Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Programy się nie włączają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Skiba84

Skiba84
  • 5 postów
  • SkądŁorsow

Napisano 15 grudnia 2015 - 12:19

Witam, szukałem w google i na forum, ale nie mogłem znaleźć żadnych dokładnych informacji.

 

Mam taki problem (drugi raz w 6-letniej karierze z maciem), że po przeskanowaniu dysku i usunięciu śmieci przez CleanMyMac przestało mi działać większość fabrycznych programów m.in. Mail, Safari, Zdjęcia, App Store, Kalendarz, itd nawet Skype.

 

Sytuacja wygląda tak, że klikam w ikonkę programu to podskoczy do góry kilkukrotnie i opada ale nie ma żadnej akcji. Nie włącza programu i nie pojawia się kropka z dołu. 

Wcześniej podobną sytuację miałem przy zmianie systemu ze Snow Leopard na Maverica, ale od tego czasu komputer był już formatowany i czyszczony aż znowu się to pojawiło.

 

Ma ktoś jakieś sugestię, albo spotkał się z czymś podobnym? z góry dziękuję



#2 MacEryk

MacEryk
  • 116 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2015 - 22:10

Sugestia jest tylko jedna: nigdy więcej CleanMyMac. A na dziś - będziesz się mógł uważać za dziecko szczęścia, jeśli nie będziesz musiał robić reinstalacji.



#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 15 grudnia 2015 - 22:43

Witam, szukałem w google i na forum, ale nie mogłem znaleźć żadnych dokładnych informacji.

[…]

Ma ktoś jakieś sugestię, albo spotkał się z czymś podobnym?

 

Oj, niedokładnie szukałeś :)

Proszę bardzo:

http://myapple.pl/fo...iem-aplikacji/

 

Podobne? Ale jak nie masz nikogo z Yosemite, kto Ci brakujące katalogi udostępni, łatwiej będzie zrobić reinstalkę bez wymazywania danych, czyli z nadpisaniem. A aplikacje firm trzecich po prostu zainstalować na nowo, jeżeli nie masz ochoty przegrzebywać dziesiątek katalogów, wyszukiwać, co w nich brakuje, i uzupełniać.

 

I mam nadzieję, że doceniłeś walory edukacyjne CMM :)


  • Skiba84 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 Skiba84

Skiba84
  • 5 postów
  • SkądŁorsow

Napisano 16 grudnia 2015 - 13:23

O mistrzu… dzięki Ci :)

 

Skończyło się i tak na formacie i stawianiu wszystkiego na nowo, ale ten clean my mac już chyba sobie daruję ;)

A link do tematu który podrzuciłeś zapiszę na przyszłość.

 

A co do szukania to chyba wiesz jak jest ;) wpiszesz złą frazę albo nie wiesz jak nazwać swój problem i klops.

Jeszcze raz dzięki za pomoc, oby już w przyszłości nie była potrzebna ;)



#5 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 15:55

Czasem wypada jednak zajrzeć w zakamarki systemu i "posprzątać" bo syf się robi z czasem coraz większy - lecz należy robić to "na piechotę" i  doświadczeniem oraz niezbędną wiedzą, 


Użytkownik madmax332 edytował ten post 16 grudnia 2015 - 15:55


#6 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 21:01

Ja od lat używam "Onyx'a" i w sumie nigdy nie było problemów z działaniem systemu jak i programów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych