MF839ZE/A.


Użytkownik meh00w edytował ten post 20 grudnia 2015 - 11:17


#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 20 grudnia 2015 - 11:25

Crossover oparty jest na wine, więc... ;) Ogólnie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie wirtualnej maszyny. 


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#3 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 20 grudnia 2015 - 11:36

Tylko powiedzcie mi co to za sens posiadania macbooka i emulowania na nim Windowsa ? Przecież to to samo co byśmy kupili zwykłego laptopa z Windowsem - różnica jest w klawiaturze 


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#4 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 20 grudnia 2015 - 11:39

No tak jakby nie ;) Dla 1 programu nie będę miał kompa z windowsem. Tym bardziej, że to tylko dla Metatadera używam WIN. Aktualnie próbuję używać MT4 opartego na wine jako "natywna" appka na osx ale to ma swoje wady (zawiesza się, ma opóźnienia czasem). 


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#5 meh00w

meh00w
  • 16 postów
  • SkądMałpolska

Napisano 20 grudnia 2015 - 12:04

No właśnie wolałbym obejść sie bez partyzantki, że na Macu mam windowsa ;-) Potrzebuje tylko tego jednego programu, żeby mi hulał. Reszta z których korzystam ma swoich odpowiedników lub po prostu jest wydawana na Mac. Oczywiście, jeżeli by sie miało okazać, że TRANS stabilniej pracowałby na windowsie, przez maszynę wirtualną to będę zmuszony tak zrobić, ale najpierw chciałbym podpytać czy można przez te własnie programy bądz inne, które działają podobnie. Dla mnie to byłby złoty środek.



#6 meh00w

meh00w
  • 16 postów
  • SkądMałpolska

Napisano 29 grudnia 2015 - 12:51

Mógłby sie ktoś jeszcze podzielić wrażeniami jak w ogóle programy pracują przez crossover albo wine? Chodzi przede wszystkim o stabilność.



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 615 postów
  • Płeć:

Napisano 29 grudnia 2015 - 14:29

Nie znam tego Twojego programu ale to raczej Wine, a nie maszynę wirtualną, traktowałbym jak partyzantkę. Komputer, który wybrałeś spokojnie to udźwignie, choć rozważyłbym model z 256GB dyskiem. Późniejsza wymiana dysku niby jest możliwa ale dość kłopotliwa.



#8 meh00w

meh00w
  • 16 postów
  • SkądMałpolska

Napisano 29 grudnia 2015 - 18:58

Czemu uważasz, ze Wine jest większa partyzantką?

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2015 - 10:22

Nie nie, 'opowiedzcie o ogólnej opinii' to już nie temat tego wątku, do tego sprawa wałkowana miliard razy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych