Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

W jaki sposób przechowywać dane w naszej aplikacji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 s87

s87
  • 221 postów

Napisano 09 grudnia 2015 - 22:16

Cześć,

 

Zastanawiam się w jaki sposób to działa. Dla przykładu zainstalujcie sobie "Faktura Free". I Jak utworzycie już sobie jakąś fakturę to w lokalizacji:

/Users/nazwa_usera/Library/Containers/com.k7team.FakturaFree/Data/Documents/Faktury

 

Znajdziecie tam plik, który nazywa się mniej więcej tak: http///k7.eu/faktura/1.faktura

 

Teraz chciałem się dowiedzieć w jaki sposób taki plik jest zapisywany. 
Nie jest to .pdf ani nic takiego, bo zmieniłem rozszerzenie i nie chciało się to otworzyć i tak. 

 

W dodatku w jaki sposób przechowywana jest reszta danych takich jak np. dane firmy. Znajdujące się w preferencjach programu.

 

Czy jest ktoś kto może mi to rozjaśnić?



#2 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 10 grudnia 2015 - 22:42

Skoro już takie pytanie w tym dziale pada, to zakładam, że jesteś na tyle programistą, że sobie poradzisz, po podaniu wskazówek.
Przeczytaj ten plik w jakimś hexeditorze. I nie pytaj się czym to coś jest. Przynajmniej nie mnie, a mam wrażenie, iż tylko ja odpowiadam tutaj jakkolwiek z wiedzą na pytania programistyczne, zatem pozostaje Google.

#3 s87

s87
  • 221 postów

Napisano 11 grudnia 2015 - 00:01

Skoro już takie pytanie w tym dziale pada, to zakładam, że jesteś na tyle programistą, że sobie poradzisz, po podaniu wskazówek.
Przeczytaj ten plik w jakimś hexeditorze. I nie pytaj się czym to coś jest. Przynajmniej nie mnie, a mam wrażenie, iż tylko ja odpowiadam tutaj jakkolwiek z wiedzą na pytania programistyczne, zatem pozostaje Google.

 

Czyli jak rozumiem, jest to słabe forum na zadawanie pytań programistycznych i jakieś większe wywody? 
 



#4 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 11 grudnia 2015 - 08:34

Czyli zrozumiałeś połowicznie.

Użyj hexeditora.

#5 s87

s87
  • 221 postów

Napisano 11 grudnia 2015 - 16:11

Zrozumiałem całość i hexeditotem będę się bawił, ale moje powyższe zdanie było spowodowane dokładnie tym fragmentem:

"iż tylko ja odpowiadam tutaj jakkolwiek z wiedzą na pytania programistyczne, zatem pozostaje Google."



#6 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 11 grudnia 2015 - 22:38

Nie wywyższam się, ale nie pamiętam, żeby ktokolwiek inny w przeciągu ostatnich 3 miesięcy powiedział coś więcej niż ja. Nie, programistom średnio to forum się przyda.

#7 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2015 - 01:27

może dlatego, że to nie jest forum programistów... tylko takich zwykłych miłośników urzadzeń Apple.... znam jednak kilku co sa programistami i wypowiadają się tu zdecydowanie cześciej niż Ty Mój panie :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#8 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 12 grudnia 2015 - 10:01

może dlatego, że to nie jest forum programistów... tylko takich zwykłych miłośników urzadzeń Apple.... znam jednak kilku co sa programistami i wypowiadają się tu zdecydowanie cześciej niż Ty Mój panie :)

Nie wątpię. Mówię tylko o tym dziale i ostatnich kilku miesiącach. No, ale ta rozmowa kontynuacji niewarta.

#9 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2015 - 11:28

:) a i ja się czepiłem bez sensu. Baz urazy.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#10 s87

s87
  • 221 postów

Napisano 12 grudnia 2015 - 18:49

To może nie ujmując nikomu oczywiście. Znacie jakieś fora stricte o programowaniu na OS X / iOS?



#11 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 12 grudnia 2015 - 19:05

Teraz chciałem się dowiedzieć w jaki sposób taki plik jest zapisywany. 

Przecież to chyba zależy od autora aplikacji, nie?



#12 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 13 grudnia 2015 - 11:50

To może nie ujmując nikomu oczywiście. Znacie jakieś fora stricte o programowaniu na OS X / iOS?

MacRumors, powiedziałbym.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych